reklama

Dva mladé životy tu vyhasly zbytečně. Silnice smrti u Přerova se konečně změní

Téměř přesně dva roky po tragické dopravní nehodě, při které na okraji Přerova zbytečně vyhasly dva mladé životy, začali stavbaři s úpravami místa, kde se nehoda stala. Auto tu tehdy ve tmě srazilo a zabilo dvě dívky.

reklama

Byl sychravý zářijový večer roku 2019, když v noci přebíhali čtyři mladí lidé rušnou výpadovku z Přerova na Lipník nad Bečvou. V táhlé pravotočivé zatáčce je řidič osobního auta zaregistroval příliš pozdě a smetl dvě dívky. Jedné bylo čtrnáct let a druhá byla jen o trochu starší. Obě utrpěly vážná zranění, kterým na místě podlehly. Vyšetřování nehody trvalo dlouhé měsíce. Policisté dokonce celý úsek uzavřeli a prováděli tu vyšetřovací pokusy, aby nakonec případ odložili s tím, že řidič je nevinný.

Dva roky starou tragédii připomínají dva malé pomníčky přímo u rušné silnice, ke kterým lidé stále nosí svíčky. Nyní stavbaři upravují nebezpečné místo tak, aby se tu riziko dalších nehod minimalizovalo. „Děláme úpravy na vozovce, které spočívají ve vybudování dvou ostrůvků. Bude tady vybudované nové veřejné osvětlení, aby se bezpečnost ještě zvýšila,“ popsal zástupce stavební firmy Jakub Frajz.

Podzimní počasí

„Další změnou bylo snížení rychlosti na 50 kilometrů v hodině a také jsme posunuli ceduli s nápisem Přerov blíže k Lískám. To také nutí řidiče, aby při vjezdu do Přerova zpomalili,“ doplnila mluvčí Přerova Lenka Chalupová.

Dopravní experti v každém případě na podzim nabádají řidiče k vyšší opatrnosti na všech cestách. „Řidič zejména v tomto období, kdy je snížená viditelnost, musí jet na takzvanou dohlednou vzdálenost,“ apeloval dopravní expert Miroslav Charouz.

A pozor si musí dávat i chodci. Na neosvětlených cestách nesmí zapomínat na povinné reflexní prvky na oblečení.

Tagy:

Hlavní zprávy

Advokát Hradu: Stehlíková Zemana nikdy neviděla a řekla, že je dementní. Chceme omluvu
360°

Advokát Hradu: Stehlíková Zemana nikdy neviděla a řekla, že je dementní. Chceme omluvu

Džamila Stehlíková by se za nepravdivou diagnózu stavu prezidenta Miloše Zemana měla omluvit. V pořadu 360° to na adresu psychiatričky řekl právní zástupce Hradu Marek Nespala. Artur Ostrý ale oponoval, že jeho klientka pouze sdělila erudované názory, které se „víceméně“ potvrdily. Stehlíková v minulosti uvedla, že Zeman trpí demencí. Spor nyní budou obě strany řešit i soudně, Hrad po exministryni vedle omluvy požaduje i milion korun.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii 30. ledna uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Ptát se budete i vy, diváci ve studiu. Exkluzivní speciál můžete sledovat na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

reklama

Domácí zpravodajství

Příspěvky na bydlení i zmrazené platy. Zeman podepsal novely důležitých zákonů

Příspěvky na bydlení kvůli razantnímu zdražení energií vzrostou a dosáhne na ně širší okruh lidí. Vládní novelu o státní sociální podpoře, jež dávky upravuje, v pondělí podepsal prezident Miloš Zeman. O jeho podpisu informoval Hrad. Bude účinná zveřejněním ve sbírce zákonů. Zeman též podepsal novelu, která od února zmrazí pro letošní rok platy všech ústavních činitelů na loňské úrovni.

Učitel se porval se žákem kvůli reproduktoru. Dal mu pár pohlavků a dokonce ho i nakopl

Na sociálních sítích koluje video, které zachycuje potyčku mezi učitelem a jeho žákem. K incidentu mělo dojít na střední škole ve Vítkovicích. Učitel nejprve vyhodil studentův bezdrátový reproduktor z okna. Žák mu v reakci na to sebral jeho notebook a vyhrožoval, že ho rozbije. Vyučujícímu poté zřejmě ruply nervy. Chlapci uštědřil pár pohlavků a dokonce ho i nakopl.

reklama