reklama

V českém turnaji v CS:GO hrají esportové týmy miliardáře Dědka a fotbalisty Jankta

Počítačová střílečka Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) patří na domácí scéně mezi nejoblíbenější herní tituly. I to je důvod, proč má v rámci Tipsport COOL Ligy své pevné místo. V elitní soutěži, která je zařazená do seriálu Vodafone mistrovství České republiky v počítačových hrách, budou hrát i esportové týmy miliardáře Petra Dědka či fotbalisty Jakuba Jankta.

reklama

Osmička domácích týmů se tento týden postaví na startovní rošt jubilejní 10. sezony nejdéle působící dlouhodobé ligy na české scéně. Obhájcem prvenství bude tým Entropiq Prague, který na jaře nezaznamenal jedinou prohranou mapu. Po mnoha změnách mezi hráči se ale karty zamíchaly a letní vydání slibuje vyrovnanější zápolení.

„Více než měsíc trvající základní část přinese boje těch nejlepších týmů na domácí scéně. Nehraje se jen o prize pool 250 tisíc korun, ale také o přímý postup na největší esportovou událost u nás, Vodafone mistrovství České republiky v počítačových hrách,“ říká Pavel Kristián z esportové agentury PLAYzone.

Každý z osmi účastníků mezi jarní a letní sezonou provedl minimálně jednu změnu. Šampioni z organizace Martina Kabrhela se rozloučili s trenérem, další dva medailisté vyměnili po dvou hráčích a jiní se dokonce rozhodli pro kompletní obměnu.

Díky tomu si třeba Dynamo Eclot, které koupil miliardář Petr Dědek, po odmlce věří na útok na medaile. Totéž ale platí o Sampi.Tipsport, ambiciózním týmu fotbalisty Jakuba Jankta.

Základní část nabídne celkem třináct hracích kol. Stálicemi budou po každý týden úterky a čtvrtky, v několika případech si fanoušci CS:GO přijdou na své také v neděli. Vše vypukne již 3. srpna od 17:00, nový král a postupující do finále letošní MČR sezony bude znám v polovině září. Diváci se mohou těšit kromě živých přenosů i na uvolněnější přenosy s oblíbenými komentátory a experty.

Rozpis odměn pro 10. sezonu soutěže:

  1. 100 000 Kč + postup na Vodafone MČR 2021
  2. 50 000 Kč + 700 MČR bodů
  3. 30 000 Kč + 500 MČR bodů
  4. 20 000 Kč + 400 MČR bodů
  5. 16 000 Kč + 300 MČR bodů
  6. 13 000 Kč + 260 MČR bodů
  7. 11 000 Kč + 220 MČR bodů
  8. 10 000 Kč + 180 MČR bodů

Tipsport COOL ligu můžete sledovat na Twitch kanále PLAYzone nebo v HbbTV aplikaci televize Prima. Více informací vždy najdete na oficiálních stránkách Tipsport COOL ligy.

Tagy:

Hlavní zprávy

Syn zpěvačky, která zemřela na covid: Flegr byl omyl. Ale není divu, že jsem agresivní
360°

Syn zpěvačky, která zemřela na covid: Flegr byl omyl. Ale není divu, že jsem agresivní

Když došlo na lámání chleba, co se týče očkování si kolem sebe postavila tlustou zeď. Těmito slovy popsal v pořadu 360° smýšlení své matky Jan Rek, syn zpěvačky Hany Horké, která zemřela po prodělání koronaviru. Ve vysílání CNN Prima NEWS uvedl, že sama věřila v přírodu a schopnost těla odolávat. To její však nakonec selhalo, umělkyně o víkendu zemřela ve věku 57 let.

Klid před bouří. Omikron nejdříve zasáhne mladé, pak zranitelné, předpovídá infektolog

Klid před bouří. Tak označil aktuální pandemickou situaci v Česku infektolog a přednosta kliniky infekčních nemocí ve Fakultní nemocnici Brno Petr Husa. Nejdříve podle něj onemocní omikronem mladí, ti ale péči v nemocnicích ve velké míře potřebovat nebudou. Pak se bude situace zhoršovat, varoval. Podle Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) už tvoří v Česku omikron 80 % případů nákazy COVID-19.

Jako u blbejch na dvorku. Chaos už dosáhl vrcholu, kritizuje Neff vládní opatření

Komunikační chaos ministerstva zdravotnictví už dosáhl vrcholu. Je to jako „u blbejch na dvorku“, nešetřil kritikou na konto vládních opatření spisovatel Ondřej Neff v pořadu Co Čech, to politik na CNN Prima NEWS. Třebaže sám podporuje vakcinaci, nelíbí se mu, že vláda otálí se zrušením vyhlášky o povinném očkování. Komunikace ze strany ministra Vlastimila Válka (TOP 09) a jeho resortu není nejšťastnější ani podle dalších dvou hostů pořadu – exministra Romana Prymuly a bývalého politika Vítězslava Jandáka.

Náklady na Green Deal se rovnají pěti českým rozpočtům. Na to nemáme, říká Středula

Náklady na přeměnu české ekonomiky podle evropské Zelené dohody budou astronomické. Podle odhadů se rovnají pěti českým rozpočtům, řekl předák Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula (ČSSD). V pořadu 360° na CNN Prima NEWS podotkl, že by přesnější účinek Green Dealu na Českou republiku přinesla dopadová studie, ta ale i přes opakované výzvy politických elit stále neexistuje.

Princ Charles touží poznat Lilibet, přišel s gestem smíru. Harry ho ale zřejmě odmítne

Princ Charles, otec Harryho a Williama, miluje roli dědečka. Podle zdrojů z Buckinghamského paláce ho proto velmi trápí, že od června neměl možnost vidět svou vnučku Lilibet. Svého mladšího syna tak pozval i s manželkou Meghan a oběma dětmi k sobě domů do Británie. Podle britských médií je to velmi velkorysé gesto. Jeho mladší syn je ale na pochybách a kvůli problémům s ochrankou na území Británie zřejmě odmítne.

Babišovi se při jednání v Evropské unii smáli. Neměl věcné argumenty, tvrdí Prouza

Bývalému premiérovi Andreji Babišovi (ANO) se při jednání o Zelené dohodě na evropské půdě smáli. Neměl věcné argumenty, o něž jde především, nešetřil kritikou prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza na adresu expremiéra. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS podotkl, že klíčové budou dopadové studie ke Green Dealu, na něž se bývalá vláda vykašlala.

reklama

Domácí zpravodajství

Černý scénář nemůžeme vyloučit, varoval Dušek. Předpověděl vrchol omikronové vlny

Rizikový scénář nejde vyloučit, podle aktuálního vývoje ale kolaps nemocnic nehrozí, míní šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek. Počet hospitalizovaných s covidem totiž v Česku několikátý den v řadě klesá. Potvrzuje se tak zatím teorie, že omikronem se nakazí více lidí, budou mít ale lehčí průběh. Většina států Evropy se přesto na vrchol vlny omikronu poctivě připravuje, včetně krizových scénářů.

reklama