reklama
CNN Prima News pravidla

pravidla

Výpis příspěvků ke štítku „pravidla“

I esport má svá pravidla a tabu. Na co si profesionální hráči musí dávat pozor?

28. listopadu 2021 19:26

Každý sport je ohraničený psanými i nepsanými pravidly, přičemž profesionální hraní her není žádnou výjimkou. Svá tabu mají nejen esportovci, ale také komentátoři a analytici herních turnajů. Jaké mantinely existují ve virtuálním světě a na co všechno si musí dávat pozor? Své pohledy představili komentátoři letošního ročníku Vodafone Mistrovství ČR v počítačových hrách.

Skiareály určitě nezavřeme. Vojtěch prozradil, jaká opatření budou pro lyžaře platit

3. listopadu 2021 18:13

Lyžaři a provozovatelé skiareálů doufají, že se nadcházející sezóna nebude podobat té minulé, kdy vleky a lanovky skoro celou dobu stály. Zatím ale nikdo příliš netuší, jaká opatření budou panovat. Alespoň částečně je pro CNN Prima NEWS naznačil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Prodej skipasů se podle něj bude řídit podobnými pravidly, která platí pro návštěvu restaurací.

Stačí pár hodin a můžete být v karanténě o týden méně. Jak je to možné?

24. října 2021 16:37

Součástí vládního balíčku změn opatření proti šíření koronaviru bylo i možné zkrácení karantény po rizikovém kontaktu s nakaženou osobou na sedm dnů. Pravidlo začne platit od pondělí 25. října. Dojde tak k bizarní situaci, kdy člověk, který nastoupí do karantény v neděli, v ní bude téměř o týden déle než ti, na něž se budou vztahovat nové podmínky.

PŘEHLEDNĚ: V Dubaji začala sezóna. Země láká i neočkované, jaká opatření tam platí?

17. října 2021 15:09

V Dubaji začala turistická sezóna, která trvá až do května. Protože se rozvolňují koronavirová opatření a země navíc hostí světoznámou výstavu Expo, tamní hotely se postupně plní. Zvýšenou poptávku v oblíbené dovolenkové destinaci potvrzuje i mluvčí cestovní agentury Invia Andrea Řezníčková. Jaká opatření v zemi v současné době platí a co turisté potřebují, aby tam mohli vycestovat?

Rozptyluješ učitele a žáky. Kvůli odhaleným kotníkům musela 13letá dívka na samotku

18. září 2021 12:54

Nepříjemného uvítání v lavicích se po prázdninách dočkala 13letá Olivia Harrisonová z anglického Leedsu. Oblékla si předepsanou uniformu, měla však odhalené kotníky. Pracovnice školy jí údajně oznámila, že by tím mohla „rozptylovat učitele i spolužáky“. Dívka se však odmítla převléci do náhradního oděvu, a byla tak poslaná na samotku.

HERNÍ ŘÁD soutěže „Karel Gott“

15. září 2021 13:44

Pořadatelem soutěže s názvem „Karel Gott“ (dále jen „Soutěž“) je společnost FTV Prima spol, s r.o., sídlem Vinohradská 3217/167, Praha 10 – Strašnice, 100 00 Praha, IČO: 48115908, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 16778 (dále jen „Pořadatel“). Pořadatel pro účely pořádání Soutěže vydává tento Řád.

Změny venčení psů v Praze. Volně pobíhat budou moci zvířata jen na označených místech

4. září 2021 07:39

Pražský magistrát bude muset změnit pravidla pro venčení psů. Vyhláška už sice upravuje, kde se mohou psi volně pohybovat bez vodítka, ministerstvo vnitra teď ale po magistrátu chce, aby místa ve vyhlášce konkrétně vyjmenoval a označil je. Pejskaři si v hlavním městě už teď stěžují na to, že míst pro volné venčení zvířat je příliš málo.

Děti se budou ve škole testovat jen týden. Budou pak muset nadále nosit roušky?

30. srpna 2021 05:53

Plošné testování dětí ve školách, které odstartuje 1. září, bude trvat jen týden. Po absolvování tří testů zcela skončí a pro děti zůstanou povinné pouze roušky ve společných prostorách budov. Po 9. září skončí i zpřísněné podmínky pro ty, kteří se odmítnou testům podrobit, a pro všechny děti začnou platit stejná pravidla. To vše v případě, kdy bude podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěch (za ANO) dobrá situace, tedy pouze 25 pozitivních na 100 tisíc provedených testů.

reklama