CNN Prima News poslanec

poslanec

Výpis příspěvků ke štítku „poslanec“

Nenahraditelná osobnost, napsal Okamura o zesnulém Baštovi. Kondolovali Babiš i Kalousek

Slušný, vzdělaný a distingovaný člověk. Tak na zesnulého poslance, bývalého diplomata a politického vězně Jaroslava Baštu vzpomínají politici. Podle šéfa SPD, která vyslala Baštu do prezidentských voleb v roce 2023, Tomia Okamury přišlo Česko o těžko nahraditelnou osobnost. Soustrast rodině vyjádřili například šéf hnutí ANO Andrej Babiš či poslanci hnutí Patrik Nacher a Radek Vondráček. Vzpomínku na zesnulého velvyslance v Rusku či Ukrajině sdílel zakladatel TOP 09 Miroslav Kalousek.

Expert: Sprosťárny politiků se dělí na tábory. O hulvátství či roztomilosti rozhodují sympatie

U vulgarit je vždy zajímavé, že se politikům přičtou k tíži podle toho, jak jsou sympatičtí. U někoho jde o hulvátství, u jiného o roztomilost. V pořadu Právě dnes na CNN Prima NEWS to uvedl komentátor MF Dnes Petr Kolář. Společně s šéfredaktorem Echo24.cz Daliborem Balšínkem reagovali na ostré výrazy, k nimž se v rozhovoru pro CNN Prima NEWS uchýlil poslanec Ondřej Kolář (TOP 09). V souvislosti s uniklým e-mailem šéfa ANO Andreje Babiše pak diskutovali o tom, jak běžné je vytvářet si na politické rivaly „složky“. Ve spojitosti s expremiérem Kolář zmínil třetí světovou válku.

Střet vládních stran ve Sněmovně. Manželství je svazek muže a ženy, zopakoval Jurečka

Svazek pro stejnopohlavní páry by mohl být partnerstvím. To navrhují poslanci v pozměňovacích návrzích. Na třaskavém tématu není shoda ani v rámci vládní pětikoalice. Předseda lidovců Marian Jurečka je pro narovnání práv stejnopohlavních párů, manželství jako pojem je ale podle něj svazek muže a ženy. Piráti a hnutí STAN mluví ovšem mluvili především o manželství, stejně jako ministr kultury za občanské demokraty Martin Baxa. Dopoledne poslanci stihli schválit několik novel, které se týkaly redefinice násilí či pozici nejvyššího žalobce.

Ministr Dvořák je zbytečný, nemá žádnou agendu, řekl Nacher. Jednal zbrkle, podotkl Jakob

Jmenování zmocněnce pro vstup do evropského mechanismu směnných kurzů ERM II a přijetí eura, o kterém nikdo nevěděl, bylo zbrklé. V pořadu 360° to uvedl předseda poslaneckého klubu TOP 09 Jan Jakob. „Je zcela evidentní, že to ničemu rozumnému neprospívá,“ pokračoval v kritice ministra pro evropské záležitosti Martina Dvořáka (STAN) ve vysílání CNN Prima NEWS.

Nekonečné projevy ve Sněmovně by se měly časově omezit, shodli se Kolář s Válkovou

Jednací řád Poslanecké sněmovny by se měl upravit tak, aby skončily nekonečné projevy. Na tom se ve vysílání CNN Prima NEWS shodli poslanec TOP 09 Ondřej Kolář a poslankyně Helena Válková (ANO). Podle Koláře jsou sice obstrukce legitimní nástroj opozice, ale stanovil by pevnou řečnickou dobu pro jednotlivé příspěvky. Představoval by si zhruba desetiminutovou lhůtu, podle Válkové by měla stačit půlhodina.

Smutek ve Sněmovně: Poslanec přednesl příběh oběti z filozofické fakulty, mnohé dojal

První letošní schůze Poslanecké sněmovny se zahalila do smutku. Zákonodárce čekalo zařazení bodu o prosincové střelbě na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Návrh vznesl poslanec hnutí ANO Jan Richter, který měl mezi zraněnými studenty i svou dceru. Kromě toho, že se dožadoval odpovědí na řadu otázek ohledně postupu policie, se s kolegy v dolní komoře podělil o tragický příběh bratra jedné z obětí. Rozuzlení nejednoho poslance dojalo. „Pro mě je to neuvěřitelně silné. Strašný respekt rodině,“ řekl ke konci. Následně poslanci jeho návrh podpořili i s hlasy koaličních zákonodárců.

Sněmovnu dusí zákopové války, míní komentátoři. Vyzdvihli dřívější řešení problémů u piva

Politická atmosféra ve Sněmovně se dostala od pragmatismu až k falešným hodnotovým bitvám, které připomínají zákopovou válku. Uvedl to komentátor CNN Prima NEWS Thomas Kulidakis. Absenci komunikace vyčetl současnému osazenstvu dolní komory i komentátor Martin Schmarcz, podle nějž bylo dříve běžné, že se zákonodárci setkávali po jednání na pivu. Poslanci nyní podle něj komunikují spíše prostřednictvím sociálních sítí. „Běžná lidská komunikace jim moc neříká,“ řekl ve vysílání CNN Prima NEWS.

Sledujte Partii s Vladimírem Špidlou: Jak se dívá na úsporný balíček a důchodovou reformu?

Budoucnost důchodového systému, výše penzí a jejich úpravy. Jaké další změny chystá kabinet Petra Fialy (ODS) v rámci důchodové reformy? Kterými nástroji chce vláda motivovat občany k tomu, aby si sami více spořili na stáří? A jaký názor má opozice? To budou v pořadu Partie Terezie Tománkové řešit ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) a jeho stínový ministr a poslanec Aleš Juchelka (ANO). Následuje velká politická diskuse. Sledujte Partii v neděli 19. listopadu na CNN Prima NEWS, Primě nebo v tomto článku od 11:00.