CNN Prima News Portland

Portland

Výpis příspěvků ke štítku „Portland“

Šťastlivec vyhrál v loterii 31 miliard korun. Zdráhá se pohádkovou částku vyzvednout

Astronomickou částku 1,32 miliardy dolarů, tedy v přepočtu téměř 31 miliard korun, vyhrál v loterii šťastlivec z amerického Portlandu. Majitel tiketu si bude moct vyzvednout najednou až 608,9 milionů dolarů či 30 ročních rent, uvedla společnost Powerball. Zatím se neodhodlal přihlásit. Jedná se o historicky nejvyšší výhru ve státě Oregon. Informuje o tom web ABC News.

Válka proti zdrogovaným „zombie“ se nekoná. Stav nouze nefunguje, lidé padají na ulicích

Zombie droga paralyzuje americký Portland. Situace došla na konci ledna tak daleko, že dvoumilionové město vyhlásilo devadesátidenní stav nouze. Přestože jsou ulice obsypány závislými na fentanylu, reakce policistů či záchranářů mimořádnou situaci nepřipomínají. Kritici upozorňují, že krizový stav je pouze na papíře, ale v reálu k žádné změně nedošlo. K fentanylové krizi podle nich mělo přispět zavedení nových pravidel.

Další problémy u boeingů. Kontroloři odhalili u uzemněných strojů uvolněné šrouby

Americká letecká společnost United Airlines narazila při kontrole uzemněných letounů Boeing 737 Max 9 na uvolněné šrouby, které bylo nutné „dodatečně utáhnout“. Informovala o tom zahraniční média s odkazem na společnost. Přerušení provozu a kontrola 171 strojů byly nařízeny po pátečním incidentu, při kterém letadlo společnosti Alaska Airlines na lince z Portlandu do Ontaria v Kalifornii přišlo po startu během stoupání o okno.

Našel se mobil, který vypadl z letadla. Expert nastínil příčiny nehody, pomůže i učitelův objev

Během pátečního incidentu, kdy letadlu společnosti Alaska Airlines krátce po startu odpadlo okno a malá část trupu, vypadl jednomu z pasažérů iPhone. Ačkoliv zařízení spadlo z výšky 16 tisíc stop (téměř 5 kilometrů), na zemi ho našli v perfektním stavu. Podařilo se také najít odpadnutý díl – na své zahradě ho objevil učitel z Portlandu. Vyšetřovatelům to pomůže určit příčinu incidentu. Bývalý pilot pro CNN Prima NEWS prozradil, co mohlo drama ve vzduchu způsobit.

Horor na palubě: Plnému letadlu ve vzduchu odpadlo okno, cestující situaci natočili

Chvíle hrůzy prožilo 171 pasažérů a šest členů posádky letu společnosti Alaska Airlines v pátek 5. ledna večer. Kvůli náhlému problému s přetlakem stroji po vzletu odpadlo okno a část panelu na trupu letadla, informoval web CNN. Ve vzduchu se pohybovalo zhruba dvacet minut, poté nouzově přistálo zpět v americkém Portlandu. Hasiči následně ošetřili několik cestujících s drobnými poraněními, vážná zranění hlášena nebyla. Dramatickou situaci někteří pasažéři natočili.

Zemřela basketbalová legenda. Davis zářil v NBA a vyhrál i olympijské hry

Ve věku 69 let zemřel ve čtvrtek basketbalista Walter Davis, který z patnáctileté kariéry v NBA zažil nejlepší léta ve Phoenixu a v roce 1976 byl v Montrealu členem zlatého olympijského týmu USA. O jeho úmrtí informovala severokarolínská univerzita, na které před vstupem do elitní ligy působil. Basketbalista zemřel přirozenou smrtí při návštěvě rodiny v Charlotte, uvedla škola.

Vteřiny od katastrofy: Letadla se skoro srazila nad Oregonem, nebezpečný manévr zachytil radar

Nad oregonským letištěm málem došlo ke srážce dvou letadel. Pravděpodobně vlivem bouřky se k sobě přiblížila na zhruba 76 metrů. Zabránit hrozící tragédii se podařilo pilotům Alaska Airlines, kteří přerušili přistání. Z paralelní dráhy totiž odlétal stroj společnosti SkyWest. Napjatou situaci zachytil záznam sledování letu. Incident vyšetřuje Federální letecká správa (FAA), informoval Daily Mail.

Město bez policistů a s rekordní mírou zločinu. Portland se propadá do propasti

Neutichající protesty anarchistů, vandalismus, žhářství, bezdomovectví, rekordní počty vražd a pandemie koronaviru. Portland zažívá nelehké období. Během čtyř let se město propadlo na žebříčku nejžádanějších lokalit realitního trhu ze třetího místa na šestašedesáté. Už tak těžce zkoušený Portland ale dostal další ránu. Tamější policejní sbor totiž zažívá doslova exodus policistů. Ti necítí podporu místních politiků ani obyvatel.