CNN Prima News prádlo

prádlo

Výpis příspěvků ke štítku „prádlo“

Sušení prádla nebo vytápění bazénu. Krypta ukazuje, jak jsou těžaři bitcoinu kreativní

Kryptoměnová těžba – to nejsou krumpáče a lopaty, ale nablýskaná datacentra za miliony korun. Kvůli velké energetické spotřebě těžebních strojů se těžaři snaží šetřit, kde se dá. Pomocí zbytkového tepla si tak někteří z nich suší ovoce nebo vytápějí vodu v bazénu. O energetické náročnosti bitcoinu se v Kryptě rozmluvil ekonom Lukáš Kovanda. Pořad můžete sledovat každý týden ve čtvrtek ve 14:40 na CNN Prima NEWS.

Žena vyhrála v loterii půl miliardy. Vítězný tiket ale vyprala s prádlem

Půl miliardy korun. V přepočtu taková suma měla přistát na účtu šťastlivce, který si v Kalifornii zakoupil výherní loterijní tiket. Má to ale jeden háček – o výhru se nikdo nepřihlásil. Američtí novináři zjistili, že vlastníkem lístku je žena z okresu Los Angeles. O pohádkové bohatství ji ale připravila bizarní chyba. Vítězný tiket totiž vyprala v pračce.

Kontroverzní „testy nevěry“ skrze DNA jsou na hraně, ne-li za hranou zákona, varují experti

Britská společnost nabízí službu „test nevěry“ pro ty, kteří se obávají, že jim jejich drahá polovička není věrná. Firma poskytuje DNA testy z intimních kusů oblečení na principu těch, které provádějí kriminalisté, informoval server Daily Mail. Služba, jejíž obdobu lze najít i u nás, je však eticky kontroverzní a balancuje na hraně zákona, ne-li za ní, varují experti.