Policisté vyšetřují dvojnásobnou vraždu v Českých Budějovicích, podezřelého zadrželi

Kriminalisté vyšetřují v Českých Budějovicích dvojnásobnou vraždu (Zdroj: CNN Prima NEWS)

Jihočeská policie prověřuje okolnosti sobotní násilné smrti dvou lidí na českobudějovickém sídlišti Vltava. Policie zadržela podezřelého člověka. Novinářům to v sobotu sdělil krajský policejní mluvčí Milan Bajcura. Na dotaz ČTK upřesnil, že jde o dvojnásobnou vraždu.

Policie věc prověřuje od sobotního dopoledne. „V souvislosti s případem zadrželi policisté podezřelou osobu. Veřejnosti v tuto chvíli nehrozí žádné nebezpečí,“ uvedl mluvčí bez dalších podrobností.

Jedná se již o čtvrtou letošní vraždu v kraji. V pondělí obvinili jihočeští kriminalisté 37letého muže z vraždy mladé ženy v obci u Temelína. Stíhaný je ve vazbě a hrozí mu až výjimečný trest. Tragédie se stala minulý týden. Muž je podle policie podezřelý z toho, že ženu ubil k smrti, vraždu podle policistů spáchal zvlášť trýznivým způsobem.

První letošní vražda v jižních Čechách se stala v dubnu na Prachaticku. Z vraždy 34leté ženy obvinili kriminalisté 45letého muže. Žena se pohřešovala od 14. dubna. Kriminalisté nakonec objevili její tělo ukryté v objektu na Prachaticku. V květnu obvinila policie 27letého muže z vraždy starší ženy na Jindřichohradecku, hrozí mu až výjimečný trest.

Tagy: