reklama

Letošním prvním novorozencem je dívka Viktorie, narodila se v Plzni

První dítě roku 2021 Plzeňského kraje, a zřejmě i celého Česka, je Viktorie, která přišla na svět minutu po půlnoci ve Fakultní nemocnici Plzeň. Je zdravá, měří 50 centimetrů a váží 3 330 gramů. Minutu po ní přišel na svět v Ostravě chlapec Tomáš.

reklama

Praha: První dítě se narodilo v Ústavu pro péči o matku a dítě

První dítě letošního roku v Praze se narodilo v 1:06 v Ústavu pro péči o matku a dítě v Podolí. Chlapec váží 3,7 kilogramu a měří 53 centimetrů. O čtvrt hodiny později se v porodnici U Apolináře, tedy na Gynekologicko-porodnické klinice 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, narodila holčička vážící 3,3 kilogramu a měřící 49 centimetrů.

Jako třetí v novém roce se v metropoli narodila holčička Evelína. Na svět přišla na gynekologicko-porodnickém oddělení v nemocnici Motol v 1:40. Podle mluvčí nemocnice Ludmily Šimáčkové novorozená dívka váží 3,8 kilogramu a měří 49 centimetrů.

Olomoucký kraj: Natálie přišla na svět dvanáct minut po půlnoci

První dítě v Olomouckém kraji se letos narodilo v porodnici Fakultní nemocnice Olomouc. Holčička Natálie přišla na svět dvanáct minut po půlnoci. Následoval ji Leoš v Nemocnici Agel Jeseník a Ondřej v Nemocnici Agel Přerov.

„Holčička Natálie váží 3,830 kilogramu a měří 51 centimetrů. Je z Olomouce,“ řekl mluvčí FN Olomouc Adam Fritscher. V Nemocnici Agel Jeseník se narodil jako první letošní miminko chlapeček Leoš, a to v 07:02. „Maminka přijela do jesenické porodnice z nedaleké obce na Javornicku,“ uvedla mluvčí společnosti Agel Radka Miloševská.

V Nemocnici Agel Přerov přivítali první miminko v 07:30. „Byl to také chlapeček, který dostal jméno Ondřej. Maminka přijela z nedaleké obce u Lipníka nad Bečvou,“ podotkla Miloševská.

Liberecký kraj: První miminko bylo ze sousedního kraje

První miminko v Libereckém kraji se na Nový rok narodilo v Jilemnici. Malá Mariana přišla na svět ve 2:24. rodiče ale přijeli ze sousedního Královéhradeckého kraje, z Jičína. Zdravá holčička měří 51 centimetrů a váží 4,13 kilogramu, řekla sestra z porodnice v Jilemnici. První miminko nového roku už mají i v ostatních nemocnicích v Libereckém kraji s výjimkou Liberce.

V Jablonci přivítali krátce před čtvrtou prvního chlapečka. Váží 3,535 kilogramu, měří rovného půl metru a dostal jméno Jan, rodiče jsou ze Smržovky. O hodinu a půl později přišel na svět další kluk Dominik v českolipské nemocnici.

Karlovarský kraj: Zora se narodila v Sokolově

Prvním miminkem narozeným v Karlovarském kraji v roce 2021 je holčička Zora, která přišla na svět v Nemocnici Sokolov, ve 5:00. Holčička váží 2 020 gramů, informovala mluvčí sokolovské nemocnice Markéta Singerová.

Jen pět minut po holčičce narozené v Sokolově se narodilo miminko v chebské nemocnici. Je jím chlapeček jménem Duc An, který přišel na svět ve 5:05. Chlapec se narodil rodičům z Hazlova a váží 3 230 gramů, uvedl mluvčí krajské nemocnice Vladislav Podracký.

Jihomoravský kraj: Rozálie přišla na svět čtyři minuty po půlnoci

Prvním dítětem narozeným v roce 2021 na jihu Moravy se stala holčička Rozálie, která přišla na svět v Nemocnici Břeclav čtyři minuty po půlnoci. Informovala o tom Alena Knotková z Krajského úřadu Jihomoravského kraje. Děvčátko měří 49 centimetrů a váží 3 130 gramů.

Druhým miminkem letošního roku je děvčátko narozené ve Vyškově v 1:45, prvním brněnským dítětem roku je chlapec narozený ve 3:30 ve fakultní nemocnici Brno v Bohunicích.

Středočeský kraj: Ema se narodila v Kolíně

Prvním letošním dítětem narozeným ve středočeských nemocnicích je děvče Ema. Narodila se v kolínské porodnici v 0:03. Váží 3 710 gramů, sdělila Kateřina Kubíčková ze středočeského hejtmanství.

Loni se první středočeské dítě narodilo v nemocnici v Mladé Boleslavi. Chlapeček Marek přišel na svět čtvrt hodiny po půlnoci. Vážil 3 520 gramů a měřil 51 centimetrů.

Pardubický kraj: Radují se z Tadeáše a Valerie

Prvním dítětem letošního roku v Pardubickém kraji je chlapec, narodil se 38 minut po půlnoci v nemocnici ve Svitavách. První dívka letošního roku narozená v kraji přišla na svět v chrudimské nemocnici deset minut před druhou hodinou ranní, řekla Alena Františková z oddělení komunikace krajských nemocnic.

Tadeáš po porodu vážil 3 450 gramů a měří 50 centimetrů, jeho matka je z Jedlové u Poličky. Dívka se jmenuje Valerie, vážila 2 720 a měří 46 centimetrů, matka pochází z Chrudimi.

Zlínský kraj: Ela je z Kroměřížska

Prvním letošním dítětem narozeným v nemocnicích ve Zlínském kraji je děvče Ela. Na svět přišla v 02:05 v porodnici Kroměřížské nemocnice. Při porodu vážila 3 360 gramů a měřila 48 centimetrů, její maminka Kristýna je ze Zdounek na Kroměřížsku, řekl mluvčí krajských nemocnice Egon Havrlant. V kroměřížské porodnici se podle něj od půlnoci do 07:00 narodily celkem dvě děti, v obou případech děvčátka.

V porodnici Uherskohradišťské nemocnice je letos prvním dítětem chlapec Václav, který se narodil v 04:00, při porodu vážil 3 300 gramů a měřil 50 centimetrů. „Jeho maminka Marcela je z Tvarožné Lhoty. Do sedmé hodiny ranní tam přišly na svět celkem dvě děti, v obou případech chlapci,“ uvedl mluvčí.

Ústecký kraj: Danielu přivítal svět tři minuty po půlnoci

První dítě narozené v novém roce v Ústeckém kraji je holčička Daniela, narodila se tři minuty po půlnoci v nemocnici společnosti Krajské zdravotní (KZ) v Mostě mamince Miriam Nykodýmové z Litvínova. Vážila 3 410 gramů a měřila 50 centimetrů. V tiskové zprávě o tom dnes ČTK informovala společnost KZ, jež v kraji spravuje pět nemocnic.

V nemocnici Kadaň na Chomutovsku se dnes jako první na svět podíval chlapec, narodil se v 1:13. V Litoměřické nemocnici se narodil rovněž kluk, a to v 5:13. ČTK to řekli zaměstnanci porodnic.

Moravskoslezský kraj: Zvítězili chlapci

Prvními dětmi narozenými v novém roce v Moravskoslezském kraji byli chlapci. V Městské nemocnici Ostrava (MNO) přišel dvě minuty po půlnoci na svět Tomáš, v Nemocnici Agel Ostrava-Vítkovice se o deset minut později narodil Mikuláš. Oznámili to mluvčí nemocnic.

Lucie Branná za MNO uvedla, že Tomáš vážil 3 650 gramů a měřil 50 centimetrů. Jeho maminka je z Vřesiny u Hlučína na Opavsku. Mikuláš měl po narození míry 4 170 gramů a 54 centimetrů a jeho maminka je Ostravanka.

První letošní dítě na Karvinsku se narodilo v 00:34 v porodnici v Havířově. Mluvčí nemocnice s poliklinikou Havířov Irma Káňová uvedla, že holčička Karin vážila 2 970 gramů a měřila 49 centimetrů. Čtvrt hodiny po ní přišel ve stejné porodnici na svět chlapeček Jakub.

První letošní dítě ve Fakultní nemocnici Ostrava, největším zdravotnickém zařízení v kraji, se narodilo v 00:53 a má jméno Quynh Mai. V Novém Jičíně byl prvním narozeným dítětem v 01:24 Ondřej.

Českobudějovický kraj: Inna je zdravá a má se čile k světu

Prvním letošním dítětem narozeným v jihočeských nemocnicích je dívka Inna. Narodila se v českobudějovické nemocnici v 0:52. Váží 2 510 gramů. Druhé letošní jihočeské miminko se narodilo ve 2:04 v písecké nemocnici, chlapec Petr, řekla mluvčí holdingu Jihočeské nemocnice Iva Nováková.

