CNN Prima News pračka

pračka

Výpis příspěvků ke štítku „pračka“

V Česku se ročně vytřídí 100 000 tun elektra. Můžeme být lepší?

Češi jsou evropští premianti v třídění odpadu. Poctivě posílají k recyklaci papír, plasty i sklo. A velkou snahu zpracovatelé odpadu vnímají také v oblasti elektroodpadu. Podle Romana Tvrzníka, předsedy představenstva společnosti Elektrowin, nejčastěji odevzdáváme především velké spotřebiče, jako jsou mrazáky a lednice. Naopak ty malé typu mobilního telefonu či sluchátek a myší si zbytečně schováváme doma a bráníme tak jejich dalšímu využití. V pořadu Interview PLUS to řekl moderátorce Martině Kuzdasové.

Rusové skoupili evropské ledničky. Využili je pro raketové útoky na Ukrajinu, vysvětlil expert

Ledničky nebo pračky ze západní Evropy se pro ruské agenty staly horkým zbožím. Právě v těchto spotřebičích jsou totiž zabudované sofistikované čipy, které Putinova armáda používá v bojových střelách, popsal ve vysílání CNN Prima NEWS bezpečnostní expert Jiří Vojáček. Evropská unie proto musela vývozům do Ruska učinit přítrž.

Podkova starší než Žižka či dřevěné floky. Stodola krásných krámů ukrývá řadu kuriozit

Pamatujete si ten pocit nadšení a vzrušení, když jste jako malí našli u babičky a dědy na půdě dávno zapomenuté poklady? Stejný zážitek si můžete zopakovat ve Vepříkově na Vysočině, kde stojí Stodola krásných krámů. V ní najdeme třeba předchůdkyni dnešních praček nebo lžičku pro leváky. Ostatně, proč by měly věci nutně končit na smetišti jen proto, že jsou staré?

Vandalismus i povedený vtip. Češi za natření sochy rudoarmějce sklízí v zahraničí uznání

Začátkem týdne neznámý pachatel poškodil sochu vojáka Rudé armády v Litoměřicích. Rudoarmějec byl potřísněn červenou barvou a nově se postavil na podstavec připomínající pračku. Není pochyb, že jde o narážku na běsnění ruské armády na Ukrajině. Okupanti kromě vraždění lidí v zemi často také rabují. Incident v Jiráskových sadech zaznamenala některá ukrajinská i další média. I když jde o vandalismus, Češi sklízejí pochvalu za specifický smysl pro humor a vynalézavost.