CNN Prima News Václav Dvořák
Václav Dvořák

Václav Dvořák

editor CNN Prima NEWS

Václav Dvořák působil jako šéfredaktor Denik.cz. Prošel také redakcemi Zdravotnických novin, Rodiny a zdraví nebo Literárních novin.

Nejnovější příspěvky autora

Současná vláda věk odchodu do důchodu nezvýší, uvedl Fiala. Připraví pouze reformu
Vláda

Současná vláda věk odchodu do důchodu nezvýší, uvedl Fiala. Připraví pouze reformu

Premiér Petr Fiala (ODS) vyloučil prodloužení doby odchodu do důchodu za současné vlády. V rozhovoru pro web Blesk.cz současně uvedl, že chce se svým kabinetem připravit solidní důchodovou reformu založenou na co nejširší shodě. „Je nutná proto, aby lidé před čtyřicítkou měli šanci na slušnou penzi,“ řekl. Posunem věku odchodu do důchodu se vláda vůbec nebude zabývat, protože prověřovat dobu dožití v souvislosti s penzemi legislativa ukládá po pěti letech, což nenastane. Podle ministra práce Mariana Jurečky (KDU-ČSL) by odchod do důchodu měl zohledňovat náročnost práce a dobu vstupu na trh práce.

Další příspěvky autora

Viděl kabel, tak ho zapojil. Slovenský poslanec ochromil počítačový systém parlamentu

Koncem října zkolaboval počítačový systém slovenského parlamentu a poslanci kvůli tomu nakonec museli přerušit svoji schůzi. Vedení parlamentu to s odvoláním na techniky původně označilo za hackerský útok, nyní se ale ukázalo, že vše způsobil poslanec nejsilnějšího vládního hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLaNO) Róbert Halák. Stačilo, že v jedné z parlamentních místností zapojil volný kabel.

Český rock v šoku. Zemřel Michal Ambrož, lídr slavných kapel Jasná páka a Hudba Praha

Ve věku 68 let zemřel v pondělí zpěvák, kytarista, skladatel a textař Michal Ambrož. Do povědomí českých posluchačů se zapsal svými kapelami Jasná páka, Hudba Praha a Divoký srdce. Bližší informace k poslednímu rozloučení rodina hudebníka, který musel před časem kvůli zdravotním problémům omezit své hudební aktivity, nesdělila. Informoval o tom jeho spoluhráč a kapelník Hudby Praha, kytarista Radovan Jelínek.

Budoucí ministr Hladík v hledáčku policie. Proběhla prohlídka jeho kanceláře v Brně

Aktualizováno

Policie v úterý zasahovala na brněnském magistrátu a na radnici městské části Brno-Černovice, konkrétně na bytovém odboru a také v kanceláři u náměstka primátorky Petra Hladíka (KDU-ČSL). Ten je kandidátem na funkci ministra životního prostředí. Policie Hladíka kontaktovala, přislíbil jí součinnost. Prezident Miloš Zeman už prohlásil, že se nemusí zabývat kompetencí Hladíka na ministra, protože návrh na jeho jmenování byl podle informací od předsedy KDU-ČSL Mariana Jurečky a premiéra Petra Fialy (ODS) stažen.