reklama

Soul

Výpis příspěvků ke štítku „Soul“

KLDR podle Soulu odpálila balistickou raketu krátkého doletu. Střela dopadla do moře

28. září 2021 05:45

KLDR odpálila do moře balistickou raketu krátkého doletu, informovala agentura AP s odvoláním na jihokorejskou vládu. Střela spadla zřejmě do vod mimo japonskou výlučnou ekonomickou zónu, uvedla agentura Kjódó. Severokorejský velvyslanec při OSN zhruba v téže době na Valném shromáždění OSN v New Yorku vyzval Spojené státy, aby upustily od „nepřátelské politiky“ vůči Severní Koreji.

Třetí vlna epidemie je v plném proudu. Podle Jihokorejců je situace extrémně vážná

22. listopadu 2020 13:09

V jihokorejské metropoli Soulu a okolí budou od úterý uzavřeny bary a noční kluby, omezen bude provoz restaurací i náboženská shromáždění. Úřady tím chtějí zabránit dalšímu šíření nákazy koronavirem, přestože denní nárůst případů v celé Jižní Koreji se pohybuje zatím jen mezi 300 a 400 infikovanými. V Japonsku počet úmrtí pacientů nakažených COVID-19 od začátku epidemie dosáhl hranice 2000.

Kim Čong-un se kaje. Jeho vojáci svévolně zastřelili Jihokorejce z obavy před nákazou

25. září 2020 19:01

Vůdce KLDR Kim Čong-un se oficiálně omluvil za smrt jihokorejského vládního úředníka, kterého severokorejské jednotky v pondělí zastřelily po překročení námořní hranice mezi oběma zeměmi. V dopise doručeném v pátek do Soulu se uvádí, že muž nereagoval na výzvu, aby se identifikoval. Vojáci tak na něj v rámci „opatření proti šíření koronaviru“ desetkrát vystřelili. Muž incident nepřežil.

Jižní Korea poprvé přiznala, že bojuje s druhou vlnou nákazy

22. června 2020 18:51

Zdravotnické úřady v Jižní Koreji v pondělí poprvé přiznaly, že okolí Soulu zasáhla druhá vlna epidemie způsobené koronavirem. Jihokorejské středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (KCDC) dosud uvádělo, že veškeré nové případy nákazy souvisejí s první vlnou, která nikdy neskončila, napsala agentura Reuters.

Severní Korea vyhodila do povětří styčný úřad obou korejských států v Kesongu

16. června 2020 09:21

Severní Korea dnes vyhodila do povětří styčný úřad obou korejských států nacházející se v pohraničním městě Kesong na území KLDR. Podle agentury Reuters to oznámilo jihokorejské ministerstvo pro sjednocení. Úřad byl vytvořen v roce 2018 a byl považován za první krok ke zřízení velvyslanectví a k těsnější spolupráci obou korejských států.

reklama