Soul

Výpis příspěvků ke štítku „Soul“

Japonsko vyhlásilo poplach, lidé neměli vycházet. KLDR podle Soulu vypálila balistické rakety

3. listopadu 2022 05:23

KLDR podle Soulu vypálila několik balistických raket. Japonsko kvůli tomu vyhlásilo poplach ve třech prefekturách, píše agentura Reuters. Původně japonské úřady informovaly o tom, že jedna severokorejská raketa přeletěla nad severem Japonska. To ale později popřelo ministerstvo obrany, podle kterého se raketa ztratila z radarů nad Japonským mořem. KLDR vypálení raket nekomentovala.

Napětí roste: KLDR vypálila přes sto střel, Jižní Korea reagovala testem raket vzduch-země

2. listopadu 2022 05:26

Severní Korea ve středu podle jihokorejské armády ze západního a východního pobřeží odpálila nejméně sto dělostřeleckých střel, o několik hodin navíc i 17 raket včetně jedné, která dopadla do blízkosti jihokorejských vod. Stalo se to poté, co Pchjongjang v úterý vyhrožoval Jižní Koreji a Spojeným státům kvůli jejich nynějšímu několikadennímu rozsáhlému vojenskému cvičení. Jižní Korea v reakci na poslední ze série severokorejských raketových testů odpálila severně od společné námořní hranice s KLDR tři rakety vzduch-země.

Nové detaily hrůzy během Halloweenu v Soulu: Policejní náčelník promluvil o fatální chybě

1. listopadu 2022 05:36

Reakce policie v souvislosti se sobotní smrtelnou tlačenicí při oslavách Halloweenu v Soulu byla nedostatečná. Uvedl to dnes náčelník jihokorejské policie, podle kterého bezpečnostní složky měly krátce před neštěstím zprávy o hrozícím nebezpečí, napsala agentura AFP. Jihokorejský prezident Jun Sok-jol vyzval k zavedení bezpečnostních opatření, která by do budoucna zabránila podobnému neštěstí.

Drsná tlačenice na halloweenské párty na Zlínsku: Pět lidí skončilo ve vážném stavu

30. října 2022 09:20
Aktualizováno

Tlačenice na halloweenské party ve Slušovicích na Zlínsku si v noci na neděli vyžádala zraněné. Hned osm lidí skončilo v nemocnici, pět z nich ve vážném stavu. Dva nezletilí jsou v péči lékařů na jednotce intenzivní péče dětského oddělení. Věk zraněných se pohybuje od 15 do 20 let. Informovali o tom tamní záchranáři. Policie už v souvislosti s neštěstím na slušovické diskotéce podle České televize zahájila trestní řízení pro podezření z těžkého ublížení na zdraví.

EXKLUZIVNĚ: Na zemi ležela těla. Místo pomoci si je lidé fotili, popsal Čech tragédii v Soulu

30. října 2022 05:11

Nikdo netušil, co se přesně děje. Kousek od sebe jsem viděl tělo mladíka. Nikdo mu nepomohl ani ho nepřikryl, místo toho si ho lidé fotili. Tak popsal exkluzivně pro CNN Prima NEWS jeden z Čechů tragické halloweenské oslavy v srdci jihokorejského Soulu. Chaotická tlačenice si vyžádala 153 obětí, desítky dalších lidí bojují v nemocnici o život. „Viděla jsem ležící chlapce, jak se je snaží záchranáři oživit. Po asi 10 minutách vstali a překryli je modrou plachtou. V tu chvíli nám došlo, že jsou mrtví,“ svěřila se reportérovi Jihokorejka, která rovněž uvízla v davu.

Tragédie obrovských rozměrů. Při oslavách Halloweenu v Soulu zemřelo nejméně 153 lidí

29. října 2022 17:34
Aktualizováno

V tlačenici při sobotních oslavách Halloweenu v jihokorejském hlavním městě Soulu podle nejnovějších údajů zemřelo 153 lidí, včetně nejméně 22 cizinců. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na hasiče. České ministerstvo zahraničí uvedlo, že nemá informace o případných obětech z řad českých občanů. Jihokorejský prezident Jun Sok-jol vyhlásil státní smutek. Vláda podle něj důkladně vyšetří příčinu neštěstí, aby se podobná tragédie již neopakovala.

Napětí na Korejském poloostrově: KLDR vypálila další střely, skončily v Japonském moři

28. října 2022 05:55
Aktualizováno

Severní Korea odpálila východně od svého pobřeží dvě balistické střely krátkého doletu. Podle agentury Reuters o tom v pátek informovala jihokorejská armáda. Agentura Kjódó uvedla, že dvojice střel dopadla do Japonského moře mimo japonskou výlučnou ekonomickou zónu a nejsou zprávy o tom, že by způsobily škody. Odpálení střel je dalším ze série severokorejských testů zbraní v posledních týdnech.

Napětí eskaluje: KLDR odpálila další rakety, Jihokorejci vyslali k hranicím stíhačky

13. října 2022 20:18

Severokorejský vůdce Kim Čong-un dohlížel na odpálení dvou strategických raket dlouhého doletu. Hlava KLDR ocenila, že je země schopna spolehlivě a efektivně využít své jaderné zbraně, což mělo vypálení raket demonstrovat. Vedení jihokorejské armády později informovalo, že Severní Korea odpálila blíže neurčenou balistickou střelu do moře východně od svého území a že její vojenské letouny se přiblížily k hranici mezi oběma zeměmi.

Konec podzemních bytů z filmu Parazit. Soul po povodních přesídlí chudé rodiny

13. srpna 2022 23:44

Hlavní město Korejské republiky zažívalo v tomto týdnu nejsilnější deště za posledních sto let. V následných povodních zemřelo nejméně 13 lidí. Mezi nimi byla i rodina uvězněná v podzemním bytě. Soul se zavázal problematiku pronajímání sklepů řešit. Jak vypadá život v tomto v Koreji běžném typu příbytku, přiblížil světové veřejnosti oscarový film Parazit. Tamější vláda nyní čelí kritice za sociální politiku a škrty v rozpočtu věnovanému zvládání povodní.