„Holčička (Inna) je zdravá a má se čile k světu,“ uvedl předseda představenstva Nemocnice České Budějovice Michal Šnorek. Porod byl bez komplikací.

Druhé letošní miminko kraje se narodilo v písecké nemocnici ve 2:04. Chlapec Petr vážil 3 600 gramů. „Jsou s maminkou již v pořádku na oddělení šestinedělí,“ uvedl primář gynekologicko-porodnického oddělení nemocnice Písek Michal Turek. Třetím jihočeským miminkem je chlapec Tomáš, který se narodil ve 2:08 ve strakonické nemocnici.

Královéhradecký kraj: Ivanova maminka je Slovenka

Prvním miminkem letošního roku v Královéhradeckém kraji je chlapec. Narodil se ve Fakultní nemocnici (FN) Hradec Králové dnes ve 0:26. První děvče se narodilo v krajské nemocnici v Rychnově nad Kněžnou v 01:19. Řekli to zástupci nemocnic.

Chlapec se jmenuje Ivan, váží 3 280 gramů, maminka je ze Slovenska. Děvče Agáta váží 2 930 gramů, měří 51 centimetrů a rodiče jsou z Rychnova nad Kněžnou.

Vysočina: Mikuláš váží 3 780 gramů, měří 52 centimetrů

Prvním letošním dítětem narozeným v nemocnicích na Vysočině je chlapec Mikuláš. Narodil se v nemocnici v Třebíči v 1:26. Váží 3 780 gramů, měří 52 centimetrů. „Matka Lucie je z Hrotovic,“ sdělila mluvčí třebíčské nemocnice Jitka Mácová.

Druhým letošním dítětem narozeným v kraji je Antonín z obce Kameničky u Chrudimi, který přišel na svět v 1:51 v havlíčkobrodské nemocnici. Vážil 3 750 gramů. V této nemocnici se brzy ráno narodil ještě Jakub z obce Libice nad Doubravou, jenž vážil 2 750 gramů. Tamní porodnice miminka neměří, řekla mluvčí nemocnice Petra Černo.

První dívka kraje, Sára, se narodila letos v Jihlavě, Sára, ve 3:04. Váží 3 625 gramů, měří 51 centimetrů. „Maminka Kateřina je z Třebíče, je to její první miminko,“ řekla pracovnice porodnice.

Plzeňský kraj: Viktorie byla úplně první

První dítě roku 2021 Plzeňského kraje, a zřejmě i celého Česka, je Viktorie, která přišla na svět minutu po půlnoci ve Fakultní nemocnici Plzeň. Holčička je zdravá, měří 50 centimetrů a váží 3 330 gramů, řekla administrátorka nemocnice Libuše Kufnerová.

Loni se první miminko Plzeňského kraje narodilo také ve Fakultní nemocnici Plzeň. Chlapec Lukáš přišel na svět ve 3:37. Vážil 3 200 gramů a měřil 51 centimetrů.

K tématu

Další hlavní zprávy

Historie

Do wehrmachtu jsem musel v sedmnácti, říká poslední z Čechů v Hitlerově armádě

Do wehrmachtu jsem musel v sedmnácti, říká poslední z Čechů v Hitlerově armádě

Letos v červnu mu bude 94 let. Když v roce 1944 oslavil sedmnácté narozeniny, musel rukovat do wehrmachtu. „Přidělili mě ke kumpanii Jäger-Ersatz-Bataillon 49, to si pořád dobře pamatuji,“ vzpomíná vitální veterán Josef Bialas z Hlučínska exkluzivně pro CNN Prima NEWS. Tohle vyprávění zatím česká média ani dokumentaristé z Paměti národa nezaznamenali, Bialas se totiž celý život snažil válku vytěsnit z paměti: „Nerad o ní mluvím. Hodně vojáků kolem mě popadalo, tam jsem našel ruku, tam zas nohu...“

Odtrhne se Skotsko od Británie? Stoupenci nezávislosti získali v parlamentu většinu
Váleční veteráni dostanou od prezidenta dárek. Musí za něj ale předtím zaplatit
reklama
reklama
Jágr vs. děti. Proč jsi nosil dlouhé vlasy jako holka? ptaly se drsně legendy

Hokej

Domácí zpravodajství

Přijímací zkoušky na střední školy rozdělily Česko. Jsou příliš těžké? Zkuste si je
Sobotní oslava i zmatky v pražské zoo. Počitadlo je matoucí, zoufají si lidé ve frontě
Další články
reklama
reklama