voda

Výpis příspěvků ke štítku „voda“

Prasklé potrubí a výpadek na celé hodiny. Tisíce pražských domácností byly bez tepla

24. listopadu 2022 07:48

Noční havárie teplovodu ve čtvrtek na několik hodin přerušila dodávky tepla zhruba do 20 000 domácností v jihovýchodní části Prahy. Důvodem byla závada na potrubí. Část odběratelů byla díky záložním zdrojům připojena k teplu už ráno, další části města postupně během dne. Nejdéle, asi do 18:00, čekali na obnovení dodávek lidé ve Vršovicích, uvedl mluvčí společnosti Pražská teplárenská Marek Pšeničný.

Ani život bez pitné vody či tepla Ukrajince nezlomí. Ze země utíkat nechtějí, uvedl reportér

16. listopadu 2022 10:09

Po úterním ruském masivním útoku jsou některé části Ukrajiny nadále bez elektřiny, tepla či mobilního signálu. Přímo v ukrajinském Mykolajivu aktuální situaci v zemi sleduje reportér CNN Prima NEWS Patrik Kaizr, který zdůrazňuje, že se Ukrajinci ostřelováním nenechají zastrašit. Sdělili mu, že už nechtějí utíkat ze svých domovů.

Experti: Rusové nezabrání dobytí Chersonu ani zničením přehrady. Škody by ale byly obrovské

22. října 2022 12:38

Zastaví ukrajinský postup na jižní frontě ruská demolice přehrady Kachovské vodní elektrárny? Kromě Kyjeva se tohoto kroku ruské armády obávají i západní experti. Například bezpečnostní analytik Jiří Vojáček a bývalý náměstek ministerstva obrany Daniel Koštoval se v pořadu 360° na CNN Prima NEWS shodli, že by zaplavení obrovské plochy v Chersonské oblasti poskytlo Rusku strategickou výhodu. Vojáček ale rovněž uvedl, že ani zničení přehrady by Ukrajincům nezabránilo v dobytí Chersonu.

Čeští hygienici varují před nebezpečnou bakterií. Daří se jí kvůli snaze ušetřit za energie

21. října 2022 19:03

Hygienici varují před možným rozšířením bakterie legionella, které se daří ve vodovodním potrubí. V souvislosti s úsporami domácností při ohřevu vody jí lidé nevědomky poskytují ideální podmínky k množení. Je proto potřeba, aby znali rizika. Voda by měla mít teplotu nad 50 stupňů Celsia. Několik případů výskytu legionelly se v posledních týdnech objevilo v Libereckém kraji.

Pokličku na hrnec a vypnout plyn, radí nobelista s vařením pasty. Sklidil kritiku kuchařů

10. září 2022 12:59

Italský nositel Nobelovy ceny za fyziku Giorgio Parisi představil zlepšovák na úsporu peněz při vaření. Jenže tvrdě narazil. Pokud lidé budou postupovat podle zveřejněného návodu, italská pasta nikdy nebude al dente, ale připomene spíše gumové medvídky, zdrtili Parisiho nápad italští kuchaři. „Konzistence výrobku se tím pokazí,“ oponují takzvanému pasivnímu vaření těstovin.