reklama

Požár pečovatelského domu v Olomouci. Jedna osoba byla zraněna

Několik jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů zasahovalo ve středečních večerních hodinách u požáru dvou bytů v budově domova s pečovatelskou službou v Olomouci. V několika dalších bytech byly způsobeny škody kvůli zasažení vodovodního řadu. Informovali o tom hasiči na svém webu.

reklama

„Oznámení o požáru jsme cestou tísňové linky 112 přijali v 19:40 s popisem zahoření v koupelně a zřejmě části kuchyně v bytě na patře. Obyvatelé v ohrožené části se začali samovolně evakuovat,“ uvedli hasiči.

Díky časnému ohlášení požáru a rychlé lokalizaci ohniska nedošlo k výraznému rozšíření a horším následkům. Při průzkumu objektu hasiči „v zakouřených prostorách chodby nalezli zraněnou, intoxikovanou osobu“, kterou okamžitě evakuovali do bezpečí.

Následná havárie kvůli poškození vodovodního potrubí

Během zahoření došlo podle hasičů k poškození vodovodního řadu v tzv. stupačkách. Voda se poté velmi rychle rozšířila do několika bytů v patrech pod místem zahoření. K pomoci tak na místo události dorazil také technický speciál s čerpací technikou.

„Ve spolupráci se zástupci města a vlastníků objektu jsme zajistili náhradní variantu ubytování a další bezpečností úkony nutné pro zajištění opětovného provozu v objektu. Někteří z obyvatel využili možnosti nocování u svých rodin,“ uvedli hasiči s tím, že oni sami neprováděli žádnou jinou evakuaci, protože ta částečně proběhla samovolně před příjezdem jednotek.

Příčina vzniku požáru je zatím v šetření. Výše škody zatím nebyla vyčíslena, ale vzhledem k situaci na místě a vzniklé navazující havárií nebude zanedbatelná.

Tagy:

Hlavní zprávy

Fialovu vládu možná nebudu moci brát vážně, rozčílil se Kalousek kvůli schůzkám se Zemanem
Politika

Fialovu vládu možná nebudu moci brát vážně, rozčílil se Kalousek kvůli schůzkám se Zemanem

Proč všichni tak poslouchají prezidenta Miloše Zemana? Podivil se někdejší šéf státní kasy a možný kandidát na Hrad Miroslav Kalousek (TOP 09). Zkritizoval tím vznikající vládu Petra Fialy (ODS), protože adepti na ministry chodí na rozhovory s prezidentem. Žádná opora v ústavě ale neexistuje. I někteří právníci upozorňují, že Zeman si mohl s jmenováním vlády pospíšit, když je v Česku nouzový stav a jedna z největších krizí.

Bláznivá velká cena pro Hamiltona. Verstappena bodově dotáhl, rozhodne Abú Dhabí

Formule 1 nabídne po letech rozuzlení v úplně posledním závodě. Zastávka seriálu v Saúdské Arábii se proměnila v bláznivou velkou cenu s červenými vlajkami. Hlavním vyústěním přerušované Grand Prix je to, že Lewis Hamilton vyhrál, Max Verstappen dojel za ním. To znamená, že příští týden v Abú Dhabí bude k vidění fantastická událost. Oba piloti jsou na tom totiž aktuálně bodově úplně stejně.

Termíny a systém prvního předvánočního MS ve fotbale 2022. Proč začíná v listopadu?

Česká reprezentace zabojuje o fotbalové mistrovství světa v Kataru v březnové baráži. Pokud by ve dvoukolovém play-off uspěla, bude se upínat k termínu 21. listopad 2022. Právě v tento den „mundial“ v exotické destinaci začíná. Termín je to pro světový šampionát dosti netradiční, ale vzhledem k vedrům v Perském zálivu je zimní varianta pro hráče komfortnější než tradiční letní.

reklama

Domácí zpravodajství

Hrůzné snímky plic neočkovaných s covidem: Lékař posílá lidem varovný vzkaz

Bez dalších závažných nemocí, 46 a 38 let, těžké plicní postižení. Další „sporťák 48 let“ na mimotělním oběhu. Lékař plzeňské letecké záchranné služby Jiří Chvojka zveřejňuje na sociálních sítích anonymní příběhy lidí, kterým zdraví zničil covid. Dá se předpokládat, že se jedná o lidi, kteří nejsou očkovaní, lékař totiž zároveň vyzývá k vakcinaci.

reklama