reklama
CNN Prima News Portland

Portland

Výpis příspěvků ke štítku „Portland“

Město bez policistů a s rekordní mírou zločinu. Portland se propadá do propasti

29. dubna 2021 06:31

Neutichající protesty anarchistů, vandalismus, žhářství, bezdomovectví, rekordní počty vražd a pandemie koronaviru. Portland zažívá nelehké období. Během čtyř let se město propadlo na žebříčku nejžádanějších lokalit realitního trhu ze třetího místa na šestašedesáté. Už tak těžce zkoušený Portland ale dostal další ránu. Tamější policejní sbor totiž zažívá doslova exodus policistů. Ti necítí podporu místních politiků ani obyvatel.

VIDEO: Auto v New Yorku si razilo cestu skrze demonstranty z Black Lives Matter

4. září 2020 15:42

Řidiči na slavném náměstí Time Square zřejmě došly nervy. Na procházející demonstranty nejdříve zatroubil, aby mu uvolnili cestu. To však nezabralo, tak šlápl na plyn a rozjel se přímo proti aktivistům. Zatím není jisté, zdali byl někdo při incidentu zraněn, či nikoliv. Vedle New Yorku se protestovalo i v jiných městech, jako například v Portlandu. Oregonské město se blíží ke svému stému dni protestů.

Smrt bělocha při protestech zachytila kamera. Zemřel v přestřelce na ulici

31. srpna 2020 17:08

Jeden člověk zemřel po střelbě v Portlandu v americkém státu Oregon, kde v sobotu pozdě večer místního času propukly potyčky mezi různými skupinami demonstrantů. Vůdce krajně pravicové skupiny Patriot Prayer agentuře AP řekl, že zastřelený byl stoupencem této skupiny a jeho dobrým přítelem. Město je v posledních třech měsících dějištěm často násilných protestů proti rasismu a policejní brutalitě.

Biden obvinil Trumpa z rozdmýchávání násilí a využívání politiky strachu

31. srpna 2020 08:18

Kandidát demokratů na amerického prezidenta Joe Biden v neděli odsoudil násilí v Portlandu ve státě Oregon a obvinil prezidenta Donalda Trumpa z rozdmýchávání násilí a rozdělování společnosti. Portlandem už měsíce zmítají nepokoje a často násilné protesty proti rasismu a policejní brutalitě. Někteří demokratičtí politici se vyslovili proti tomu, aby Trump uskutečnil chystanou cestu do města Kenosha, které je také dějištěm protestů kvůli vážnému zranění Afroameričana Jacoba Blakea, kterého policista střelil několikrát do zad.

V Portlandu chtěl dav zapálit radnici. V Kenoshe bědují nad vyhořelými obchody

27. srpna 2020 09:54

Americký viceprezident Mike Pence přijal ve středu renominaci za Republikánskou stranu. Ve svém projevu vyzval k okamžitému zastavení chaosu a násilí. Ve Wisconsinu ho ale zjevně neposlechli, čtvrtou nocí tam pokračovaly protesty související se střelbou policistů na Afroameričana Jacoba Blakea. Wisconsinské úřady mezitím potvrdily, že postřelený, který se natahoval do auta, měl na sedadle nůž. Také v Portlandu dál zuří demonstrace.

Seniorka se v americkém Portlandu pokojně postavila protestujícím. Polili ji barvou

10. srpna 2020 21:44

Sedmasedmdesátiletá žena z amerického Portlandu se uprostřed týdnů trvajících nepokojů ve městě postavila protestujícím proti policejní brutalitě a prosila je, aby zastavili destruktivní vandalismus, informoval web New York Post. „Ničit majetek není v pořádku. Můžete říct, co musíte říct, ale buďte součástí řešení, nikoliv součástí problému,“ uvedla žena.

reklama