CNN Prima News Dálný východ

Dálný východ

Výpis příspěvků ke štítku „Dálný východ“

Velké setkání diktátorů: Rusko vede svatou válku proti Západu, řekl Kim Čong-un Putinovi

Aktualizováno

Severní Korea podporuje ruského prezidenta Vladimira Putina ve všech jeho rozhodnutích, řekl ve středu podle agentury Reuters severokorejský vůdce Kim Čong-un. Oba státníci se sešli na kosmodromu Vostočnyj na ruském Dálném východě, kde Putin uvedl, že Rusko pomůže KLDR v oblasti vesmírných družic. Předmětem rozhovorů byla podle agentury RIA Novosti také možnost vyslání severokorejského kosmonauta do vesmíru. Podle Kima, pro kterého byla návštěva první zahraniční cestou od pandemie covidu, Moskva i Pchjongjang vedou svatou válku proti Západu.

Erupce kamčatské sopky ohrožuje leteckou dopravu. Úřady uzavřely školy, lidé mají zůstat doma

Silná erupce sopky Šiveluč na ruském poloostrově Kamčatka na Dálném východě, která vyslala oblak popela do výšky deseti kilometrů, představuje zvýšené ohrožení pro letecký provoz, varoval Kamčatský tým pro reakci na sopečnou erupci. Sopka může kdykoliv vyvrhnout sloupce popela do výše 15 kilometrů, varují vulkanologové. Sopečná činnost by mohla ovlivnit mezinárodní lety a nízko letící letadla.

Další záhadné úmrtí v Rusku. Šéf státního podniku vypadl z lodi, tělo našli až za dva dny

Smrt v Rusku čím dál více obchází významné osobnosti spjaté s tamním byznysem či lidi, kteří můžou být leckomu nepohodlní. Naposledy záhadně zahynul generální ředitel ruského státního podniku Rozvoje Dálného východu a Arktidy Ivan Pečorin. Podle zveřejněných informací vypadl z lodi a jeho tělo se našlo až dva dny poté. Letos už navíc zemřel i jeho předchůdce.

Podpisy stovek sovětských okupantů zůstávají vyryté na českém nádraží

Stopy po sovětské okupaci Československa (21. srpna 1968 až 21. června 1991) jsou dosud viditelné na řadě míst v zemi. Téměř nikdo ale netuší, že na nádražním skladu ve Vysokém Mýtě se dodnes uchovaly nápisy od stovek sovětských vojáků. A to z celého někdejšího Sovětského svazu, například z ukrajinského Chersonu, Záporoží anebo Lvova, z ruské Tuly a Moskvy, z Turkmenistánu i zapadlých obcí Dálného východu. Dějiny jsou plné paradoxů, prohlédněte si galerii podpisů okupantů Československa.

Hodinové výslechy, pak deportace na Sibiř. Jak Putin nakládá s ukrajinskými uprchlíky?

Rusové na rozkaz prezidenta Vladimira Putina přesouvají desetitisíce ukrajinských uprchlíků do nejodlehlejších koutů Ruska. S odkazem na kremelské dokumenty to uvedl web Daily Mail. Téměř 100 tisíc Ukrajinců z válečných zón má být přepraveno na Sibiř, Dálný východ či na ostrov Sachalin. Deportacím prý předcházejí několikahodinové výslechy běženců i nucené podepisování propagandistických prohlášení.

Boj o české lesy. Asijští hybridi vytlačují původní jeleny a likvidují mladé porosty

Mohutné jeleny evropské s velkým parožím pomalu vytlačují malí ale přizpůsobiví jeleni sika. Ve velkém se tak děje i v českých lesích, kde se populace sudokopytníka s asijskými kořeny každoročně zvětšuje. Podle expertů to ale představuje problém – jeleni sika totiž ubírají potravu původním druhům a myslivci nestačí jejich tempu rozmnožování.