CNN Prima News politika

politika

Výpis příspěvků ke štítku „politika“

Nerudová rázně k Babišovi: Začněte se chovat slušně. Probouzíte v lidech nejnižší pudy

Danuše Nerudová se na sociálních sítích ostře pustila do Andreje Babiše. Šéf ANO podle lídryně hnutí STAN do Evropského parlamentu probouzí v lidech nejnižší a nejhorší pudy. „Skutečný státník by měl dělat přesný opak. Pane Babiši, prosím, uklidněte situaci a začněte se chovat slušně,“ vzkázala ekonomka expremiérovi poté, co se na ni za kritiku ANO podle jejích slov sesypala lavina osobních útoků. Babiše se zastala místopředsedkyně Sněmovny Klára Dostálová (za ANO).

Babiš a ANO jsou zhoubou pro společnost, říká Nerudová. Hnutí STAN jí prý přirostlo k srdci

Zakládání nové politické strany v České republice by nebylo společensky odpovědné, jelikož by to zákonitě oslabilo vládnoucí koalici. Důležitější je porazit hnutí ANO Andreje Babiše. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS o tom hovořila ekonomka Danuše Nerudová, která se rozhodla kandidovat do Evropského parlamentu. Proč si ke spolupráci vybrala zrovna hnutí STAN? A má stále zájem o křeslo české eurokomisařky?

Niedermayer chválil vládu za penzijní reformu. Falešná hra Jurečky mě štve, opáčila Schillerová

Hnutí ANO během své vlády nepředložilo žádný návrh důchodové reformy, proto je dobře, že současný kabinet s ním přišel. V Partii Terezie Tománkové to řekl europoslanec Luděk Niedermayer (TOP 09). Předsedkyně poslaneckého klubu hnutí ANO Alena Schillerová oproti tomu vytkla ministru práce Marianu Jurečkovi (KDU-ČSL), že s opozicí o svých krocích kolem penzijní reformy nekomunikuje.

Talíř o „čunkoflecích“ i KDU-ČSL: Pro radu jdu za Bělobrádkem. Svoboda nám maže schody

Když mám potřebu o něčem se poradit, rád zavolám Pavlu Bělobrádkovi. S Cyrilem Svobodou se naopak neradím, maže nám schody. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl lidovecký kandidát na europoslance František Talíř. Třicetiletý komunální politik kromě jiného zhodnotil současné nálady uvnitř KDU-ČSL. Zároveň vysvětlil, jak to bylo se vznikem pojmu „čunkofleci“. Podle Talíře má posměšný název – označující názorový proud Jiřího Čunka – původ spíš v novinářských kruzích. Prý nepochází z dílny mladých lidovců.

Svoboda: Chystaný puč v Bělorusku? Kéž by se povedl. Režim je tam brutální, drží ho Putin

Běloruská opozice oznámila, že je připravena provést puč proti Alexandru Lukašenkovi. Bylo by dobré, kdyby se tento plán povedl, řekl bývalý ministr zahraničních věcí Cyril Svoboda. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS ovšem uvedl, že Lukašenko zadupal opozici do podzemí. Podotkl, že bez podpory ruského prezidenta Vladimira Putina by Lukašenko nebyl u moci. Svoboda dodal, že Putinovu hrozbu jadernými zbraněmi je třeba brát vážně.

Nerudová: Snad bude žena českou prezidentkou co nejdříve. Věřím, že jsem k tomu přispěla

Myslím, že už dnes žije budoucí první česká prezidentka. Přála bych si, aby byla zvolena co nejdříve. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekla Danuše Nerudová. Rovněž zmínila, že na svou loňskou kampaň vzpomíná jen v dobrém. Lídryně hnutí STAN do europarlamentu zároveň zhodnotila působení Petra Pavla ve funkci hlavy státu. Bude někdy znovu sama kandidovat na prezidentku? A proč by Česko podle Nerudové mělo přijmout euro?

Násilí na Západním břehu Jordánu graduje. Útočník zabil dva Izraelce, odplata přišla okamžitě

Palestinský útočník na čerpací stanici na okupovaném Západním břehu Jordánu ve čtvrtek zastřelil dva Izraelce. Informovaly o tom tiskové agentury Reuters a AFP s odvoláním na záchrannou službu. Izraelská armáda uvedla, že střelec zahájil palbu poblíž osady Eli a bezpečnostní složky jej na místě zneškodnily. Web The Times of Israel (ToI) později upřesnil, že útočil člen policejního sboru palestinské samosprávy a zastřelil jej majitel přilehlé restaurace, který se vrátil z bojových operací v Pásmu Gazy.

Valeš: Vítězem hlasování o stejnopohlavních svazcích je Babiš. Zabil dvě mouchy jednou ranou

Paradoxním vítězem hlasování o stejnopohlavních svazcích je hnutí ANO, které záležitost neiniciovalo. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to prohlásil politolog Lukáš Valeš. Předsedovi opozičního subjektu Andreji Babišovi se podle odborníka podařilo prostřednictvím tohoto tématu nejen poukázat na rozklíženost vládní koalice, ale oslovit i středové voliče, jejichž hlasy mohou hnutí výrazně posílit. Valeš mimo jiné hovořil na téma migračního paktu, v souvislosti s nímž se prý vláda chová jako „chytrá horákyně“.

Porazíme ANO v eurovolbách. Okamura a Fico jsou trojští koně Ruska, říká kandidát Spolu Talíř

Koalice Spolu se popere s hnutím ANO o vítězství v evropských volbách. Předpokládám, že uspějeme. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl František Talíř (KDU-ČSL), který na kandidátce Spolu bude krýt záda lidoveckému lídrovi Tomáši Zdechovskému. Zastupitel Jihočeského kraje se kromě jiného rozpovídal také o nelichotivých preferencích KDU-ČSL i o vnímání koalice Spolu či rizicích kroužkování. Některé evropské politiky pak označil jako trojské koně Ruska.

Obávali se, že mě zvolí, míní Hayato Okamura. Ustoupil tlaku koalice a zrušil kandidaturu

Kvůli dohodě mezi ODS, lidovci a TOP 09, že nebudou na zadních místech kandidátky Spolu do červnových evropských voleb výrazné osobnosti, odstoupil od kandidatury poslanec KDU-ČSL Hayato Okamura. Oznámil to na sociální síti X. Uvedl také, že tak učinil po požadavku občanských demokratů a TOP 09. Předseda KDU-ČSL Marian Jurečka sdělil, že společným cílem stran koalice je, aby společně volby do EP vyhrály a zároveň obhájily současné mandáty. Lidovci mají dva europoslance, TOP 09 také dva a ODS čtyři. „Pro nás je důležité tuto obhajobu zvládnout tak, aby nedošlo k rozkolísání těchto poměrů,“ uvedl.