reklama

voda

Výpis příspěvků ke štítku „voda“

Věřím, že všechno je, jak má. Ale voda je nevyzpytatelná, hlásí Prskavec z Tokia

Český kajakář Jiří Prskavec už deset dnů trénuje na závodní trati v Tokiu, aby 28. srpna v olympijské kvalifikaci předvedl co nejlepší výkon. Dvojnásobný mistr světa má zatím z letních olympijských her jednu medaili – bronzovou z brazilského Ria de Janeira z roku 2016. V pořadu Nový den na CNN Prima NEWS mluvil o přípravě na velký závod, ambicích i smutné atmosféře, která na olympiádě nejspíš bude.

Kvůli silným bouřkám byly evakuovány některé tábory. Několik dětí utrpělo zranění

Aktualizováno

Silný vítr a bouřky ve středu opět zasáhly Česko. Hasiči vyjížděli na řadě míst republiky ke stovkám případů, nejčastěji k popadaným a polámaným stromům. Museli také čerpat vodu ze sklepů a podjezdů, rovněž evakuovali šest dětských táborů v Královéhradeckém a Středočeském kraji. Tři děti utrpěly zranění. Do čtvrtečního rána už ale mnohdy vysoké hladiny většiny řek opadly.

Podmínky pro vodáky jsou letos zrádné. Není ostuda jez obejít, říká expert

Aktualizováno

Úterní neštěstí na jezu řeky Sázavy stálo život dvou lidí. Předseda Svazu vodáků ČR Libor Polák v pořadu 360° na CNN Prima NEWS apeloval na všechny vodáky, aby vzhledem k neobvykle deštivému létu nepřeceňovali svoje schopnosti a chovali se na řekách zodpovědně. Zároveň také poradil, jakým způsobem se může člověk v případě nouze z divoké vody dostat.

reklama