reklama

Požár pečovatelského domu v Olomouci. Jedna osoba byla zraněna

Několik jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů zasahovalo ve středečních večerních hodinách u požáru dvou bytů v budově domova s pečovatelskou službou v Olomouci. V několika dalších bytech byly způsobeny škody kvůli zasažení vodovodního řadu. Informovali o tom hasiči na svém webu.

reklama

„Oznámení o požáru jsme cestou tísňové linky 112 přijali v 19:40 s popisem zahoření v koupelně a zřejmě části kuchyně v bytě na patře. Obyvatelé v ohrožené části se začali samovolně evakuovat,“ uvedli hasiči.

Díky časnému ohlášení požáru a rychlé lokalizaci ohniska nedošlo k výraznému rozšíření a horším následkům. Při průzkumu objektu hasiči „v zakouřených prostorách chodby nalezli zraněnou, intoxikovanou osobu“, kterou okamžitě evakuovali do bezpečí.

Následná havárie kvůli poškození vodovodního potrubí

Během zahoření došlo podle hasičů k poškození vodovodního řadu v tzv. stupačkách. Voda se poté velmi rychle rozšířila do několika bytů v patrech pod místem zahoření. K pomoci tak na místo události dorazil také technický speciál s čerpací technikou.

„Ve spolupráci se zástupci města a vlastníků objektu jsme zajistili náhradní variantu ubytování a další bezpečností úkony nutné pro zajištění opětovného provozu v objektu. Někteří z obyvatel využili možnosti nocování u svých rodin,“ uvedli hasiči s tím, že oni sami neprováděli žádnou jinou evakuaci, protože ta částečně proběhla samovolně před příjezdem jednotek.

Příčina vzniku požáru je zatím v šetření. Výše škody zatím nebyla vyčíslena, ale vzhledem k situaci na místě a vzniklé navazující havárií nebude zanedbatelná.

K tématu

Další hlavní zprávy

Jan Hamáček

Hamáček je jako naprostý zoufalec. Babiš má poslední šanci, říkají komentátoři

Hamáček je jako naprostý zoufalec. Babiš má poslední šanci, říkají komentátoři

Předseda ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček působí jako naprostý zoufalec, který už ztratil i respekt a důvěru už policistů, míní analytička Týdeníku Echo Lenka Zlámalová. Podobně hovoří i komentátor MF DNES Miroslav Korecký, podle kterého byl Hamáčkův neúspěšný pokus o vládní rošádu na ministerstvu zahraničí „neuvěřitelný amatérismus“. Novináři se na tom shodli ve vysílání CNN Prima NEWS.

Ekologie

Pětisetleté sucho nehrozí. Deštivý rok a zimní sníh dokázaly naplnit podzemní vody

Pětisetleté sucho nehrozí. Deštivý rok a zimní sníh dokázaly naplnit podzemní vody

Sucho v posledních letech patřilo mezi nejzásadnější témata v Česku. Roky 2014 až 2018 skutečně patřily z hlediska sucha ve střední Evropě mezi historicky nejzávažnější. Odborníci z portálu Intersucho ještě před rokem hovořili dokonce o pětisetletém suchu. Jenže poslední rok byl velmi deštivý a v zimě se velká část České republiky dočkala souvislé pokrývky sněhu, takže se kapacity podzemních vod naplnily a mírné sucho trápí již pouze vybrané regiony.

Komentátor: Opozice má dvě špatné možnosti. Nechat vládu, nebo dostat zemi do chaosu
reklama
reklama
Stop na 10 zápasů. Kúdela dostal trest za rasismus, Kamarův distanc je výrazně kratší

Fotbal

Domácí zpravodajství

Pokračování případu zavražděné Niny: Policisté znají motiv, viník ale nebude potrestán
Počet lidí na ulici nebudeme omezovat, tvrdí policisté. Pandemický zákon k tomu nestačí
Horší než covid je pandemie strachu. Zapomněli jsme na naději, říká poslanec Výborný
Další články
reklama
reklama