V Rusku zadrželi muže, který chtěl vykrást banku. Vyhrožoval atrapou bomby

Ruští policisté v sobotu zatkli muže, který se pokusil vykrást pobočku Alfa-banky. Vyhrožoval, že ji vyhodí do povětří, bomba ale nebyla pravá. K činu ho přiměly nejspíše velké dluhy. Útočníkovi hrozí až 15 let vězení.

V centru Moskvy na rušné ulici v sobotu zasahovali ruští policisté proti útočníkovi, který chtěl vykrást pobočku místní banky. Zaměstnancům vyhrožoval atrapou bomby. O zneškodnění útočníka informovala agentura TASS s odvoláním na nejmenovaného policistu. „Zásahová jednotka právě podnikla útok na pobočku Alfa-banky a zadržela muže, který hrozil, že banku vyhodí do povětří. Podle předběžných údajů měl podezřelý atrapu bomby,“ řekl policista.

Útočník podle agentury Interfax vstoupil do pobočky v uniformě kurýra rozvážejícího jídlo. Pětici zaměstnanců banky se před ním podařilo uprchnout zadním východem. Útočník si vzal za rukojmí jednoho klienta banky.

Během následného policejního zásahu nebyl nikdo zraněn. Lupič při zadržení nekladl odpor a choval se klidně. „Byl silně opilý, a proto zatím nebylo možné jej vyslechnout,“ dodal policista.

Tagy: