reklama

Požár pečovatelského domu v Olomouci. Jedna osoba byla zraněna

Několik jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů zasahovalo ve středečních večerních hodinách u požáru dvou bytů v budově domova s pečovatelskou službou v Olomouci. V několika dalších bytech byly způsobeny škody kvůli zasažení vodovodního řadu. Informovali o tom hasiči na svém webu.

reklama

„Oznámení o požáru jsme cestou tísňové linky 112 přijali v 19:40 s popisem zahoření v koupelně a zřejmě části kuchyně v bytě na patře. Obyvatelé v ohrožené části se začali samovolně evakuovat,“ uvedli hasiči.

Díky časnému ohlášení požáru a rychlé lokalizaci ohniska nedošlo k výraznému rozšíření a horším následkům. Při průzkumu objektu hasiči „v zakouřených prostorách chodby nalezli zraněnou, intoxikovanou osobu“, kterou okamžitě evakuovali do bezpečí.

Následná havárie kvůli poškození vodovodního potrubí

Během zahoření došlo podle hasičů k poškození vodovodního řadu v tzv. stupačkách. Voda se poté velmi rychle rozšířila do několika bytů v patrech pod místem zahoření. K pomoci tak na místo události dorazil také technický speciál s čerpací technikou.

„Ve spolupráci se zástupci města a vlastníků objektu jsme zajistili náhradní variantu ubytování a další bezpečností úkony nutné pro zajištění opětovného provozu v objektu. Někteří z obyvatel využili možnosti nocování u svých rodin,“ uvedli hasiči s tím, že oni sami neprováděli žádnou jinou evakuaci, protože ta částečně proběhla samovolně před příjezdem jednotek.

Příčina vzniku požáru je zatím v šetření. Výše škody zatím nebyla vyčíslena, ale vzhledem k situaci na místě a vzniklé navazující havárií nebude zanedbatelná.

K tématu

Další hlavní zprávy

Kultura

Testy a respirátory. Co všechno budete muset udělat, abyste mohli do kina

Testy a respirátory. Co všechno budete muset udělat, abyste mohli do kina

Čtvrtý stupeň systému PES by mohl podle chystané úpravy protiepidemického plánu znovu otevřít kulturní život. Člověk, který by se však chtěl během čtvrtého stupně vypravit například do kina, to nebude mít tak jednoduché. Komplikovaný systém vede také k přesvědčení pořadatelů, že za daných podmínek nemá ani smysl otevírat.

Byznys

ON-LINE: Restauratéři z Chcípl PES otevírají. Mají plán, jak odpálkovat policisty

Živě ON-LINE: Restauratéři z Chcípl PES otevírají. Mají plán, jak odpálkovat policisty

Politické hnutí Chcípl PES – Otevřeme Česko vyzvalo majitele restaurací a další živnostníky, aby v sobotu 23. ledna otevřeli své podniky. Označí je jako politické buňky s petičním místem, tím pádem budou moci mít podle výkladu organizátorů otevřeno. Politická jednání totiž mají výjimku z vládních nařízení. Hospody a další podniky nebudou otevřeny pro veřejnost, ale pro ty, kteří se s peticí budou chtít seznámit nebo ji podepsat. Živnostníci navíc dostali manuál, jak mluvit s policií, když je někdo nahlásí.

Česko zůstává ve 4. stupni PES. Za pátek přibylo 8423 pozitivně testovaných
Lyžaři, máte smůlu. Vleky stále nejezdí, policie je zastavila i v Telnici
Čekání na očkování je jako fronta na ledničku za socialismu, kritizuje poslanec za ANO
reklama
reklama
Kvóty na potraviny jsou nesmysl, říká najednou Babiš. Poslanci ANO je ale podpořili

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama