CNN Prima News Politico

Politico

Výpis příspěvků ke štítku „Politico“

Evropě hrozí tuhá zima, která negativně ovlivní hospodaření s plynem, varují meteorologové

13. října 2022 21:21

Evropu by mohla podle Evropského střediska pro střednědobou předpověď počasí (ECMWF) v prosinci zasáhnout výraznější studená vlna, která by tak negativně ovlivnila hospodaření s plynem. V případě normální zimy by mělo být podle analytiků v Evropě plynu dostatek. Pokud ale teploty výrazněji klesnou, mohou být vlády nucené přístup k plynu dávkovat, což by mělo negativní dopad na průmysl a zaměstnanost, napsal ve čtvrtek server Politico.

Není čas čekat, hrozí pořádně horký podzim. Český diplomat varuje před sociálními bouřemi

13. září 2022 20:19

Zima bude velmi náročná kvůli hrozícímu nedostatku energií. Problémy ale mohou nastat už na podzim, kdy hrozí sociální bouře kvůli vysokým cenám elektřiny a plynu. Myslí si to uznávaný český diplomat Jaroslav Zajíček, který má přimět 27 zemí Evropské unie k celoevropskému řešení. Podle něj musí státy přijmout společné řešení, aby se neuzavřely jako během covidové krize.

Další problém pro Rusy, Ukrajina nasadí černé sršně. Co všechno „neviditelný“ dron umí?

5. září 2022 06:04

Velká Británie s Norskem pošlou Ukrajině vojenské vybavení v hodnotě 54 milionů liber (přes 1,5 miliardy korun). Kromě standardních technologií dostane Kyjev 850 miniaturních dronů Black Hornet. Ty mají Ukrajincům pomoci sledovat okupanty, aniž by si jich díky jejich velikosti dokázali Rusové všimnout. Hodit se budou zejména při bojích v městském prostředí.

Zrušení potratů v USA? Návrh soudců je autentický, Biden ho označil za radikální

3. května 2022 18:22

Návrh stanoviska amerického nejvyššího soudu o zneplatnění legalizace potratů, který v noci na pondělí publikoval server Politico, je autentický, nepředstavuje však verdikt ani konečný postoj kteréhokoli ze soudců. Uvádí to prohlášení nejvyšší soudní instance Spojených států. Její předseda John Roberts hovoří o závažném narušení důvěry uvnitř soudu a avizoval vyšetřování úniku výbušného dokumentu.

Přijdou Američanky o právo na potrat? Soudci nejvyššího soudu prý chtějí zrušit precedens

3. května 2022 05:11

Soudci nejvyššího soudu USA podle uniklého návrhu většinového stanoviska hlasovali pro zrušení precedenčního rozsudku v kauze Roeová versus Wade, kterým byly zlegalizovány potraty v celých Spojených státech. Uvedl to dnes web Politico. Agenturám Reuters a AP se pravost návrhu stanoviska zatím nepodařilo ověřit. Nejvyšší soud a Bílý dům odmítly věc komentovat.

Zelenskyj je hvězda, heroickou obranu Ukrajiny ale řídí někdo jiný. Kdo je za oponou?

12. dubna 2022 06:49

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj se během války proměnil na mediální hvězdu. Ostatně k tomu měl díky své herecké minulosti předpoklady. Vojenské strategie a reálné řízení války ale nechává na někom jiném. Mozkem ukrajinské obrany je totiž generálporučík Valerij Zalužnyj, vrchní velitel Ozbrojených sil Ukrajiny, který naprosto změnil způsob, jakým Ukrajinci válčí a o válčení uvažují.

Pevný rubl je jen Potěmkinova vesnice. Ruské banky na to brzy doplatí, míní experti

9. dubna 2022 07:37

Ruská centrální banka si zatím v boji s protiruskými sankcemi počíná na výbornou. Vděčit za to může její guvernérce Elvíře Nabiullinové. „Je mimořádně kompetentní a má kolem sebe tým skvělých poradců,“ říká jeden z evropských centrálních bankéřů. Ruský bankovní sektor se však nachází v problémech, což začne vycházet najevo na začátku léta.

Jen vyvoláváte paniku, vzkázal Zelenskyj Američanům. Vadí mu varování před ruskou invazí

12. února 2022 14:44

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj si v sobotu před novináři postěžoval, že americká varování před nadcházejí ruskou invazí vyvolávají paniku, která zemi nepomáhá. Uvedla to agentura AFP. „Nejlepším přítelem našich nepřátel je panika v naší zemi, a tak veškeré informace, které vyvolávají jen paniku, nám nepomáhají,“ zdůraznil podle listu Ukrajinska pravda.