CNN Prima News Pavla Gabrhelíková
Pavla Gabrhelíková

Pavla Gabrhelíková

editorka CNN Prima NEWS

Na TV Prima začala jako redaktor, od prosince 2020 se stala editor CNN Prima NEWS. Předtím působila například jako editor v Economii, redaktor Evropy 2 nebo jako copywriter v reklamní agentuře Ogilvy. Ve volném čase se věnuje zpěvu, hudební produkci a zvířatům.

Nejnovější příspěvky autora

Svět zvířat

Tři pravidla pro vybrání správného náhubku

 • Aktualizováno
 • Bez náhubku se většina majitelů, kteří vedou se svým miláčkem plnohodnotný život, neobejde. Psi je musejí nosit v hromadné dopravě nebo například kvůli tomu, aby nikomu neublížili. Ať už je mají na deset minut v tramvaji či na dvě hodiny na procházce, měl by jim náhubek sedět jako ulitý. Podle čeho vybrat ten správný?

  Další příspěvky autora

  Jakmile se sehnula, stáhla ji za ruku a zabila. Agrese fenky v útulku všechny šokovala

  Pro zvířata by udělala vše, to se jí nakonec stalo osudným. Žena, která pracovala ve floridském útulku, nepřežila napadení v minulosti zachráněné fenky, další osoba vyvázla s těžkým zraněním. Zvíře přitom v minulosti žádné známky agrese neprojevovalo, pracovnice měla se psy dlouholeté zkušenosti a dobře ji přijímali. Co se onoho osudného dne stalo, je pro všechny šokující. Případ vyšetřuje policie.

  Prevence rakoviny a záruka vitality. Prodlužte psovi život šetrně zpracovanou stravou

  Téma: Komerční sdělení

  Prémiové ingredience zpracované tak, aby nepřicházely o nic, co v nich má zůstat. To je koncept meníček pro psy z pestré vařené stravy, která zdaleka nezahrnuje jen různé druhy kvalitního masa. Ale nahradí čerstvá strava pejskovi to, co je obsažené v granulích, a bude vůbec zeleninu a ovoce jíst? Na to jsme se zeptali v Novém dni na CNN Prima NEWS Báry Vítkové a Michala Wantuloka z BiBi FOOD.

  Případů omikronu bude u nás zřejmě více. S nakaženou ženou cestovalo dalších osm lidí

  Aktualizováno

  Se ženou, která přicestovala z Namibie a u níž se prověřuje výskyt varianty omikron, cestovalo dalších osm lidí z ČR. Hygienici zjišťují, zda jsou nakažení covidem, řekla hygienička Pavla Svrčinová. Je proto možné, že nakažených novou variantou přibyde. U ženy sekvenační analýza liberecké nemocnice potvrdila omikron na 90 procent, sdělil ČT v sobotu večer mluvčí Krajské nemocnice Liberec Václav Řičář.

  Biolog Šerý: Nový smrtelnější covid má 18 mutací, které umí obejít očkování

  Nová varianta covidu z Jihoafrické republiky může být smrtnější, infekčnější a mít rychlejší průběh onemocnění. Pro CNN Prima NEWS to řekl neurobiolog a specialista na DNA Omar Šerý. Světová zdravotnická organizace (WHO) zařadila v pátek novou variantu B.1.1.529 mezi znepokojivé. Země Evropské unie souhlasí se zastavením letů ze sedmi států v jižní Africe.

  V Miami se zřítila část výškové budovy. Pohřešuje se celkem 51 lidí

  Aktualizováno

  Nejméně jednoho mrtvého a deset zraněných si dnes vyžádalo zřícení jednoho křídla 12patrové budovy na jihu Floridy. Při následné masivní záchranné operaci se z trosek podařilo vyprostit dva přeživší, celkem bylo z areálu evakuováno více než 30 lidí, informovaly úřady několik hodin po neštěstí. Místní starosta varoval, že obětí bude zřejmě více, okresní činitelka v rozhovoru s televizí CNN hovořila o 51 pohřešovaných obyvatelích.

  Co dělat, když začne psy bolet pohyb? Fyzioterapie už dávno není určená jen lidem

  Stejně jako lidi čím dál častěji trápí bolesti zad a krční páteře, i pejsků s problémy pohybového aparátu přibývá. Proto by majitelé neměli opomíjet sebemenší náznak problému. Pokud se u veterináře prokáže komplikace, máte na ni podezření nebo prostě chcete preventivně dopřát kloubům, svalům a vazům svého miláčka péči, zvolte pohybovou terapii. Do jednoho takového fyzioterapeutistického centra pro psy jsme se podívali v rámci pořadu Nový den.

  Kde se berou psí zabijáci? Za chování může nevhodné křížení a špatní majitelé

  Za psa vždy může především majitel. To je stejné, jako když si pitomec koupí rychlé auto a zabije s ním člověka, říká odbornice na psy typu bull. Právě ti, respektive jejich kříženci, nejčastěji útočí na lidi. Posledním z takových případů je napadení čtyřletého chlapce na pražském Petříně. Agresivní pes byl údajně plemene amerického stafordšírského teriéra.