reklama

voda

Výpis příspěvků ke štítku „voda“

Česko ve sporu o Turów: Ať smlouva platí i pět let po konci provozu dolu

5. října 2021 10:00

Ve sporu mezi Českem a Polskem ohledně těžby v dole Turów česká strana chce, aby smlouva platila ještě pět let po ukončení provozu dolu. Informovaly o tom Hospodářské noviny, které mají český návrh smlouvy k dispozici. Smlouva zajišťuje například dohled nad tím, jak těžba dopadá na zásoby pitné vody na českém území. Jednání o smlouvě skončila bez dohody minulý týden ve čtvrtek v noci.

Závadná pitná voda dál trápí osm obcí na Pohořelicku. Dětem ji nedám, říká místní

29. září 2021 11:34

Obyvatele osmi obcí na Pohořelicku v Jihomoravském kraji dál trápí problémy s pitnou vodou. Ta tamní už podle hygieniků není vhodná k pití, vaření a běžnému použití pro těhotné ženy a malé děti. Břeclavské vodárny zatím marně pátrají po tom, kdo vodu znečišťuje, a lidem i nadále proplácejí část peněz za její nákup.

Záhady kolem utopené Natálie: Náhoda, nebo vražda? Rodinu trápí tajemný muž i cigarety

16. září 2021 14:20

Nad případem utonulé Slovenky Natálie visí stále mnoho otazníků. 26letá sportovkyně se ztratila na začátku srpna, svědci ji naposledy viděli plout na člunu na vodní nádrži Domaša. O tři týdny později dívku vyplavila voda. Pozůstalí spekulují o vraždě. Že by si Natálie dobrovolně vzala život, její rodina odmítá. Záhada tak zatím nebyla vyřešena.

Umí dvacetitunové pandury plavat? Armáda podrobila obrněná vozidla tvrdé zkoušce

2. září 2021 09:11

Umí obrněná vozidla plavat? Česká armáda si ověřila, že její pandury to zvládají. Tedy pokud zrovna drahá technika nevypoví službu. Speciálním výcvikem, který je pro armádní řidiče jednou z největších výzev, prochází aktuálně desítky vojáků. Ovládat dvacetitunové pandury, které jsou ve vodě celkem neohrabané a jejich maximální rychlost je deset kilometrů v hodině, není nic jednoduchého.

Školy zkoumají splašky kvůli výskytu koronaviru. Snaží se tím bránit šíření nákazy

1. září 2021 16:48

Městské části Praha 9 a Praha-Lysolaje od prvního školního dne monitorují odpadní vody kvůli možnému výskytu koronaviru v základních školách. Ve spolupráci s Pražskými vodovody a kanalizacemi chtějí získat okamžité informace o případném šíření nákazy. Pilotní projekt se týká celkem sedmi školských objektů, informoval Magistrát hlavního města Prahy.

reklama