reklama

Za jakých bezpečnostních opatření se nyní létá? Vyzkoušeli jsme na vlastní kůži

Na letišti Václava Havla v Praze je i po uvolnění opatření minimální provoz. Ve čtvrtek odstartovalo celkem šest strojů. V jednom z nich byl i náš reportér Patrik Kaizr. Mířil do švédského Stockholmu a celou cestu natáčel. Přes odbavení v letištní budově až po nabídku občerstvení na palubě. Kvůli koronaviru stále platí zvýšená hygienická opatření.

reklama

„Je krátce po deváté hodině a my přicházíme na letiště k terminálu číslo 2. První změna – uvnitř letištní budovy musíte mít roušku. Hala je téměř prázdná. Ráno tam postává několik turistů odlétajících do Amsterdamu. Změn je na první pohled několik. V hale je dezinfekce a na zemi vyznačené rozestupy. Při odbavení nás dělí s pracovníky letiště plexiskla,“ popisuje v reportáži Patrik Kaizr.

K tématu

„Je lepší, v rámci bezpečnosti, se odbavit on-line. Všechno uklízíme dezinfekcí a častěji,“ sdělila CNN Prima NEWS mluvčí Letiště Václava Havla v Praze Kateřina Pavlíková.

Náš reportér přesto zkusil tradiční způsob odbavení s pracovníkem letecké společnosti. Vše šlo podle jeho slov normálně. „Při pasové a bezpečnostní kontrole se nesmí točit. Jedna novinka tu ale přesto je. Policisté vám zkontrolují občanský průkaz nebo pas, i když cestujete v rámci schengenského prostoru,“ vypráví Kaizr.

Obchody v bezcelní zóně jsou stále zavřené. Hlad nebo žízeň tak ukojíte jen něčím malým z automatu. U vstupních bran se všichni cestující snaží dodržet odstupy a všichni mají roušky, které jsou povinné i na palubě letadla. Letušky nosí dokonce i štíty. Omezena je i nabídka nápojů a jídla na palubě a platit se tam smí jen platebními kartami.

Další hlavní zprávy

Vláda

Hnutí SPD je xenofobní, covid zastavil neonacisty. Vláda schválila zprávu o extremismu

Hnutí SPD je xenofobní, covid zastavil neonacisty. Vláda schválila zprávu o extremismu

Zprávu o extremismu a předsudečné nenávisti na území Česka v loňském roce schválila v pondělí vláda. Vyplývá to z výsledků jednání zveřejněných na webu kabinetu. Zpráva uvádí, že nejvýznamnějším uskupením s dominujícími „xenofobními a vyhroceně nacionalistickými prvky“ zůstalo hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) na Twitteru odmítl Okamurovy výtky, že resort zprávu využívá k politickému boji, dělá to podle něj naopak šéf SPD.

Škrtil ji a zmlátil, žena později zemřela. Vrah stráví za mřížemi 14 let
EURO: Čechům se rýsuje soupeř. Na koho můžou narazit? A proč se vyhnout žlutým kartám?
400. výročí poprav: Čtvrcení těl a věšení hlav nad Karlův most aneb Krutosti horší Turka
Můj muž plánuje autonehodu, Camilla je návnada. Našla se záhadná poznámka psaná Dianou
reklama
reklama
Asfalt jako horká kaše aneb Z dějin české Sahary 1911 a 1947, kdy vedra zabíjela

Počasí

Domácí zpravodajství

Únik jedovatých plynů v Plzni přežil jeden muž ze čtyř. Už je z nemocnice doma
Málo míst ve školkách? Piráti chtějí placené sousedy pod „státním dohledem“
Rusové jim vjeli s tankem do ložnice. Dnes v sovětských kasárnách žijí i Romové
Muže, který zemřel po zásahu policie, srovnávají s Floydem. Pitva ukázala na drogy
Další články
reklama
reklama