CNN Prima News pravidla

pravidla

Výpis příspěvků ke štítku „pravidla“

Nechcete migranty, budete platit. Brusel schválil povinnou solidaritu pro členské země EU

Státy Evropské unie a europoslanci se ve středu po mnoha letech neúspěšných snah shodli na nových migračních a azylových pravidlech evropského bloku. Oznámili to zástupci unijních institucí. Série norem počítá mimo jiné s efektivnějšími kontrolami migrantů i rychlejším vracením neúspěšných žadatelů o azyl do zemí původu. Zavádějí také povinnou solidaritu všech států, které přetíženým zemím pomohou buď přijetím části migrantů, finančně, nebo materiálně.

Krocení umělé inteligence? Dohoda. EU jako první stanoví jasná pravidla pro její používání

Evropská unie v pátek pozdě večer dosáhla předběžné dohody na regulaci umělé inteligence (AI). Bude však nutné doladit detaily. Informovala o tom agentura Reuters, která píše o „přelomových“ pravidlech. EU podle ní má nakročeno k tomu, aby se stala prvním z významných světových hráčů, který bude mít normy pro regulaci systémů, jako je ChatGPT.

Malér v českém týmu před klíčovým zápasem. Reprezentaci opustili tři hráči, zašli na diskotéku

Obránci Jakub Brabec s Vladimírem Coufalem a útočník Jan Kuchta v noci zásadním způsobem porušili interní pravidla české fotbalové reprezentace a před pondělním závěrečným zápasem kvalifikační skupiny o postup na mistrovství Evropy proti Moldavsku v Olomouci opustili mužstvo. Národní tým o tom informoval na sociální síti X. Vedení reprezentace prohřešek nespecifikovalo, podle deníku Sport trojice navštívila v hanácké metropoli noční klub, kde popíjela alkohol a vydržela až do ranních hodin.

Volna a prázdniny školního roku 2023/24 PŘEHLEDNĚ: Kratší „Vánoce“, ale i tak si děti přilepší

Do školy se ještě nevrátili, přesto už nyní mnozí z nich odpočítávají dny a týdny do dalších prázdnin či prodloužených víkendů. Řeč je o žácích a studentech, kteří již 4. září po dvouměsíční pauze usednou znovu do školních lavic. Momentů, kdy se v pracovním týdnu vyhnou nucenému vstávání na první hodinu, ale bude celá řada. Redakce CNN Prima NEWS pro vás sestavila přehled všech svátků a prázdnin, kdy si děti užijí volna nad rámec víkendů.

Oblíbená chorvatská destinace si došlápne na turisty. Zakáže jim chodit po městě s kufry

Chorvatský Dubrovník vytáhl do boje proti hluku. Starosta Mato Franković představil sérii přísných opatření, jež mají městu dopřát více klidu. Došlápl si na místní restaurace, ale chce se zaměřit i na turisty. Těm zakáže vozit kolečkové kufry po dlažbě v centru města. Od podzimu se má pravidlo ještě zpřísnit, zahraniční návštěvníci nebudou smět svá zavazadla v centru ani nosit, budou si je muset za poplatek nechat do ubytování dovézt autem.

Dva gólmani v jedné bráně, zákaz přihrávat dopředu. Hokej byl dřív úplně jiný sport

Až začne hokejové mistrovství světa, budeme se jako každý rok dohadovat: To byl přece faul! A tohle ofsajd! Tenhle gól neměl platit! Hokej je tak populární, že jeho pravidla zná každý (nebo si to všichni o sobě alespoň myslí). Regule nejrychlejšího kolektivního sportu se přitom v historii hodně měnily. A měly i dost kuriózní podobu. Věděli jste třeba, že se nesmělo přihrávat směrem dopředu? A že rozhodčí měli místo píšťalky zvonec?

Ministerstvo chce povolit lov lukem. Zvíře může po špatném zásahu hodiny trpět, varují experti

Ministerstvo zemědělství chce povolit lov lukem, šéf rezortu to zdůvodňuje tím, že by úřad rád vyšel vstříc úzké skupině lidí, která nyní jezdí lovit lukem do zahraničí. Tam za to platí dle ministra Zdeňka Nekuly (KDU-ČSL) nemalé peníze. Jestli budou pro lov lukem platit jednotná pravidla a jestli budou lukostřelci muset mít splněné mezinárodní zkoušky, to ministerstvo na setkání s novináři neřeklo.