CNN Prima News Portland

Portland

Výpis příspěvků ke štítku „Portland“

Město bez policistů a s rekordní mírou zločinu. Portland se propadá do propasti

29. dubna 2021 06:31

Neutichající protesty anarchistů, vandalismus, žhářství, bezdomovectví, rekordní počty vražd a pandemie koronaviru. Portland zažívá nelehké období. Během čtyř let se město propadlo na žebříčku nejžádanějších lokalit realitního trhu ze třetího místa na šestašedesáté. Už tak těžce zkoušený Portland ale dostal další ránu. Tamější policejní sbor totiž zažívá doslova exodus policistů. Ti necítí podporu místních politiků ani obyvatel.

Trump v debatě neodsoudil krajně pravicové Proud Boys. Vyzval ale, ať se drží zpět

30. září 2020 16:02

Silnou pozornost přitáhla během první televizní debaty amerických prezidentských kandidátů výměna, která následovala po výzvě moderátora vůči prezidentovi Donaldu Trumpovi, aby odsoudil aktivity milicí a hlasatelů bělošské nadřazenosti. Trump se s tím tzv. popasoval po svém, na podnět Joea Bidena adresoval několik slov členům krajně pravicové skupiny Proud Boys a „opřel“ se do levicově extrémistické Antify.

VIDEO: Auto v New Yorku si razilo cestu skrze demonstranty z Black Lives Matter

4. září 2020 15:42

Řidiči na slavném náměstí Time Square zřejmě došly nervy. Na procházející demonstranty nejdříve zatroubil, aby mu uvolnili cestu. To však nezabralo, tak šlápl na plyn a rozjel se přímo proti aktivistům. Zatím není jisté, zdali byl někdo při incidentu zraněn, či nikoliv. Vedle New Yorku se protestovalo i v jiných městech, jako například v Portlandu. Oregonské město se blíží ke svému stému dni protestů.

Trump navštívil vypálené obchody v Kenoshe. Národní garda mohla ničení zabránit, řekl

2. září 2020 08:13

Americký prezident Donald Trump si v úterý prohlédl obchody zničené při nepokojích v Kenoshe, které propukly po hospitalizaci Afroameričana Jacoba Blakea, kterého postřelil policista. Výtržnosti z konce srpna označil šéf Bílého domu za domácí teror. Kdyby město jednalo včas a požádalo o podporu Národní gardy, mohlo podle něj devastaci zabránit. Podnikatelům i policii na místě přislíbil finanční pomoc. S Blakeovou rodinou se však nesetkal, přestože to sliboval.

Smrt bělocha při protestech zachytila kamera. Zemřel v přestřelce na ulici

31. srpna 2020 17:08

Jeden člověk zemřel po střelbě v Portlandu v americkém státu Oregon, kde v sobotu pozdě večer místního času propukly potyčky mezi různými skupinami demonstrantů. Vůdce krajně pravicové skupiny Patriot Prayer agentuře AP řekl, že zastřelený byl stoupencem této skupiny a jeho dobrým přítelem. Město je v posledních třech měsících dějištěm často násilných protestů proti rasismu a policejní brutalitě.

Biden obvinil Trumpa z rozdmýchávání násilí a využívání politiky strachu

31. srpna 2020 08:18

Kandidát demokratů na amerického prezidenta Joe Biden v neděli odsoudil násilí v Portlandu ve státě Oregon a obvinil prezidenta Donalda Trumpa z rozdmýchávání násilí a rozdělování společnosti. Portlandem už měsíce zmítají nepokoje a často násilné protesty proti rasismu a policejní brutalitě. Někteří demokratičtí politici se vyslovili proti tomu, aby Trump uskutečnil chystanou cestu do města Kenosha, které je také dějištěm protestů kvůli vážnému zranění Afroameričana Jacoba Blakea, kterého policista střelil několikrát do zad.