reklama
CNN Prima News Karlovy Vary

Karlovy Vary

Výpis příspěvků ke štítku „Karlovy Vary“

V pokoji hotelu nainstaloval kameru a sledoval ženu. Zaměstnanci hrozí dva roky vězení

Až dva roky vězení hrozí jednapadesátiletému muži, který jako zaměstnanec jednoho z hotelů v Karlových Varech nainstaloval do koupelny pokoje minikameru. Čtyřiadvacetiletá cizinka, která tam pobývala, si jí všimla. Muž je podezřelý ze spáchání přečinů porušování domovní svobody a poškození cizích práv, informoval karlovarský policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Koronavirus mezi bezdomovci: V Karlových Varech byla nakažena téměř polovina testovaných

Pandemie koronaviru se nevyhýbá ani bezdomovcům. V Praze v těchto dnech začalo jejich hromadné testování, v Karlových Varech pak zahájili dezinfekci karanténního místa. Jak taková akce probíhá, se vyrazil podívat štáb CNN Prima NEWS. V Karlových Varech na testování v uplynulých týdnech dorazilo několik desítek bezdomovců, přičemž koronavirus se prokázal u téměř poloviny z nich.

Je těžké, když vedle umírá člověk. V nemocnici to zažijete opakovaně, říká dobrovolník

Je těžké, když vedle vás leží pacient, který umírá. A nemocní vidí i několik úmrtí na svém pokoji, popsal atmosféru v karlovarské nemocnici krizový intervent policie Tomáš Eisenkolb ve videu ze série Odpovědi od plic. Podle Eisenkolba, který v nemocnici vypomáhá, nebyli ani zdravotníci zvyklí na tak časté umírání. Do své práce dávají vše a negativní komentáře od lidí je štvou a frustrují.

Smrt nás kosí. Pokud se vám někdo nedusí pod rukou, neuvěříte, popsala vrchní sestra

Rozmáchla se tu smrt a velkou kosou předvádí, jak nás tu všechny pokosí, popsala ve videu z cyklu Odpovědi od plic zveřejněném na Twitteru vrchní sestra plicního oddělení Nemocnice Karlovy Vary Lucie Škodáčková. Zároveň vyzvala ty, kteří koronavirovou situaci nevnímají jako závažnou, ať se přijdou přesvědčit, jak strašné je dívat se do očí pozůstalým, kteří se nestihli rozloučit s nemocným.

Karlovarský festival se přesouvá na srpen. Přijedou filmové hvězdy do covidové země?

Letošní 55. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se uskuteční od 20. do 28. srpna. Pořadatelé to ve čtvrtek uvedli v tiskové zprávě. Z tradičního termínu na přelomu června a července akci přesunuli s ohledem na situaci související s vývojem pandemie koronaviru. Loni festival nahradila v termínu akce čtyřdenní přehlídka filmů v českých kinech napříč republikou, zamýšlená podzimní překlenovací přehlídka se navzdory plánům neuskutečnila vůbec.

Zapomeňte na tělocvičny. Pacienti s covidem by se podle Blatného měli léčit jinde

Nemocnice v Česku se dostávají na svá kapacitní dna a ministr zdravotnictví Jan Blatný řeší, kam jinam v případě potřeby pacienty umístit. Po nevyužité polní nemocnici v pražských Letňanech se měli ti s lehčím průběhem nemoci COVID-19 umisťovat do tělocvičen. Přitom Česko v čele se silně postiženým Karlovarským krajem disponuje širokou sítí lázní. Ty jsou teď navíc obsazeny minimálně.

reklama