Pražské letiště obnovuje evropské i dálkové lety. Do Ruska se ještě nepodíváte

Letiště, ilustračka

Nové lety z Prahy

Z pražského letiště se už opět dostanete pohodlně do zemí Evropy kromě Ruska, Litvy nebo Estonska. Celkem jde o 80 destinací, jedinou mimoevropskou linkou je zatím spoj do katarského Dauhá. Už v srpnu přibudou další lety, mimo jiné dva dálkové: do Dubaje a korejského Soulu.

Z letiště Václava Havla už lze odletět skoro do všech zemí starého kontinentu. Zatímco v dubnu na odletové tabuli svítil jeden jediný údaj, nyní už je opět zaplněná. Nicméně úplně normálně to na letišti stále nevypadá.

„Jsem úplně v šoku, nejsou tu žádní lidé. Je to neuvěřitelná změna,“ komentují situaci cestující na letišti. „Aktuálně je z letiště Václava Havla Praha v provozu celkem téměř 80 destinací, 32 leteckých společností už obnovilo provoz,“ řekla mluvčí Českých aerolinek Kateřina Pavlíková.

Létat lze téměř do celé Evropy kromě Ruska, dvou pobaltských států, Slovinska a Bosny. Už od prvního srpna ale přibudou další linky: na Kypr, do Lisabonu a italské Pisy. Vrátí se i další mimoevropská klasika –⁠ spoj aerolinek Emirates do Dubaje. Hned další den přibudou spoje do Madridu a švédského Göteborgu. A do konce prázdnin začnou lety do dalších sedmi destinací včetně té nejvzdálenější, korejského Soulu.

„I nadále cestujícím doporučujeme, aby nosili roušku ve všech prostorách letiště. Většina leteckých dopravců pochopitelně vyžaduje nošení roušek i na palubě,“ uvedla Pavlíková. „Nikdo mi nic ohledně roušky neříkal, ale všichni ji měli na sobě,“ řekla jedna z cestujících na letišti.

Na letišti je ale i speciální odběrové místo na testování nákazy koronavirem, které využívají převážně lidé vracejí se z rizikových zón. „Výsledky obdrží do dvanácti hodin, v případě velkého náporu do čtyřiadvaceti hodin. Máme i speciální expresní režim, kdy by cestující měli výsledky obdržet do tří hodin. Cena standardního testování činí 1750 korun,“ dodala Pavlíková.

Podle vedení letiště by se provoz měl vrátit do normálu za tři roky.

Tagy: