CNN Prima News pravidla

pravidla

Výpis příspěvků ke štítku „pravidla“

Vízek ke katarským pravidlům: Potyčky budou i bez piva, odhalená ňadra bych nezakazoval

21. listopadu 2022 15:03

Neděle v Kataru nabídla první fotbalovou ochutnávku. Až od pondělí by se v kontextu mistrovství světa mělo mluvit především o tom, co se děje na trávníku. Doposud to byly kontroverze a zase kontroverze. Za ty může především fakt, že se šampionát koná ve velmi konzervativním emirátu s mnoha – z evropského pohledu – nezvyklými pravidly. I na toto téma mluvili v pořadu Co Čech, to trenér! na CNN Prima NEWS Ladislav Vízek a Roman Bednář.

Tohle do Kataru neberte. Kromě piva mohou fanoušky dostat do problémů i sexuální pomůcky

13. listopadu 2022 06:41

Pořadatelé mistrovství světa v Kataru očekávají, že do malého emirátu přicestuje během šampionátu 1,5 milionu návštěvníků. A mnoho z nich se bude muset ještě před odletem za fotbalovým zážitkem přizpůsobovat. Protože to, co je jinde zcela běžné, může v hostitelském státu znamenat potíže. Takže například není radno s sebou do dějiště „mundialu“ tahat vepřové maso, alkohol nebo sexuální pomůcky.

Konec parodie na Twitteru? Musk oznámil razantní zpřísnění pravidel

7. listopadu 2022 10:02

Parodické účty na Twitteru, které se budou vydávat za profily známých osobností, ale neuvedou jasně, že jde o parodii, budou bez varování trvale zrušeny. Na svém twitterovém profilu to oznámil nový majitel firmy Twitter Elon Musk. Dříve platforma před pozastavením vydávala varování, ale vzhledem k tomu, že Twitter zavádí plošné ověřování, žádné varování už nebude, a také žádné výjimky.

Sledujte Hlavní zprávy: Roste zájem o dřevo i klestí. Jaká má samosběr pravidla?

2. října 2022 18:24

Sezóna ještě nekončí a houbaři stále z lesa nosí plné košíky. Jsou ale lidé, kteří místo na houby chodí do lesa sbírat suché větve. V době vysokých cen paliv je totiž sběr klestí nejlevnějším způsobem, jak si doma v kamnech zatopit. I samosběr v lese má ale svá pravidla. Jaká, zjistíte v nedělních Hlavních zprávách od 18:55 na CNN Prima NEWS a Primě.

Jak se hraje Counter-Strike? Vysvětlíme vám pravidla nejznámější střílečky současnosti

27. srpna 2022 16:48

Střílečka Counter-Strike: Global Offensive je esportová legenda mezi videohrami. Její první verze se na svět dostala před více než 20 lety, přičemž dodnes tato kompetitivní série patří ke stálicím profesionálních herních turnajů. Jak se hraje? To divákům vysvětlí moderátoři Michal Kabele a Jan Hrušovský z herního pořadu CNN Prima Gaming, který můžete sledovat každou sobotu ve 22:20 na CNN Prima NEWS nebo na webových stránkách cnnprima.cz.

Skandál na vsetínském koupališti. Návštěvník obtěžoval dítě, případ řeší policie

21. července 2022 13:48

Návštěvník na vsetínském koupališti v úterý podle starosty Jiřího Růžičky (KDU-ČSL) obtěžoval dítě. Incidentem se zabývá policie. Město v reakci na to zpřísnilo pravidla pro návštěvu koupaliště. Radnice je připravena lidem, kteří nedodržují návštěvní řád, zakázat vstup na koupaliště na celou sezonu. Na koupaliště také nemohou vstoupit děti do 13 let bez dozoru dospělého, uvedl ve čtvrtečním prohlášení rozeslaném médiím Růžička. Věk účastníků incidentu nezveřejnil.

Myslíš, že se z tebe pose*u? Řidič nešetřil vulgaritami kvůli „zipu“, sám ale chyboval

12. července 2022 13:28

Zvládají čeští řidiči pravidlo zipu? Na našich silnicích platí už od roku 2000, přesto se najdou lidé, kteří ho neznají nebo si ho vykládají po svém. Zažil to i Martin K. z Ostravska, který se dostal do ostré hádky s druhým řidičem o to, kdo má mít přednost. Jejich výměnu názorů plnou vulgarismů zaznamenala palubní kamera.

Evropská unie zažalovala Česko za to, že nevynucuje pravidla pro audiovizuální vysílání

19. května 2022 12:58

Evropská komise ve čtvrtek zažalovala Česko a další čtyři země Evropské unie za to, že nevynucují nová unijní pravidla pro obsah audiovizuálního vysílání přijatá v roce 2018. Komise požádala Soudní dvůr EU o vyměření pokuty, neboť české orgány nezapracovaly obsah směrnice do vnitrostátního práva. Směrnice má podle unijní exekutivy mimo jiné zlepšit ochranu dětských diváků.