reklama

Nad rozbitým hrnkem či talířkem nenaříkejte, vyrobte si zvonkohru štěstí

Podle čínského učení feng-šuej jsou zvonky symbolem štěstí, proto je na Dálném východě uvidíte na každém kroku. Také vy můžete do svého domova přilákat pozitivní energii, třeba nápaditou zvonkohrou, kterou si sami vyrobíte z porcelánových střepů.

reklama

Střepy znamenají štěstí, takže když si z nich vyrobíte originální zvonkohru, měla by nejspíš účinkovat dvojnásobně. A pokud jste zrovna nějakou tu misku nebo hrneček nerozbili, určitě doma najdete kousek porcelánového nádobí, který je bez užitku zastrčen někde vzadu. Zvonkohra bude určitě pěkná i z „umělých“ střepů.

Co budete k její výrobě potřebovat:

K tématu

  • porcelán (nejlépe bílý)
  • fixy na sklo a porcelán
  • silnější drát, kleště
  • starší utěrka nebo plátěný pytlík
  • kladívko
  • bižuterní šlupny a kroužky
  • bižuterní lepidlo
  • šňůrka na zavěšení

Začněte tím, že si vyrobíte střepy (pokud nemáte zrovna nějaké k dispozici). K tomu dobře poslouží plátěná utěrka nebo pytlík, do kterých zabalíte porcelánové nádobí, které chcete rozbít. Nejvhodnější je bílý porcelán, zvláště když si budete chtít zvonkohru vyzdobit vlastním dekorem. Nádobí pak opatrně rozbijte kladívkem, nemělo by to být složité, protože plátěný obal zajistí bezpečnou manipulaci.

Vypečené střepy

K výrobě zvonkohry budete potřebovat středně velké střepy, takže větší kusy ještě opatrně rozbijte na menší. Nerozbíjejte ale středovou misku, z které uděláte nosný závěs. K výzdobě bílého porcelánu použijte fixy na sklo a porcelán, které se vypalují. Černé obrysy kreseb nechte trochu zaschnout a pak je vybarvěte. Po domalování rozložte střepy na plech a nechte 4 hodiny doschnout. Poté dejte střepy „vypálit“ na 90 minut asi na 160 °C do běžné domácí trouby. Když máte „upečeno“, můžete se pustit do sestavování zvonkohry.

Nalepit a zavěsit

Nejdříve si ze středně silného drátu vyrobte dvě očka. Drát před tvarováním nejdříve trochu nahřejte a narovnejte. Za pomoci kulatých kleštiček vytvořte očko se spirálou na jednom konci. Spirálou pak přilepíte bižuterním lepidlem očka zvenku i zevnitř doprostřed středového závěsu. Lepidlem nešetřete, protože očka ponesou zatížení závěsů.

Dalším krokem je úprava nosné misky, kdy na její špičky nebo okraje lepidlem rovnoměrně upevněte bižuterní šlupny. Na střepy, které budou tvořit ověsy, nalepte bižuterní očka a přes noc nechte vše vytvrdnout.

Až se rozezní…

Teď už nezbývá než jednotlivé části zvonkohry pospojovat dohromady. K tomu použijete šňůrku, stužku nebo provázek – zkrátka to, co se k vašim střepům bude nejlépe hodit. Jednotlivé dílky navažte na různě dlouhé šňůrky. Když budete mít jednotlivé závěsy spojeny, přivažte je ke středové misce. Pak už vám nezbývá než najít nějaké vhodné místo, aby se mohla zvonkohra něžně a šťastně rozeznít.

Tagy:
DIY zvonkohra

Hlavní zprávy

Rakušan přesvědčil diváky a zvítězil v superdebatě těsně před Fialou. Babiš skončil třetí
Volby 2021

Rakušan přesvědčil diváky a zvítězil v superdebatě těsně před Fialou. Babiš skončil třetí

Lídr Starostů a nezávislých Vít Rakušan byl ve velké předvolební debatě na CNN Prima NEWS nejpřesvědčivějším hostem ze všech osmi pozvaných lídrů. Rozhodli o tom diváci CNN Prima NEWS. Kousek za Rakušanem skončil šéf ODS Petr Fiala. Třetí místo patří premiérovi Andreji Babišovi (ANO). Nejméně hlasů od diváků dostal předseda komunistů Vojtěch Filip.

