reklama
CNN Prima News politika

politika

Výpis příspěvků ke štítku „politika“

Začal jsem chodit, prozradil Zeman. Zkritizoval Pekarovou kvůli výroku o Orbánovi

16. ledna 2022 18:40

Potěším vás, začal jsem chodit. S pomocí hole v levé ruce a bodyguardem, který mě drží za pravou ruku. V rozhovoru pro Frekvenci 1 to prozradil prezident Miloš Zeman s tím, že je nadále na vozíku, ale udělá alespoň několik kroků. Ve svém vyjádření si však neodpustil kritiku na účet předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) kvůli jejímu výroku o Viktoru Orbánovi.

KOMENTÁŘ: Rusnokova drahota. Obul se Babiš do guvernéra ČNB kvůli souboji o Hrad?

16. ledna 2022 09:08

Bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) se na úvod poslanecké schůze k vyslovení důvěry vládě Petra Fialy (ODS) pustil do guvernéra České národní banky Jiřího Rusnoka. Umně a téměř bez povšimnutí použil pojem Rusnokova drahota, jako by chtěl ze sebe smýt díl odpovědnosti za inflaci, která je v Česku nejvýše za 13 let. Proč Babišovi vadí šéf ČNB, kterému v červnu končí mandát?

Projev do Sněmovny chystal Babiš 14 dní, řečnil 84 minut. Černochové slíbil květiny

15. ledna 2022 17:38

Projev ke schůzi o důvěře ve Sněmovně jsem chystal 14 dní a xkrát ho přepisoval, přiznal v rozhovoru pro Novinky.cz bývalý premiér a šéf ANO Andrej Babiš. Nakonec jeho řeč trvala 84 minut. Expremiér také označil ministra zdravotnictví za „chaota“ a slíbil, že koupí ministryni obrany Janě Černochové (ODS) květiny, pokud se jí podaří získat v roce 2025 dvě procenta HDP na obranu. Podle mluvčího vlády kritizuje hnutí ANO novou vládu za každou cenu a Babišovi se nelíbí, že nový kabinet upozorňuje na jeho selhání.

Poslanec STAN: Farského cesta? Není to šťastné, osobně bych si nedovolil jet

14. ledna 2022 21:33

Stáž 1. místopředsedy hnutí STAN Jana Farského na univerzitě v USA není šťastná. Na tom se shodli hosté pátečního pořadu Divoká karta. Tomáš Müller, poslanecký nováček z hnutí STAN, svého kolegu nešetřil a prohlásil, že by si to osobně krátce po volbách nedovolil. Farský nadále plánuje do Spojených států na prestižní stipendium odjet.

Sledujte ZÁZNAM: Vláda představí strategii v boji s omikronem. Jaké změny opatření nás čekají?

14. ledna 2022 15:53

Kabinet premiéra Petra Fialy (ODS) jedná kvůli variantě omikron o změnách protiepidemických opatření. Definitivně chce také určit profesní skupiny, kterých se bude týkat takzvaná pracovní karanténa. Členové vlády budou o výsledcích jednání informovat veřejnost na tiskové konferenci. Ta by měla začít v 16 hodin, sledovat ji můžete na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Nemůžeme se ke covidu chovat jako k chřipce. Jsme ve válce s omikronem, tvrdí Philipp

14. ledna 2022 11:38

Zatím ještě nenastal čas přistupovat ke covidu jako ke chřipce. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl lékař a poslanec Tom Philipp (KDU-ČSL). Soudí tak i na základě nevyzpytatelného omikronu, který v některých státech způsobil zaplnění nemocničních kapacit. V jiných zemích však i přes vysoký počet nakažených tato varianta chod zdravotnictví ovlivňuje minimálně.

Sledujte ZÁZNAM Partie: Jednání Sněmovny jako „žvanění“ opozice? Diskutují Vondráček i Kovářová

14. ledna 2022 10:06

Kabinet premiéra Petra Fialy (ODS) chce z původního návrhu schodkového státního rozpočtu bývalé ministryně financí Aleny Schillerové (ANO) seškrtat 80 miliard, aby jej z 377 miliard dostal pod hranici 300 miliard. Je to vůbec možné? V nedělní Partii na toto téma vystoupí ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) a předseda ČSSD Michal Šmarda. V druhé části se pak uskuteční velká debata čtyř poslanců z různých politických subjektů. Pořad můžete sledovat od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

reklama