CNN Prima News poslanec

poslanec

Výpis příspěvků ke štítku „poslanec“

Vojáci bez plnovousů a mobilů, navrhl ruský generál. Po ostrém vzkazu Kadyrova ale otočil

23. ledna 2023 07:09

Ruský generál a poslanec Viktor Sobolev narazil na tvrdou kritiku ze strany zakladatele Vagnerovy skupiny Jevgenije Prigožina a vůdce autonomního Čečenska Ramzana Kadyrova. Blízkým spolupracovníkům ruského prezidenta Vladimira Putina se nelíbil jeho návrh, aby v rámci utužení disciplíny v ruské armádě nesměli vojáci nosit plnovous a aby jim byly odebrány mobilní telefony. Kadyrov návrh označil za „provokaci“ proti muslimům.

Kauza údajného znásilnění: Zaplatil mi 21 tisíc, tvrdí masér o poslanci. Výpovědi ale nesedí

6. ledna 2023 21:47

Masáže bolavého krku a zad měly poslance KDU-ČSL vyjít na „standardních“ 21 tisíc. Webu Blesk.cz to sdělil masér, jenž tvrdí, že jej politik na druhé schůzi znásilnil. Obvinění však poslanec razantně odmítá, stejně jako jeho kolegové z klubu. Ti poukazují na to, že 39letý muž, jehož měl politik vyhledat na stránce Amatéři.cz, trpí schizofrenií, na níž odmítá brát léky. Některé jeho výpovědi navíc nesedí. Jedná se například o údajné nahánění kolem stolu či datum schůzky.

Znásilnil mě poslanec, oznámil policii muž. Duševně nemocný člověk, reagují na něj lidovci

6. ledna 2023 10:21

Policie řeší případ údajného znásilnění, kterého se měl dopustit současný lidovecký poslanec. Podle muže, kterého cituje web PrahaIN, si ho zákonodárce objednal na masáž těla. Během jedné ze schůzek měl ale politik připoutat muže k posteli a zneužít. KDU-ČSL obvinění vůči jednomu z členů strany rázně odmítá – podle ní k žádnému podobnému incidentu nikdy nedošlo. Oznamovatel má navíc „trpět závažnou duševní nemocí“ a nerespektuje předepsanou medikaci. Podle informací CNN Prima NEWS se případ týká poslance Jiřího Navrátila, ten nařčení ze znásilnění rovněž odmítl a poskytuje policii součinnost.

Absurdní příběhy o sprše a stolku, říká Feri. Obvinění ze znásilnění žalobce smetl

3. ledna 2023 17:12

Již 14. února začne Obvodní soud pro Prahu 3 projednávat případ exposlance Dominika Feriho. Bývalý člen TOP 09 je obviněn ze dvou znásilnění a jednoho pokusu o něj. Advokátka Adéla Hořejší nicméně chtěla přezkoumat i případy svých šesti klientek a vrátit je tak do hry. Městské státní zastupitelství ovšem její podnět odložilo jako nedůvodný. Feri následně pro CNN Prima NEWS sdělil, že absurdní příběhy o sprše nebo nočním stolku byly mediálně hojně tradované, ale nebyly založené na pravdě.

Covid byl těžší než dopady války, prohlásil Babiš. Lidský hyenismus, tepou ho poslanci

13. prosince 2022 22:17

Pandemie covidu byla těžší než řešení dopadů války na Ukrajině, prohlásil v úterý na plénu Poslanecké sněmovny šéf opozičního hnutí ANO a bývalý premiér Andrej Babiš. Ten řečnil přes hodinu, když navrhoval změny v programu schůze. Vládní poslanci ale Babiše za výrok tvrdě zkritizovali, podle nich je srovnávání covidu a války „lidský hyenismus“.

Sledujte ŽIVĚ: Přehlasují poslanci Zemanovo veto ke kritizovanému státnímu rozpočtu?

15. listopadu 2022 12:15

Poslaneckou sněmovnu čeká další dlouhé jednání. Zákonodárci se budou věnovat především hlasování o novele letošního státního rozpočtu, kterou vetoval prezident Miloš Zeman. Svůj nesouhlas zdůvodnil tím, že rozpočet počítá s nižšími příjmy, než by mohly být. K přehlasování prezidentova veta je zapotřebí nejméně 101 hlasů a vládní pětikoalice jich má 108. Sledujte živý přenos z jednání zákonodárců.

Překvapivá slova Pospíšila: Babiš je silnou politickou váhou, prospěje demokratické volbě

4. listopadu 2022 11:58

V pátek ráno odevzdal expremiér Andrej Babiš (ANO) přihlášku k prezidentské volbě spolu s 56 podpisy poslanců svého hnutí. Poslanec Aleš Juchelka (ANO) ve vysílání CNN Prima NEWS vzkázal, že lidé budou velmi mile překvapeni tím, jak šéf jeho hnutí povede kampaň. Předeslal, že bude pozitivní. Některé vlastnosti Babiše ocenil i europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09), volit ho ale nebude. Babiše kritizoval mimo jiné za „agrofertizaci“ politiky nebo za jeho komunistickou minulost.

Většina válcuje menšinu, opoziční návrh ani nestojí za debatu. Nacher tepal koalici

19. října 2022 14:32

Navýšení schodku státního rozpočtu je pochopitelné, shodli se poslanci Patrik Nacher (nestr. za ANO) a Jiří Havránek (ODS). Nacher kritizoval, že vláda neschválila žádný z opozičních pozměňovacích návrhů a sama finální úpravy protlačila až pozměňovacími návrhy vlastních poslanců. Narážel tak na potenciální nepřipravenost důležité novely. Havránek ve vysílání CNN Prima NEWS oponoval, že jednání o změně rozpočtu trvá delší dobu a do původního návrhu tak nešlo zahrnout všechny výdaje.

Letošní schodek rozpočtu bude možná ještě větší. Vládní poslanci navrhují další výdaje

29. září 2022 17:58

Schválený schodek letošního státního rozpočtu by se mohl proti původnímu návrhu vlády zvýšit o dalších 45 miliard na celkových 375 miliard korun. Během čtvrtečního druhého čtení v dolní komoře totiž koaliční politici podávali další návrhy na zvýšení výdajů rozpočtu, což přirozeně ovlivní i výsledný deficit. Kabinet Petra Fialy (ODS), který si během poslanecké schůze vyslechl tvrdou kritiku ze strany opozice, původně navrhl zvýšení schodku o 50 miliard korun na 330 miliard korun.

Ukrajinci při útoku zabili vlastního exposlance, tvrdí Rusko. Kyjev zprávu nepotvrdil

25. září 2022 11:48

V důsledku ukrajinského raketového útoku v Chersonu na jihu Ukrajiny v neděli zemřeli dva lidé, jedním z nich je bývalý ukrajinský poslanec Oleksij Žuravko. S odvoláním na místní proruské úřady o tom informují ruské tiskové agentury. Kyjev se k této informací zatím nevyjádřil. Cherson od začátku invaze okupuje ruská armáda. Ukrajinský generální štáb ve své pravidelné ranní zprávě o vývoji bojů uvedl, že ruské síly pokračují ve snaze plně obsadit Doněckou oblast a udržet dobytá území.