reklama
CNN Prima News povinný prodej potravin

povinný prodej potravin

Výpis příspěvků ke štítku „povinný prodej potravin“

Toman chce české potraviny v obchodech, nemocnicích i školách. Farmáři jsou proti

10. června 2020 17:07

Nejméně 55 procent českých potravin na pultech obchodů. S takovým podílem počítá návrh novely zákona o potravinách, který ve středu projednával sněmovní zemědělský výbor. Ministr zemědělství Miroslav Toman chce ještě prosadit povinný podíl českých potravin ve státních institucích, jako jsou ministerstva, nemocnice nebo školní vývařovny. Farmáři s tím nesouhlasí, podle nich je potravinová soběstačnost České republiky minulostí.

O českých potravinách v obchodech musí rozhodovat lidé a ne stát, říká podnikatel Piškanin

9. června 2020 20:00

Každá krize je výzvou, která v lidech probouzí kreativitu. V pořadu Interview na CNN Prima NEWS to řekl zakladatel a majitel jedné z největších evropských logistických společností HOPI František Piškanin. Podle něj není nápad na uzákonění velkého podílu českých potravin v obchodech dobrý, protože o tom mají rozhodnout sami zákazníci.

Potravinová soběstačnost vede k drahotě a potravinovým lístkům, varují ekonomové

8. června 2020 08:16

Pětapadesát, nebo pětaosmdesát procent? Nejnovější návrh zní: dvě třetiny potravin na pultech obchodů by mohly mít tuzemský původ. Takovou představu o struktuře potravinové produkce v supermarketech má ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD). Ekonomové z otevřené diskusní platformy KoroNERV však tvrdí, že snahy o potravinovou soběstačnost jsou drahým a nebezpečným nápadem.

reklama