CNN Prima News politika

politika

Výpis příspěvků ke štítku „politika“

Korecký: ANO nemá za Babiše náhradu. Bude mu 70 a rozhoduje se mezi politikou a cestováním

31. ledna 2023 11:52

Neúspěšného prezidentského kandidáta Andreje Babiše (ANO) čeká rozhodování, zda znovu zabojovat o premiérské křeslo, či odejít do politického důchodu. Komentátor Miroslav Korecký ve vysílání CNN Prima NEWS připomněl, že předsedovi hnutí ANO bude příští rok již 70 let a je proto otázkou, zda bude chtít nadále v politice figurovat, či zda nevyužije svého jmění pro cestování kolem světa. Upozorňuje však, že ANO doposud nemá nikoho, kdo by jej dokázal v čele hnutí nahradit.

Experti: Babiš v politice neskončí, bude to mučení nás všech. Čeká ho boxovaná s Okamurou

31. ledna 2023 09:20

Andrej Babiš (ANO) nevydrží stát stranou příliš dlouho, vrátí se s plnou parádou. Na tom se v pořadu 360° na CNN Prima NEWS shodli politický marketér Karel Kreml, politolog Jan Kubáček a komentátor Viliam Buchert. Diskutuje se i o tom, zda se bývalý premiér po prohře v prezidentských volbách nevzdá poslaneckého mandátu. Experti se však shodli, že by Babiš udělal zásadní chybu. „Přenechal by kolbiště Tomiu Okamurovi,“ podotkl Kubáček a dodal, že pravděpodobně nakonec budeme svědky „boxované mezi Babišem, Okamurou a Fialou“.

Pavel jde na ruku zájmům USA, kritizuje Drulák. Podporujete totalitáře, vmetl mu Boháček

30. ledna 2023 23:56

Z amerického hlediska dává smysl, komu Petr Pavel jako nově zvolený prezident telefonoval. Klíčová krizová teritoria jsou kolem Číny a Ruska, Pavel tím ukazuje zájem o tyto části světa, čímž odpovídá americkým představám, ne těm českým. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl politolog Petr Drulák. Analytik Petr Boháček však Pavla bránil a do Druláka se opřel.

Komentátoři: Pavel je politicky nepopsaný list. Silný mandát mu může stoupnout do hlavy

30. ledna 2023 15:54

Petra Pavla podpořilo ve druhém kole prezidentských voleb přes 3,3 milionu lidí. Takto silný mandát by mohl ovlivnit jeho přístup k vykonávání prezidentského úřadu, tvrdí komentátoři Karolina Stonjeková a Miroslav Korecký. Ten ve vysílání CNN Prima NEWS dodal, že zatím neví, co lze od armádního generála ve výslužbě na pozici hlavy státu očekávat.

Havel by Pavlovi jeho smočení s komunismem odpustil. Byl pragmatikem, míní Vondra

30. ledna 2023 13:51

Mezi výhradami české společnosti vůči nově zvolenému prezidentovi Petru Pavlovi se často objevují upozornění na jeho komunistickou minulost. Podle europoslance a disidenta Alexandra Vondry (ODS) však Pavel v uplynulých 33 letech prokázal dostatečnou službu demokracii. Místopředseda ODS ve vysílání CNN Prima NEWS rovněž zodpovídal otázku, jak by asi osobu Pavla na Pražském hradě vnímal již zesnulý prezident Václav Havel.

Zemřel exministr zahraničí Šedivý. Vyháněl Sověty a zasloužil se o vstup Česka do NATO

30. ledna 2023 12:24

Ve věku 93 let zemřel v sobotu někdejší český ministr zahraničí, diplomat, spisovatel a historik Jaroslav Šedivý. Celý život se věnoval zahraniční politice, po revoluci vstoupil do služeb diplomacie, zasloužil se o odchod sovětských vojsk z Československa či vstup České republiky do NATO. Byl držitelem vysokých českých i francouzských vyznamenání. O jeho úmrtí v pondělí informoval jeho syn Jiří Šedivý.

Babiš: Prohru jsem čekal, teď zmizím. Pavel se ke mně na rozdíl od Fialy zachoval slušně

30. ledna 2023 09:36

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš připustil některé chyby, kterých se dopustil on či jeho tým v předvolební kampani. Expremiér a neúspěšný kandidát na prezidenta rovněž zmínil, že si na nějakou dobu „dá politický detox“. O jeho budoucnosti v politice prý rozhodne předsednictví hnutí ANO ve středu 8. února. Uvedl to v v rozhovoru pro iDNES.cz.

PŘEHLEDNĚ: Auto, ochranka i poštovní známka. Na jaké výhody má Pavel nárok a co ho čeká?

30. ledna 2023 07:59

Automobil s řidičem, ochranka, vysoký plat, doživotní renta, nové bydlení nebo portrét na poštovních známkách. Hlava státu má v České republice spoustu výhod, zároveň je na ni ale kladeno i mnoho povinností a odpovědnosti. Co nově zvoleného prezidenta Petra Pavla v následujících týdnech čeká a na co má nárok?

Babišův výsledek je fenomenální, míní Schillerová. Popsala své budoucí ambice v ANO

29. ledna 2023 19:43

I přes volební porážku s generálem Petrem Pavlem se Andrej Babiš těší v hnutí ANO stále velké podpoře. Například Alena Schillerová v rozhovoru pro CNN Prima NEWS označila Babišův výsledek – více než 2,4 milionu hlasů – za fenomenální. Šéfka poslaneckého klubu ANO se rovněž vyjádřila ke svým budoucím politickým ambicím i k „rebelii“ moravskoslezského hejtmana Iva Vondráka.

Vondrákova „rebelie“? Budeme se tím určitě zabývat. Jsme ale jednotní, tvrdí poslanci ANO

29. ledna 2023 17:32

Vzhledem k okolnostem posledních dnů nebylo příliš velkým překvapením, že se moravskoslezský hejtman a poslanec Ivo Vondrák (ANO) neobjevil ve volebním štábu stranického šéfa Andreje Babiše. Místopředseda hnutí ANO totiž v prezidentské volbě vyslovil podporu generálu Petru Pavlovi. I když Vondrákův postoj očividně uvnitř hnutí zvedá velké vášně, zákonodárci z ANO oslovení redaktory CNN Prima NEWS tvrdí, že je jejich poslanecký klub jednotný.

Talisman, který pomohl Pavlovi na Hrad. Slon se k němu dostal od malé dívenky, příběh dojímá

29. ledna 2023 13:52

Příběh malé Sofinky a plyšového slona sklízí tisíce reakcí na sociálních sítích. Pomohl plyšák generálovi v cestě na Hrad? Přestože se Petr Pavel nechlubil žádným talismanem, kabelka jeho manželky Evy prozradila, že plyšový sloník dvojici doprovázel. Nově zvolenému prezidentovi jej věnovala jedna z jeho nejmladších podporovatelek.

Rekordní sázky na prezidentské volby. Češi vsadili přes půl miliardy, mnohem víc než v roce 2018

29. ledna 2023 12:53

Lidé vsadili na výsledek prezidentských voleb více než půl miliardy korun. Objem sázek byl rekordní, výrazně překonal předchozí prezidentské volby v roce 2018, kdy dosáhl 285 milionů korun. Podle sázkových kanceláří byl zájem srovnatelný s velkými sportovními událostmi. U Fortuny převažovaly sázky na vítěze voleb Petra Pavla, u Chance na jeho soupeře Andreje Babiše (ANO), který sám ve čtvrtek na Twitteru vyzval, aby si na něj lidé vsadili ve výhodném kurzu.