Za jakých bezpečnostních opatření se nyní létá? Vyzkoušeli jsme na vlastní kůži

Reportér CNN Prima NEWS na pražském letišti

Na letišti Václava Havla v Praze je i po uvolnění opatření minimální provoz. Ve čtvrtek odstartovalo celkem šest strojů. V jednom z nich byl i náš reportér Patrik Kaizr. Mířil do švédského Stockholmu a celou cestu natáčel. Přes odbavení v letištní budově až po nabídku občerstvení na palubě. Kvůli koronaviru stále platí zvýšená hygienická opatření.

„Je krátce po deváté hodině a my přicházíme na letiště k terminálu číslo 2. První změna – uvnitř letištní budovy musíte mít roušku. Hala je téměř prázdná. Ráno tam postává několik turistů odlétajících do Amsterdamu. Změn je na první pohled několik. V hale je dezinfekce a na zemi vyznačené rozestupy. Při odbavení nás dělí s pracovníky letiště plexiskla,“ popisuje v reportáži Patrik Kaizr.

„Je lepší, v rámci bezpečnosti, se odbavit on-line. Všechno uklízíme dezinfekcí a častěji,“ sdělila CNN Prima NEWS mluvčí Letiště Václava Havla v Praze Kateřina Pavlíková.

Náš reportér přesto zkusil tradiční způsob odbavení s pracovníkem letecké společnosti. Vše šlo podle jeho slov normálně. „Při pasové a bezpečnostní kontrole se nesmí točit. Jedna novinka tu ale přesto je. Policisté vám zkontrolují občanský průkaz nebo pas, i když cestujete v rámci schengenského prostoru,“ vypráví Kaizr.

Obchody v bezcelní zóně jsou stále zavřené. Hlad nebo žízeň tak ukojíte jen něčím malým z automatu. U vstupních bran se všichni cestující snaží dodržet odstupy a všichni mají roušky, které jsou povinné i na palubě letadla. Letušky nosí dokonce i štíty. Omezena je i nabídka nápojů a jídla na palubě a platit se tam smí jen platebními kartami.

Tagy: