reklama
CNN Prima News Václav Dvořák
Václav Dvořák

Václav Dvořák

editor CNN Prima NEWS

Václav Dvořák působil jako šéfredaktor Denik.cz. Prošel také redakcemi Zdravotnických novin, Rodiny a zdraví nebo Literárních novin.

Nejnovější příspěvky autora

Další příspěvky autora

Písničkář František Nedvěd zemřel, podlehl rakovině plic. Bylo mu 73 let

V neděli večer zemřel písničkář František Nedvěd. „S hlubokým zármutkem a těžkým srdcem oznamujeme, že nás dnes ve večerních hodinách navždy opustil náš milovaný táta František Nedvěd,“ uvedl na svém facebookovém profilu jeho syn Vojta. František vystupoval převážně sám, s bratrem Janem tvořil úspěšné sourozenecké pěvecké duo. V roce 1996 se jim podařilo vyprodat stadion na pražském Strahově. V minulosti vystupovali také ve skupinách Brontosauři a Spirituál kvintet.

ANO je opět nejsilnější, Přísaha poráží komunisty a ČSSD, potvrzují průzkumy

Aktualizováno

Podpora hnutí ANO se zvýšila a podle modelu agentury Median by volby do Sněmovny v červnu vyhrálo s 26 procenty hlasů. Po čtyřech měsících se tak opět dostalo v průzkumu do pozice lídra, kde vystřídalo koalici Pirátů a Starostů. Tu by podpořilo 21,5 procenta lidí. Následovala by koalice Spolu, kterou tvoří ODS, lidovci a TOP 09, s 20 procenty hlasů. Do dolní parlamentní komory by se ještě dostalo SPD a hnutí Přísaha před KSČM a ČSSD se zhruba pěti procenty hlasů. Tento trend potvrdil i aktuální volební model agentury Ipsos.

Epidemie se vrací, reprodukční číslo roste už pátý den. Je nejvyšší od konce února

Reprodukční číslo, které udává průměrný počet nakažených od jednoho pozitivně testovaného, opět stouplo, aktuálně dosahuje 1,2. Vyšší bylo naposledy na konci února. Roste pátý den v řadě, nad hodnotu jedna, která ukazuje na zrychlování šíření epidemie, se dostalo ve středu. Počet nakažených za uplynulých sedm dní v přepočtu na 100 tisíc obyvatel stoupl ke čtvrtku na 7,6 z předchozích 7,1. Situací se ve čtvrtek navečer bude mimořádně zabývat vláda, zpřísní asi pravidla pro návrat z dovolených.

V neděli v Česku přibylo 57 případů koronaviru. Přírůstky jsou nejnižší od loňského léta

Aktualizováno

Laboratoře v neděli odhalily 57 nových případů koronaviru, stejně jako před týdnem. Denní přírůstky nakažených jsou tak stále nejnižší od loňského léta. Incidenční číslo, tedy počet nakažených za uplynulý týden v přepočtu na 100 tisíc obyvatel, zůstalo v neděli na hodnotě 6,5. Počet hospitalizovaných klesl pod padesátku, na podobných úrovních byl naposledy loni v druhé půlce března.

Českem se prohnal další ničivý vichr. Na Lounsku jsou škody v desítkách milionů

Aktualizováno

Bouře značně poničila obec Stebno u Kryr na Lounsku. Meteorologové původně tvrdili, že místo zasáhlo tornádo o síle F3, kdy se rychlost větru pohybuje kolem 219 km/h, a nevyloučili ani vyšší stupeň. Meteorolog z ústecké pobočky Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) Radek Tomšů, který na místě vyšetřuje, jaký jev obec zasáhl, však odpoledne řekl, že se spíše přiklání k extrémně silné bouři s krupobitím. Škody jsou v řádech desítek milionů korun.

Dálnice D2 u Břeclavi je opět průjezdná. Otevřená je už i D1 u Vyškova

Aktualizováno

Provoz na dálnici D2 byl obnoven. „Dálnice je opět průjezdná v obou směrech! Ve směru na Brno jsou již v provozu oba jízdní pruhy. V 50. kilometru ve směru na Břeclav projedete jedním jízdním pruhem,“ sdělilo před 14. hodinou na Twitteru Ředitelství silnic a dálnic. Po 16:00 byl obnoven i provoz na na dálničním křížení D1 a D46 u Vyškova, kde hrozilo, že spadne poškozené vedení.

reklama