reklama
CNN Prima News prázdniny

prázdniny

Výpis příspěvků ke štítku „prázdniny“

Horší léto než loni. O prázdninách zemřelo na silnicích 105 lidí, hlavně kvůli rychlosti

Během letních prázdnin zemřelo na českých silnicích 105 lidí. To je o sedm více než loni, kdy byl ale počet obětí dopravních nehod nejnižší od roku 1990. Letošní červenec a srpen byly v tomto ohledu třetí nejlepší, a to hned za rokem 2017. Počet kolizí oproti loňským prázdninovým měsícům mírně poklesl, policisté jich zaznamenali 17 516. Na tiskové konferenci to v úterý řekl ředitel dopravní policie Jiří Zlý. Celkem už letos přišlo na českých silnicích o život 304 lidí.

Sledujte ZÁZNAM Partie: Politická debata se Šlachtou, Ferjenčíkem, Výborným i Vondrákem

Nedělní Partie Terezie Tománkové se tentokrát bude týkat koronaviru a také návratu lidí z prázdnin. Hosty CNN Prima NEWS tentokrát budou ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) společně se šéfem poslaneckého klubu TOP 09 a lékařem Vlastimilem Válkem. Ve druhé části pak vystoupí hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák (ANO), poslanec Mikuláš Ferjenčík (Piráti), poslanec Marek Výborný (KDU-ČSL) a předseda hnutí Přísaha Robert Šlachta.

PŘEHLEDNĚ: Češi míří do Turecka. Co potřebují na cestu a jaká opatření v zemi platí?

Koronavirová opatření se postupně rozvolňují a lidé míří k moři. Do Turecka odletělo první letadlo Smartwings před dvěma týdny a zájezd do země si koupily už tisíce Čechů. Pro vstup do země je třeba mít negativní PCR test na covid a v hotelích platí přísná hygienická pravidla, která se turistů ale příliš nedotknou. Reportérka CNN Prima NEWS podle vlastní zkušenosti přehledně sepsala, jaká koronavirová opatření v zemi v roce 2021 platí a co čeští turisté potřebují na cestu.

Sledujte 360° s Romanem Prymulou: Kdy dojde na očkování dětí proti koronaviru?

Česká republika naplno rozvolňuje. Do toho výrazně zrychlilo tempo vakcinace a nově se očkují lidé starší 16 let. Jak se bude dále vyvíjet pandemická situace a kdy dojde na očkování proti koronaviru u dětí? Hosty pátečních 360° Pavlíny Wolfové je bývalý ministr zdravotnictví a vakcinolog Roman Prymula, biochemik Zdeněk Hostomský a pediatr Lumír Kantor (za KDU-ČSL).

Svrčinová: Do konce prázdnin opatření nezmizí. Situace se teď bude zlepšovat pomaleji

I když se za poslední týdny epidemie v Česku zlepšuje, podle hlavní hygieničky Pavly Svrčinové se tento trend zpomalí. Řekla to Novinkám.cz. Na incidenci 25 nově nakažených na 100 tisíc obyvatel za sedm dní, která je v posledním balíčku rozvolnění, by se podle Svrčinové mělo Česko dostat do konce léta. Minimálně roušky tak během prázdnin na některých místech zůstanou.

reklama