CNN Prima News Politico

Politico

Výpis příspěvků ke štítku „Politico“

Trumpovi se kupí soudní trable, pro republikány je stále prezidentskou jedničkou

Americký exprezident Donald Trump musí bojovat hned na několika soudních frontách. Jeho problémy s justicí neberou konce a nezdá se, že by se schylovalo k rozuzlení. Pro republikány to však zase takový problém není. Průzkumům Trump i nadále vévodí a pokud se nestane nic nenadálého, lze očekávat, že exprezident získá nominaci do voleb v příštím roce. Trump navíc prohlašuje, že klidně bude kandidovat z vězení.

Nizozemská vláda premiéra Rutteho podá demisi. Vaz jí zlomily neshody o azylové politice

Nizozemská vláda premiéra Marka Rutteho v pátek padla kvůli neshodám ohledně azylové politiky, informovala média s odvoláním na nizozemskou tiskovou agenturu ANP. Rutteho Lidová strana pro svobodu a demokracii (VVD) od loňského ledna vládne společně s levicově liberálními Demokraty 66 (D66), Křesťanskou unií (CU) a Křesťanskodemokratickou výzvou (CDA). Demisi kabinetu nicméně Reuters potvrdil mluvčí CU Tim Kuijsten.

Velkohubý Prigožin v ohrožení? Měl by si dát pozor na čaj a okna, glosuje Politico

Šéf ruské žoldnéřské organizace Vagnerova skupina Jevgenij Prigožin dost možná hazarduje se svým životem. Donedávna platil za jednoho z nejvlivnějších mocnářů v blízkém kruhu ruského prezidenta Vladimira Putina, ale nyní začal ve velkém stěžovat na kroky ruské armády na Ukrajině a navíc začal vypouštět do éteru informace, které okupantům rozhodně nepřidávají. To mu podle všeho dost uškodilo i u samotného Putina. A to natolik, že se začíná spekulovat, že by se mohl stát terčem atentátu. Tak to popisuje i komentář magazínu Politico.

Vrcholně trapný okamžik v dějinách USA. Jak americká média hodnotí soud s Trumpem?

Bývalý americký prezident Donald Trump může být v kauze plateb za mlčení údajným milenkám odsouzen až na neuvěřitelných 136 let vězení. Takový trest by dostal v případě, že by byl uznán vinným ve všech bodech obžaloby a dostal co nejvyšší trest. Jaké jsou ovšem šance, že bude vůbec odsouzen? Otázkou se zaobírají americká média v čele se CNN.

Evropě hrozí tuhá zima, která negativně ovlivní hospodaření s plynem, varují meteorologové

Evropu by mohla podle Evropského střediska pro střednědobou předpověď počasí (ECMWF) v prosinci zasáhnout výraznější studená vlna, která by tak negativně ovlivnila hospodaření s plynem. V případě normální zimy by mělo být podle analytiků v Evropě plynu dostatek. Pokud ale teploty výrazněji klesnou, mohou být vlády nucené přístup k plynu dávkovat, což by mělo negativní dopad na průmysl a zaměstnanost, napsal ve čtvrtek server Politico.

Není čas čekat, hrozí pořádně horký podzim. Český diplomat varuje před sociálními bouřemi

Zima bude velmi náročná kvůli hrozícímu nedostatku energií. Problémy ale mohou nastat už na podzim, kdy hrozí sociální bouře kvůli vysokým cenám elektřiny a plynu. Myslí si to uznávaný český diplomat Jaroslav Zajíček, který má přimět 27 zemí Evropské unie k celoevropskému řešení. Podle něj musí státy přijmout společné řešení, aby se neuzavřely jako během covidové krize.