reklama
CNN Prima News poslanec

poslanec

Výpis příspěvků ke štítku „poslanec“

Babiš se Kalouskovi omlouvat nemusí. Ve Sněmovně o něm řekl, že „zabil lidi cez padáky“

Premiér Andrej Babiš (ANO) se nemusí omlouvat bývalému poslanci Miroslavu Kalouskovi (TOP 09) za výroky, které o něm pronesl v Poslanecké sněmovně. Ve středu o tom rozhodl soud, podle nějž by případnou odpovědnost za premiérova slova beztak nesl stát, nikoliv Babiš osobně. Verdikt není pravomocný. Premiér o svém politickém rivalovi prohlásil, že rozkrádal ministerstvo obrany a „zabil lidi cez padáky“.

Volný? Z jedné opice nelze posuzovat celou zoo, říká politolog. Vondráček ocenil policii

„Zákrok policistů byl profesionální a korektní,“ říká předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) k úternímu vyvedení nezařazeného poslance Lubomíra Volného z jednacího sálu. Podle politologa Lukáše Jelínka patří Volného způsob protestu, během něhož za řečnickým pultem mlčel, spíše do galerie než do parlamentu. Uvedl to v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Volný je jiná váhová kategorie, říká bezpečnostní expert. Jak hodnotí zásah ochranky?

Světem otřásla zpráva, že byl prezident Haiti zastřelen ve vlastní rezidenci. Podle bezpečnostního konzultanta Zdeňka Zahradníka to zavinili jednotlivci z ochranky. „Měli udělat svoji práci, ale nezvládli to. Je to neuvěřitelné,“ uvedl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové. Podotkl také, že při jednání Lubomíra Volného ve Sněmovně je nutné, aby se počet členů nasazené ochranky zvýšil.

Okamura: Vláda by měla skončit. Fakta jasně mluví proti ní

Současná vláda Andreje Babiše (ANO) přivedla ČR na nejhorší příčky Evropy ve stavu koronavirové pandemie a chová se protiústavně. Fakta jsou jasná a kabinet by měl skončit, řekl předseda SPD Tomio Okamura v pořadu 360° Pavlíny Wolfové. Poslaneckou sněmovnu ve čtvrtek čeká hlasování o nedůvěře vládě, rozhodující slovo budou mít ale nejspíše komunisté.

Policie zahájila v kauze Feriho trestní řízení kvůli podezření ze sexuálních deliktů

Policie zahájila úkony trestního řízení v případu bývalého poslance Dominika Feriho, kterého několik žen v médiích minulý týden obvinilo ze sexuálního obtěžování a násilí. V tiskové zprávě o tom v úterý informoval mluvčí pražských policistů Jan Daněk. Prověřování podle něj policie vede pro podezření ze spáchání některého z trestných činů proti lidské důstojnosti v sexuální oblasti. Policisté zároveň vyzvali případné poškozené, aby je kontaktovaly. V případu dosud nebyl nikdo obviněn.

reklama