CNN Prima News Dálný východ

Dálný východ

Výpis příspěvků ke štítku „Dálný východ“

Další záhadné úmrtí v Rusku. Šéf státního podniku vypadl z lodi, tělo našli až za dva dny

12. září 2022 22:01

Smrt v Rusku čím dál více obchází významné osobnosti spjaté s tamním byznysem či lidi, kteří můžou být leckomu nepohodlní. Naposledy záhadně zahynul generální ředitel ruského státního podniku Rozvoje Dálného východu a Arktidy Ivan Pečorin. Podle zveřejněných informací vypadl z lodi a jeho tělo se našlo až dva dny poté. Letos už navíc zemřel i jeho předchůdce.

Podpisy stovek sovětských okupantů zůstávají vyryté na českém nádraží

21. srpna 2022 09:29

Stopy po sovětské okupaci Československa (21. srpna 1968 až 21. června 1991) jsou dosud viditelné na řadě míst v zemi. Téměř nikdo ale netuší, že na nádražním skladu ve Vysokém Mýtě se dodnes uchovaly nápisy od stovek sovětských vojáků. A to z celého někdejšího Sovětského svazu, například z ukrajinského Chersonu, Záporoží anebo Lvova, z ruské Tuly a Moskvy, z Turkmenistánu i zapadlých obcí Dálného východu. Dějiny jsou plné paradoxů, prohlédněte si galerii podpisů okupantů Československa.

Hodinové výslechy, pak deportace na Sibiř. Jak Putin nakládá s ukrajinskými uprchlíky?

13. dubna 2022 09:59

Rusové na rozkaz prezidenta Vladimira Putina přesouvají desetitisíce ukrajinských uprchlíků do nejodlehlejších koutů Ruska. S odkazem na kremelské dokumenty to uvedl web Daily Mail. Téměř 100 tisíc Ukrajinců z válečných zón má být přepraveno na Sibiř, Dálný východ či na ostrov Sachalin. Deportacím prý předcházejí několikahodinové výslechy běženců i nucené podepisování propagandistických prohlášení.

Boj o české lesy. Asijští hybridi vytlačují původní jeleny a likvidují mladé porosty

30. května 2021 08:44

Mohutné jeleny evropské s velkým parožím pomalu vytlačují malí ale přizpůsobiví jeleni sika. Ve velkém se tak děje i v českých lesích, kde se populace sudokopytníka s asijskými kořeny každoročně zvětšuje. Podle expertů to ale představuje problém – jeleni sika totiž ubírají potravu původním druhům a myslivci nestačí jejich tempu rozmnožování.

Při demonstracích na podporu Navalného zatkli přes 2800 lidí včetně jeho ženy

23. ledna 2021 12:57
Aktualizováno

Více než 2 800 lidí bylo v sobotu zadrženo v Rusku při demonstracích na podporu opozičního předáka Alexeje Navalného; jenom Puškinovo náměstí v Moskvě odpoledne zaplnily tisícovky lidí, uvedla agentura AP. Mezi zadrženými v hlavním městě je i manželka Navalného Julija či jeho spolupracovnice Ljubov Sobolová. První protestní akce se vzhledem k časovému posunu konaly na Dálném východě a na Sibiři v třeskutých mrazech. Spolupracovník Navalného Leonid Volkov dnes řekl, že opozice uspořádá další protesty volající po Navalného propuštění příští víkend.

Dívka zmizela při sáňkování, policisté mluvili o vraždě. Pak uslyšeli pláč z podzemí

18. ledna 2021 09:19

Ruská prokuratura začala vyšetřovat okolnosti, za kterých ve městě Južno-Sachalinsku na ostrově Sachalin na ruském Dálném východu zmizelo pětileté dítě. Holčička se nakonec našla živá – v kanalizační šachtě, do níž se propadla, protože vstupu do kanalizace na plánovaném sídlišti chyběl poklop. Oznámila to agentura Interfax s tím, že dítě je nyní v péči lékařů.