reklama

Požár historického kostela na Manhattanu. Na místě zasahovaly desítky hasičů

Historický kostel na dolním Manhattanu, ve kterém najdete Liberty Bell a jehož minulost se datuje k počátkům města, zničil rozsáhlý požár. Hasiči na svém Instagramu uvedli, že při náročném hašení čtyři z nich utrpěli lehká zranění.

reklama

Jeden z nejstarších newyorských kostelů v East Village začal hořet v sobotu před úsvitem. Velmi vysoko nad jeho střechu šlehaly plameny. Hasiči na svém Instagramu uvedli, že při náročném hašení čtyři z nich utrpěli lehká zranění.

Kostel pochází z dob původního osídlení ostrova ve 20. letech 20. století. Uvnitř byste našli slavný Liberty Bell, který zvonil vždy při inauguracích i úmrtích amerických prezidentů nebo například po tragických událostech 11. září. Šlo o jednu z nejstarších památek New Yorku.

Reverendka Jacqueline J. Lewisová pevně věří, že přežil alespoň zvon, ale s jistotou to říci nemůže. Církevní ministrantka Amanda Ashcraft řekla pro WABC, že vitrážová Tiffanyho okna jsou definitivně zničená. Starosta Bill de Blasio na svůj twitterový účet napsal, že požár byl srdcervoucí a slíbil: „Uděláme vše, co bude v našich silách, abychom pomohli kostel přestavět.“

Oficiální osud zničeného kostela je ale stále nejasný.

Tagy: New York kostel zprávy požár USA Manhattan Liberty Bell

Další hlavní zprávy

Opozice

Jako rozbalování Kinder vajíčka, lidé jsou zmatení. Arenbergera kritizuje nejen opozice

Jako rozbalování Kinder vajíčka, lidé jsou zmatení. Arenbergera kritizuje nejen opozice

Je to ostuda, pokračuje vládní chaos a lidé už jsou zoufalí. Opoziční politici kritizují sobotní rozhodnutí ministra zdravotnictví Petra Arenbergera (za ANO), který v pondělí navrhne vládě, aby i nadále omezila shromažďování maximálně na dvě osoby. To se dotkne také amatérských sportovců, kteří už se těšili na kolektivní aktivity. Návrh se tak nelibí ani sportovním organizacím, bývalý premiér Mirek Topolánek přirovnal situaci ke Kinder vajíčku.

Školství

Školství se bojí rozzuřených rodičů. V případě problémů hrozí policií i sociálkou

Školství se bojí rozzuřených rodičů. V případě problémů hrozí policií i sociálkou

Po celém Česku se v pondělí mohou s drobnými výjimkami rotačně vrátit do lavic žáci prvních stupňů, tedy od 1. do 5. třídy, a také předškoláci. Musí ale splnit přísné hygienické podmínky. Mezi ty patří pravidelné testování dvakrát týdně nebo nošení roušek. Resort školství předem prosí rodiče, aby vše dodržovali. Pokud se tak nestane, hrozí zásahem policistů nebo dokonce sociálních pracovníků.

Slavia, nebo Sparta? Poslanci se vsadili, kdo vyhraje derby. Nacher může leštit vitrínu
Romana nemohla ovládat tělo. Ve 33 letech si vyslechla krutou diagnózu: Parkinsonova nemoc
Průlom století: Fyzici jsou na stopě neznámé síle, která ovlivňuje částice v přírodě
Konspirátoři zneužívají tragickou smrt Petra Kellnera. Šíří o něm bizarní teorie
reklama
reklama
Tomský: Philip si sňatkem s Alžbětou zkazil kariéru, Harryho unesla šílená ženská

Velká Británie

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama