CNN Prima News prázdniny

prázdniny

Výpis příspěvků ke štítku „prázdniny“

Velkolepý návrat se nekonal aneb Kde Kate tráví Velikonoce a jak jí usměvavý král na mši pomohl

Letošní Velikonoce měly být pro britskou královskou rodinu přelomové. Právě v období jarních svátků se měla ke svým povinnostem po prodělané operaci vrátit princezna Kate. K tomu však nedošlo. Nedávné přiznání, že byla manželce prince Williama diagnostikována rakovina, vše změnilo. Velikonoční mše se naopak plný úsměvů zúčastnil král Karel III. – taktéž bojující s rakovinou. Podle experta a šéfredaktora časopisu Majesty svým vystupováním – možná i nevědomky – snachu podpořil. Údajně princeznu vnímá jako „dceru, kterou nikdy neměl“.

MAPA: Jarní prázdniny čeká jubileum i speciální výjimka. Na kdy připadají ve vašem bydlišti?

Oblíbený týden volna. I tak by se daly nazvat jarní prázdniny, které děti školou povinné po vánočních svátcích netrpělivě vyhlížejí. Ty letošní jsou speciální. Jarní prázdniny v roce 2024 slaví 70 let od zavedení, některé žáky čeká výjimka kvůli mistrovství světa v biatlonu. Termín týdenního volna se navíc liší podle jednotlivých okresů. Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila mapu i jednoduchý přehled všeho, co byste měli o letošních prázdninách vědět.

Volna a prázdniny školního roku 2023/24 PŘEHLEDNĚ: Kratší „Vánoce“, ale i tak si děti přilepší

Do školy se ještě nevrátili, přesto už nyní mnozí z nich odpočítávají dny a týdny do dalších prázdnin či prodloužených víkendů. Řeč je o žácích a studentech, kteří již 4. září po dvouměsíční pauze usednou znovu do školních lavic. Momentů, kdy se v pracovním týdnu vyhnou nucenému vstávání na první hodinu, ale bude celá řada. Redakce CNN Prima NEWS pro vás sestavila přehled všech svátků a prázdnin, kdy si děti užijí volna nad rámec víkendů.

Soutěžte s Prima Českem o rodinné vstupné do Aqualandu Moravia

Dva dospělí a tři děti, to už je pořádná parta, která si může užít nezapomenutelnou zábavu. V Aqualandu Moravia na návštěvníky čekají tobogány, skluzavky, spousta a spousta vody i zábavy, ale taky relax a výhled na pálavské vinice. Chcete tohle všechno zažít? Máte šanci, stačí správně odpovědět na naši soutěžní otázku. Hodně štěstí!

Vyhrajte s Prima Českem vstupné pro celou rodinu do Aqualandu Moravia

Plavání, potápění, dovádění na skluzavkách a tobogánech nebo v divokých vlnách - ať už preferujete jakoukoli formu vodních radovánek, teď máte šanci, že si některou z nich a spoustu dalších užijete v příjemném prostředí moravských vinic, v Aqualandu Moravia. Rodinné vstupné, tedy pro dva dospělé a dvě děti, může získat, pokud nám správně odpovíte na soutěžní otázku níže. Hodně štěstí!

Pekelný víkend na evropských silnicích: Čekejte megakolony a šnečí tempo, varují experti

Na řidiče čeká od pátku 21. července do neděle 23. července kritický provoz, varují rakouské a německé automotokluby. V německých spolkových zemích Hesensko, Porýní-Falc a Sársko začínají prázdniny, totéž platí pro sever Nizozemska. K tomu se přidá druhá vlna dovolenkářů z Berlína, Braniborska, Hamburku, Meklenburska – Předního Pomořanska a Šlesvicka-Holštýnska, varuje německý automotoklub ADAC.

Soutěžte s Prima Českem o rodinné vstupné do Aqualandu Moravia

Vodní radovánky k létu neodmyslitelně patří. A když prší? nevadí! V Aqualandu Moravia na jihu Moravy si můžete užívat bez ohledu na počasí nebo věkovou kategorii. Ve hře je rodinné vstupné, tedy pro dva dospělé a tři děti. Co pro to můžete udělat? Stačí nám správně odpovědět na soutěžní otázku a třeba se štěstí usměje právě na vás.

Soutěžte s námi o 10 vstupenek na VESUF FEST 2023

Jak si představujete ideální české prázdniny? Jestli někde na louce, u vody, se spoustou muziky a točeným pivem v ruce – tak tohle je přesně pro vás! Festival malých pivovarů VESUF je zážitková akce se vším všudy! Koná se 28.-29. 7. v úžasném prostředí nad kempem Suchý v obci Velenov. Ochutnáte tu přes 50 řemeslných piv, šťavnaté lahůdky z domácích kuchyní a do pohybu vás dostanou naše legendární hudební allstars, jako – Buty, Kreyson Ládi Křižka, Čechomor, kapela Highland, Monkey Business, Premiér, Kateřina Knechtová a další. O vaše děti se postarají Maxim Turbulenc a dětští animátoři z Primy! Nenechte si tento unikátní hudebně-gastronomický zážitek ujít! Soutěží se o deset vstupenek a jako hlavní cena na vás čeká setkání se zpěvákem Láďou Křížkem. Stačí, když odpovíte na soutěžní otázku níže. Více informací o festivalu se dozvíte na vesuf.cz

Josef Dvořák si vydřel chaloupku jako z pohádky. Nahlédněte do jeho oázy klidu plné trpaslíků

Herec Josef Dvořák, jenž na jaře oslavil jednaosmdesáté narozeniny, každoročně tráví léto se svou milovanou manželkou Jarmilou, které neřekne jinak než Jája, na chalupě v Českém ráji. Jak prozradil redakci CNN Prima NEWS, oba se na ní nadřeli více než dost, ale na výsledek mohou být pyšní. Jak to v jejich prázdninovém království vypadá?