voda

Výpis příspěvků ke štítku „voda“

Kalamita ve Velké Británii: Děti musely tlačit autobus. Země je pod vodou nebo v zajetí ledu

Počasí v Česku je sice skoro jarní, ale není tomu tak všude v Evropě. Zavřené školy, zrušené vlakové spoje a desítky dopravních nehod. To vše zakoušejí Britové. Zatímco střed a jih ostrovů trápí povodně, Skotsko zasáhla sněhová bouře, která proměnila krajinu v ledové království. Nevšední zážitek si při tomto šeredném počasí ale připsaly děti v Sheffieldu, roztlačily zde dvoupatrový autobus.

Drama v dole Jeroným na Sokolovsku. Muže při průzkumu strhla voda, je nezvěstný

Aktualizováno

Záchranáři pátrají v historickém dole Jeroným na Sokolovsku po pohřešovaném muži. Podle policie ho strhla voda při průzkumu, jeho spolupracovník stihl utéct. Na místo dorazili potápěči i specialisté na záchranu lidí z USAR týmu. Podle mluvčího krajských hasičů Martina Kasala je u případu deset jednotek hasičů a vyhlášen je třetí stupeň požárního poplachu. Jsou tam i další složky záchranného systému včetně Báňské záchranné služby, která před 21:00 stabilizovala místo, kde hrozí poškození části dolu. Začalo odčerpávání vody z dolu, za hodinu čerpání klesla hladina vody o jeden metr, uvedl Kasal po 22:00. Místo události je podle něj ve štole zhruba 400 metrů od vstupu.

Drama ve Slovinsku: Turisty uvěznila v jeskyni velká voda. Na svobodu se dostanou za pár dnů

V krasové jeskyni ve Slovinsku kvůli stoupající hladině podzemní vody po silných deštích uvízlo pět lidí, uvedla v neděli agentura STA. Tři návštěvníci z jedné rodiny a dva jejich průvodci jsou od soboty uvězněni v jeskyni Križna jama v oblasti slovinského Krasu poblíž města Cerknica. Na záchranné operaci se podílí 35 jeskyňářů a 11 hasičů, uvedla agentura AP.

Hadr ucpal v Ústí protipovodňovou vanu za stovky milionů. Valící se voda zaplavila silnici

Velké dopravní komplikace čekaly ve čtvrtek ráno na řidiče v Ústí nad Labem. Řeka Labe se tam vylila na silnici do protipovodňové vany, a policisté tak museli uzavřít hlavní tah vedoucí z Lovosic přes Ústí do Děčína. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) přijalo za incident zodpovědnost, jeden z jeho zaměstnanců prý zanedbal údržbu vany za 700 milionů korun. Podle zasahujícího potápěče ji zřejmě ucpal hadr.