CNN Prima News prázdniny

prázdniny

Výpis příspěvků ke štítku „prázdniny“

O prázdninách roste zájem rodin o odlehčovací služby pro nemocné seniory. Jak fungují?

7. srpna 2022 23:33

Trpí ztrátou úsudku a mnohdy ani netuší, kdo je jejich rodina. Přesto se o příbuzné s Alzheimerovou chorobou starají desetitisíce lidí. Péče o milované však bývá mnohdy náročná, a tak i oni čas od času potřebují pauzu. V takových případech mohou využít takzvanou odlehčovací službu. O tu je zvlášť v letních měsících, kdy lidé odjíždí na dovolenou, velký zájem.

Vláda si naplánovala prázdniny. Fiala vyrazí v úvodu srpna k moři, kdo ho zastoupí?

24. července 2022 09:06

Vládní prázdniny si kabinet Spolu a PirSTAN naplánoval na první dva srpnové týdny. V prvním týdnu zastoupí premiéra Petra Fialu (ODS) ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL), ve druhém ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Informoval o tom mluvčí vlády Václav Smolka. Fiala zamíří s manželkou Janou na dovolenou do Chorvatska. Celých čtrnáct dní tam však nestráví.

Číšník přes 200 na hodinu, recepční stovku. Jaké brigády mladí v létě dělají a za kolik?

12. července 2022 09:53

Číšník si vydělá i přes 200 korun na hodinu, pomocník na stavbě 140 a recepční na masážích nebo průvodce v muzeu stovku. Redakce CNN Prima NEWS se ptala mladých lidí, na jakou brigádu během letních prázdnin nastupují a za kolik. Někteří přes léto pracují co nejvíce, aby si vydělali na auto nebo na školní rok, jiní si užívají „pohodovou a nenáročnou“ brigádu, za kterou ale moc peněz nedostanou. I přesto ale průměrné mzdy rostou.

Češi by dovolenou měli strávit doma, radí ekonom. Na podzim očekává dramatické zdražení

4. července 2022 19:03

Češi jsou sice po dvou letech pandemie koronaviru natěšení na dovolenou v zahraničí, ale ideálně by ji měli strávit doma. Ve vysílání Nového dne na CNN Prima NEWS to řekl ekonom Lukáš Kovanda. Zdůvodňuje to dlouhodobým růstem cen a varováním, že na podzim bude ještě výraznější. Podle něj by tak někteří Češi udělali nejlépe, kdyby letní dovolenou strávili v tuzemsku, a ušetřili tak peníze.

První prázdninový den udeří tropická vedra, bouřky i krupobití. Příští týden se ochladí

1. července 2022 07:28

První prázdninový den budou na západě Čech panovat letní teploty kolem 25 až 29 °C, na východě republiky vyšplhají až ke 35 °C. Znovu mohou dorazit bouřky, ojediněle i velmi intenzivní s přívalovými srážkami, kroupami a nárazy větru. O prvním prázdninovém víkendu se počasí trochu zklidní, bouřky ani jiné nebezpečné jevy s nimi spojené zatím meteorologové neočekávají.