CNN Prima News popáleniny

popáleniny

Výpis příspěvků ke štítku „popáleniny“

Děti bojovaly o život v hořícím autě, zatímco jejich matka kradla v obchodě. Žena vinu odmítá

Stačila chvíle a neštěstí mohlo skončit katastrofou. Teprve 24letá žena nechala své děti v autě a sama šla krást do obchodu. Zatímco ona měla plné ruce práce, její vůz pohltily plameny. Na pomoc dětem přispěchali kolemjdoucí, kteří je pomohli z hořícího auta vysvobodit. Žena teď čelí obvinění z několika trestných činů. Svou vinu však odmítá.

Útokem žhářů Natálka trpí dodnes. Bojí se chodit mezi lidi a v noci nespí, líčí muka matka

Matka malé Natálky, kterou v roce 2009 popálili žháři, nemůže uvěřit tomu, že soud rozhodl o podmínečném propuštění dvou z útočníků. Děvčátko si podle matky nese následky dodnes. Bojí se chodit mezi lidi, bere léky na psychiku a v noci nemůže spát. Dívka, které lékaři na začátku dávali jen malé šance na přežití, letos oslaví šestnácté narozeniny.

Tragédie na Spišsku: Dvouletá Selinka nepřežila ničivý požár. Dům se může na rodinu zřítit

Velkou tragédii zažila rodina Giňových ze slovenské Spišské Nové Vsi. Požár jejich domu nepřežila teprve dvouletá dcera Selinka, která při neštěstí utrpěla popáleniny třetího stupně. Rodiče s dalšími osmi dětmi nyní zůstávají ve svém plameny poničeném domově navzdory strachu, že se na ně poškozené druhé patro domu zřítí. Komunikace rodičů s městským úřadem ohledně pomoci s opravou nemovitosti přitom dle otce Jána uvízla na mrtvém bodě. Obec však pochybení odmítá. Píše o tom zpravodajský web Nový čas, kterému Ján prozradil i své tři velké cíle – mezi nimi nechybí ani pomník pro drahou Selinku.

Jizvy od popálenin a zraková vada. Život se s Petrem nemazlil, přesto neztrácí optimismus

Petr Ilčík (35 let) z jižní Moravy trpí od dětského věku zrakovou vadou, kterou nelze vyléčit. Aby toho nebylo málo, v šesti letech měl vážnou nehodu u táboráku, při které si popálil obličej a obě ruce. Kvůli svému „dvojitému“ hendikepu musel čelit šikaně i neustálým narážkám na svůj vzhled a následně i problémům při hledání pracovního uplatnění. I přesto dnes působí velmi vyrovnaně a se svými jizvami se naučil žít.

Z tragické nehody se vyklubala vražda. 41letou Janu exmanžel zřejmě polil benzinem a zapálil

Policisté z Nitranského kraje byli v pondělí přivoláni k tragické dopravní nehodě, která se stala nedaleko rychlostní silnice R1. Jak se však s postupem vyšetřování ukazuje, o nehodu vůbec jít nemuselo. Na místě spolujezdce seděla 41letá Jana, svým zraněním podlehla. Za volantem seděl její exmanžel Štefan, utrpěl značné popáleniny. Zranění si pravděpodobně způsobil vlastním počínáním. Svou bývalou manželku zřejmě polil benzínem a zapálil.

Po autonehodě utrpěl Matěj popáleniny téměř na celém těle. Přežil jen zázrakem

Matějovi Kudláčkovi bylo 21 let, když se mu život otočil vzhůru nohama. Po vážné nehodě v autě před dvěma lety utrpěl popáleniny na devadesáti procentech těla. Přežil jen zázrakem a v průběhu několika let podstoupil desítky operací. Dnes třiadvacetiletý mladý muž ze Znojemska popisuje svůj život s popáleninami, které změnily nejen jeho život, ale i vzhled. Jak je na tom Matěj dnes po psychické i fyzické stránce?