Proč tady není Bartoš? pokřikoval Babiš na Rakušana ve studiu a mával plakátem Pekové
Volby 2021

Proč tady není Bartoš? pokřikoval Babiš na Rakušana ve studiu a mával plakátem Pekové

Kde je Bartoš? pokřikoval šéf vlády Andrej Babiš na lídra hnutí STAN Víta Rakušana v debatě Česko hledá premiéra na CNN Prima NEWS. Rakušan je společně s Ivanem Bartošem v čele koalice Pirátů a STAN a v debatách se střídají. Babiš s Rakušanem se dostali do ostrého sporu i kvůli pandemii koronaviru a premiér šéfovi STANu vmetl i to, že prosazoval ocenění molekulární genetičky Soni Pekové.

Česká policistka během mise v Polsku spáchala sebevraždu. Kvůli šikaně, tvrdí rodina
Domácí

Česká policistka během mise v Polsku spáchala sebevraždu. Kvůli šikaně, tvrdí rodina

Mladá a nadějná česká policistka spáchala v poslední den své mise v Polsku loni v říjnu sebevraždu skokem z okna v 11. patře. Co k tomu Kristýnu Litomerickou dohnalo, nikdo neví. Zatímco rodina má důkazy o tom, že šlo o šikanu motivovanou národností i vzhledem, česká policie tvrdí, že důvodem byly osobní problémy. Proč ale policie téměř rok úmrtí kapitánky z cizinecké policie tajila? A vědělo vedení o Kristýniných potížích před tragédií?

Filip k Rakušanovi: S Íránem jste udělali sviňárnu. Od vás je to pocta, reagoval šéf STAN

Předvolební debata Česko hledá premiéra v neděli večer byla plná ostrých sporů a výměn názorů. Jednou z těch pikantnějších byla ta, která se odehrála mezi šéfem KSČM Vojtěchem Filipem a lídrem koalice Pirátů a STAN Vítem Rakušanem (STAN). Vojtěch Rakušana obvinil ze „sviňárny“ kvůli kauze velvyslance v Íránu. Rakušan mu to vrátil s tím, že pokud mu něco podobného řekne komunista, je to pocta, neboť „ti zde dělali sviňárny 40 let“.

reklama

Domácí zpravodajství

Babiš a Rakušan na ostří nože. Hodíte si s Bartošem korunou, kdo bude premiér? ptal se šéf ANO

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se uskutečnila velká superdebata s osmi lídry nejsilnějších stran či koalic. Pozvání přijal předseda hnutí ANO Andrej Babiš, lídr koalice Spolu Petr Fiala (ODS), lídr koalice PirSTAN Vít Rakušan (STAN), předseda hnutí SPD Tomio Okamura, šéf komunistů Vojtěch Filip, ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD), předseda hnutí Přísaha Robert Šlachta a šéfka koalice Trikolora Svobodní Soukromníci Zuzana Majerová Zahradníková.

Kandidát na ministra zdravotnictví: Po mém očkování vám nic není. Po kritice se hájil

Vzkaz kandidáta do Poslanecké sněmovny Ondřeje Dostála (Piráti) vzbudil vlnu emocí. Na sociálních sítích si postěžoval, že se ho média ptají na to, zda je očkovaný proti covidu. Podle něj se však jedná o citlivý zdravotní údaj a nikomu po něm nic není. Po vlně kritiky se rozhodl hájit virtuálním příspěvkem. Zároveň dodal, že očkovaný vzhledem k vysoké hladině protilátek není.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Exprezident Klaus dál zůstává v nemocnici. Pokračuje v léčbě na urologické klinice

Václav Klaus se do nemocnice vrátil ve čtvrtek na doléčení předchozích potíží a v Ústřední vojenské nemocnici v Praze zatím zůstává. V neděli to potvrdil redakci CNN Prima NEWS Petr Macinka z Institutu Václava Klause. Exprezident podle něj pokračuje v léčbě na urologické klinice. Macinka ve čtvrtek jeho setrvání v péči lékařů odhadl na několik dnů.

reklama