reklama

Postrach královéhradeckých žen je ve vazbě. Za přepadání mu hrozí 10 let ve vězení

Policistům se podařilo dopadnout muže, který má na svědomí několik loupeží. V Hradci Králové útočil převážně na ženy a rozhodně s nimi nezacházel „v rukavičkách“. Skončil proto před soudcem, který rozhodoval, jestli ho pošle do vazby.

reklama

Policisté přivedli ke královéhradeckému okresnímu soudu sedmačtyřicetiletého muže, kterého detektivové viní hned z několika loupežných přepadení. „V prvních třech prázdninových dnech v Hradci Králové přepadl dvě ženy,“ uvedla mluvčí policie Eva Prachařová.

Muž si ženy vždy vyhlédl, sledoval je až do místa jejich bydliště a tam na ně zaútočil. „Využil příležitosti, ještě než se zavřely dveře, vešel za ženami dovnitř, tam je vzápětí napadl a požadoval po nich vydání finanční hotovosti, dokonce i platební karty s pinem,“ upřesnila.

Soudce: Mohl by napadanout další ženy

Ženy měl násilník chytit pod krkem a vyhrožovat jim. Podle našich informací jde o muže, který má bohatou trestní minulost a za mřížemi strávil s přestávkou už 16 let. Jednou měl být odsouzený za vydírání a podruhé za znásilnění.

K tématu

Podle soudce se muž za mřížemi vůbec nepoučil a na ženy by mohl útočit dál. „Obviněného jsem vzal do vazby, protože se obávám toho, že by opakoval trestnou činnost, že by přepadával lidi a obíral je o peníze a další věci,“ upřesnil soudce Pavel Trejbal. Obviněný muž se ještě snažil soudce obměkčit. „Měl pro to vysvětlení, že byl pod léky a pod vlivem alkoholu, doznává trestnou činnost,“ doplnil soudce.

Moc mu to ale nepomohlo. Eskorta muže rovnou od soudu převezla do vazební věznice. Za jeho jednání mu hrozí až deset let za mřížemi.

Tagy: dopadení pachatel soud přepadení vazba

Další hlavní zprávy

Politika

O spojení Rusů s Vrběticemi jsem věděl, říká exministr zahraničí Petříček

O spojení Rusů s Vrběticemi jsem věděl, říká exministr zahraničí Petříček

Musíme si dupnout, vztahy s Rusy se zhorší, ale nemůžeme s nimi přestat komunikovat. Bývalí ministři zahraničí Tomáš Petříček a Cyril Svoboda se shodují, že Česko by mělo kontaktovat spojence v Evropské unii nebo NATO. Reagovali tak na podezření, že Rusko stojí za výbuchem muničního skladu ve Vrběticích. Petříček přiznal, že jako šéf diplomacie o ruských aktivitách věděl. Podle dalšího exministra zahraničí Karla Schwarzenberga si „musíme dupnout“.

Možné zapojení Ruska do Vrbětic může ovlivnit tendr na Dukovany, připustil Havlíček
Neviděli jste je? Dva Rusové stojí za výbuchem ve Vrběticích i otravou Skripala
reklama
reklama
Pohřeb prince Philipa skončil. Rakev s ostatky byla uložena v kapli svatého Jiří

Velká Británie

Domácí zpravodajství

Výbuch ve Vrběticích je teroristický čin, ať se nám Putin omluví, burcuje opozice
Hutníci z Ostravy hrozí stávkou: Pojedeme do Prahy a vyházíme je tam z oken
Další články
reklama
reklama