CNN Prima News Karlovy Vary

Karlovy Vary

Výpis příspěvků ke štítku „Karlovy Vary“

Další zastávkou závodu Prima CUP byly Karlovy Vary. Cyklisty nezastavilo ani deštivé počasí

Devátý závod seriálu Prima CUP zavítal do Karlových Varů, kde si účastníci užili tři trasy kolem známého lázeňského města. Závod ČEZ Karlovy Vary byl zařazen v prestižní nejvyšší domácí soutěži Škoda Auto Český pohár v maratonu, díky čemuž se na startu sešla česká elitní špička včetně stovek amatérských cyklistů a hobby jezdců. Trasy o délkách 65, 40 a 20 kilometrů provedly účastníky krásami a dominantami tohoto proslulého lázeňského města.

Popadané stromy a zaplavené ulice. Západ Čech bičovaly silné bouřky a kroupy

Karlovarským krajem se v úterý po čtvrté hodině odpoledne přehnaly silné bouřky. Místy pršelo velmi intenzivně, i když po relativně krátký čas. Hasiči kvůli následkům silného deště vyjížděli k popadaným stromům i zaplaveným ulicím, a to i v centru Karlových Varů. Informoval o tom mluvčí krajských hasičů Martin Kasal. Velmi silné bouřky se vyskytly také na Plzeňsku.

Pokus o dvě vraždy a znásilnění ve Varech. Afghánec viní alkohol, trest prověří Nejvyšší soud

Afghánec, jenž si má odpykat 22 let ve vězení za pokus o dvě vraždy a znásilnění, podal dovolání. Verdikt tak přezkoumá Nejvyšší soud. Asmat Širzád loni na Nový rok v Karlových Varech napadl a pobodal jednu ženu a druhou rdousil a pokusil se znásilnit. Dovolání podle databáze InfoSoud obdržel Krajský soud v Plzni, nyní by měl podnět spolu se spisem předat nejvyšší instanci do Brna.

Ruských majitelů nemovitostí v Karlových Varech ubývá. Město ale přesto naráží na problém

Počty nemovitostí v Karlových Varech, které patří ruským majitelům, klesají. Shodují se na tom realitní makléři i vedení města. Určit ale, komu nemovitosti ve skutečnosti patří, není jednoduché, řada z nich je napsaná na firmy nebo na lidi, kteří žijí v jiných zemích, než je Rusko. I přes úbytek ale ve městě zůstává řada nemovitostí s vazbami na Rusko.

Exploze v Aši: Muž měl odpálit výbušninu na policejním autě. Skončil ve vazbě

Policisté v Karlovarském kraji se zabývají závažným případem. Čtyřicetiletý muž měl ve čtvrtek na parkovišti v Aši odpálit podomácku vyrobenou výbušninu připevněnou na jednom z policejních aut. Exploze poškodila kapotu vozu, čelní sklo i motor. V autě naštěstí nikdo neseděl. Díky rychlému zásahu hasičů se požár nerozšířil na další vozy. Policisté zadrželi podezřelého asi hodinu po výbuchu. Muž je nyní ve vazbě.