reklama

Pražské letiště obnovuje evropské i dálkové lety. Do Ruska se ještě nepodíváte

Z pražského letiště se už opět dostanete pohodlně do zemí Evropy kromě Ruska, Litvy nebo Estonska. Celkem jde o 80 destinací, jedinou mimoevropskou linkou je zatím spoj do katarského Dauhá. Už v srpnu přibudou další lety, mimo jiné dva dálkové: do Dubaje a korejského Soulu.

reklama

Z letiště Václava Havla už lze odletět skoro do všech zemí starého kontinentu. Zatímco v dubnu na odletové tabuli svítil jeden jediný údaj, nyní už je opět zaplněná. Nicméně úplně normálně to na letišti stále nevypadá.

K tématu

„Jsem úplně v šoku, nejsou tu žádní lidé. Je to neuvěřitelná změna,“ komentují situaci cestující na letišti. „Aktuálně je z letiště Václava Havla Praha v provozu celkem téměř 80 destinací, 32 leteckých společností už obnovilo provoz,“ řekla mluvčí Českých aerolinek Kateřina Pavlíková.

Létat lze téměř do celé Evropy kromě Ruska, dvou pobaltských států, Slovinska a Bosny. Už od prvního srpna ale přibudou další linky: na Kypr, do Lisabonu a italské Pisy. Vrátí se i další mimoevropská klasika –⁠ spoj aerolinek Emirates do Dubaje. Hned další den přibudou spoje do Madridu a švédského Göteborgu. A do konce prázdnin začnou lety do dalších sedmi destinací včetně té nejvzdálenější, korejského Soulu.

„I nadále cestujícím doporučujeme, aby nosili roušku ve všech prostorách letiště. Většina leteckých dopravců pochopitelně vyžaduje nošení roušek i na palubě,“ uvedla Pavlíková. „Nikdo mi nic ohledně roušky neříkal, ale všichni ji měli na sobě,“ řekla jedna z cestujících na letišti.

Na letišti je ale i speciální odběrové místo na testování nákazy koronavirem, které využívají převážně lidé vracejí se z rizikových zón. „Výsledky obdrží do dvanácti hodin, v případě velkého náporu do čtyřiadvaceti hodin. Máme i speciální expresní režim, kdy by cestující měli výsledky obdržet do tří hodin. Cena standardního testování činí 1750 korun,“ dodala Pavlíková.

Podle vedení letiště by se provoz měl vrátit do normálu za tři roky.

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Od středy roušky venku a v autech. Hned ráno bude vláda jednat o dalších opatřeních

Od středy roušky venku a v autech. Hned ráno bude vláda jednat o dalších opatřeních

Ve středu v Česku vstupují v platnost další opatření, která mají zabránit šíření koronaviru. Nově platí povinnost nosit roušky i venku či v autech, byť za určitých podmínek. Podle ministra zdravotnictví Romana Prymuly však tato opatření nebudou stačit k tomu, aby se zabránilo přesažení kapacit nemocnic, které je podle něj nevyhnutelné. Ve hře tak jsou i další opatření, o kterých bude vláda jednat již ve středu ráno.

Zahraničí

Odsouzený vrah se postavil teroristovi na London Bridge. Za hrdinský čin dostal milost

Odsouzený vrah se postavil teroristovi na London Bridge. Za hrdinský čin dostal milost

Steve Gallant je odsouzený vrah, který se v listopadu 2019 zapsal do povědomí také jako hrdina. Při útoku na London Bridge se totiž s klem narvala jednorohého v ruce postavil do cesty teroristovi Usmanu Khanovi, který tehdy na mostě zavraždil dva lidi. Gallant tak pomohl zachránit další lidské životy. Nyní se může díky svému činu podívat o deset měsíců dřív na svobodu, píše server The Guardian.

reklama
Prymula: Opatření nejsou účinná. Vrchol přijde 11. listopadu, musíme přitvrdit
Lékaři ukázali pacienty bojující o život. COVID-19 není chřipka, vzkazují demonstrantům
Plošné školy v přírodě? Líbivá, ale nereálná myšlenka, vzkazuje Plaga Prymulovi
Mrazáky na mrtvoly budou. Politici jsou psychopati, za mrtvé může Babiš, tvrdí Flegr
reklama
reklama
Škola v přírodě jako boj proti koronaviru. Prymula podporuje oddělení dětí od rodičů

Školství

Domácí zpravodajství

Bude vláda, nebude vláda? Zmatky pokračují, o jednání už nevědí ani sami ministři
Prahu 6 zdobí moderní Marie Terezie za 3,6 milionu. Můžete s ní i virtuálně otáčet
Další články
reklama
reklama