reklama

Prezident by měl být frajer, co se umí omluvit, řekla Peroutkova vnučka Kaslová

Vnučka novináře Ferdinanda Peroutky vítá čtvrteční rozhodnutí soudu, podle něhož se stát musí omluvit za tvrzení prezidenta Zemana, že její dědeček napsal článek Hitler byl gentleman. Tím ale spor nekončí. Terezie Kaslová podá dovolání k Nejvyššímu soudu, protože usiluje o Zemanovu omluvu i za výrok, že Peroutka byl fascinován nacismem, řekla Marii Bastlové v pořadu K věci.

reklama

Kaslová řekla, že pro ní není žádná zábava soudit se s prezidentem. Podle ní se všechno mohlo vyřešit před pěti lety, když dopisem vyzvala Zemana k omluvě. „Stačilo říct: ‚Já jsem se spletl, je mi to moc líto.‘ Já nepovažuji to, že se někdo dokáže omluvit za zbabělost nebo špatný charakter. Naopak –⁠ v mých očích je to ten největší frajer. A takový druh frajerství bych očekávala i u prezidenta země,“ uvedla Terezie Kaslová.

K tématu

Spokojená je s postojem pražského městského soudu, že stát nese odpovědnost za prezidenta, který není nad zákonem. „Na podzim u obvodního soudu byla má žaloba zamítnuta. A dozvěděla jsem se, že prezident vyslovením nepravd neporušil žádné úřední postupy a tudíž nemám právo se dožadovat omluvy. Tudíž tohle mě potěšilo a z této části mám radost,“ řekla Kaslová.

Jinak je ale připravená soudit se dál, „pokud mi nespadne cihla na hlavu, nebo mě neskolí koronavirus“. Soud totiž další tři Zemanovy výroky, mimo jiné, že Peroutka byl fascinován nacismem, označil za hodnotící soudy a požadavek na omluvu zamítl. Podle Kaslové ovšem Zeman svůj výrok postavil na argumentu, že to potvrzují dva Peroutkovy články. Jak se ovšem ukázalo, článek Hitler je gentleman neexistuje a druhý Zemanem zmíněný text prokazatelně napsal někdo jiný.

„Nikdy bych nežalovala nikoho za to, co si myslí o mém dědečkovi. Nevnucuji nikomu, aby ho obdivoval, aby si ho vážil. Ale Zeman řekl, že Peroutka byl fascinován zrůdným učením a dokládají to jeho dva texty,“ dodala Kaslová.

Tagy: Miloš Zeman Marie Bastlová soud K věci Ferdinand Peroutka Terezie Kaslová

Další hlavní zprávy

Andrej Babiš

Babiš: Jasně jsme řekli, ať omezíte kontakty. Je to tak těžké pochopit?

Babiš: Jasně jsme řekli, ať omezíte kontakty. Je to tak těžké pochopit?

Čísla jsou katastrofální, vždyť jsme vám říkali, že je třeba omezit kontakty, podivuje se premiér Andrej Babiš a nechápe, proč to lidé nechápou, chodí ven a vládní nařízení nedodržují. Ve svém nedělním videu Čau lidi apeloval na to, aby Češi nařízení „proboha“ už začali respektovat. Zároveň během dne on i ministr Roman Prymula uvedli, že pokud se čísla do úterý nezlepší, přijde další fáze zpřísnění.

Politika

KOMENTÁŘ: Nerozčilujme se nad Prymulou. Žádná rovnost přece neexistuje

KOMENTÁŘ: Nerozčilujme se nad Prymulou. Žádná rovnost přece neexistuje

Kauza ministra zdravotnictví Romana Prymuly nachytaného v hospodě a bez roušky zdá se být jednou z nejvýbušnějších v naší politice za poslední léta. Na první pohled to opravdu vypadá děsivě. Ministr „prudí“ celé Česko se zákazem shlukování, zavírá školy (a hází nám děti na krk), zakazuje nám zajít si na pivo. A sám si užívá bezrouškových slastí života. Pojďme ale zkusit na chvíli zklidnit vášně.

reklama
Lidé dál ignorují vládní nařízení. V pražské Troji se jich sešly zástupy
Pokud do úterý čísla neklesnou, hrozí úplné uzavření, přiznal Prymula na odchodu
reklama
reklama
Hampl: Vláda mrtvých a dluhů. Je to epidemie papalášství, nešetřil Babiše ekonom

Partie

Domácí zpravodajství

Prymula: Dotace pro dceru přišla v době, kdy jsem ve vládě nebyl
Sedmiletá Češka je jediná na světě se vzácným svalovým onemocněním. Léčba neexistuje
ODS, lidovci a TOP 09 se dohodli na koalici proti Babišovi. V úterý podepíší memorandum
Další články
reklama
reklama