reklama
CNN Prima News Václav Dvořák
Václav Dvořák

Václav Dvořák

editor CNN Prima NEWS

Václav Dvořák působil jako šéfredaktor Denik.cz. Prošel také redakcemi Zdravotnických novin, Rodiny a zdraví nebo Literárních novin.

Nejnovější příspěvky autora

Atlantida, Biely kvet, Katka. Deset největších hitů Mira Žbirky z 80. let
Kultura

Atlantida, Biely kvet, Katka. Deset největších hitů Mira Žbirky z 80. let

Když nenápadný mladík s brýlemi Miro Žbirka porazil v anketě Zlatý slavík do té doby pravidelného vítěze Karla Gotta, byla to opravdová senzace. O to větší, že Miro se na sólovou dráhu vydal teprve v roce 1981, ovšem jistou známost si vydobyl už před tím jako člen skupiny Modus. Mnozí považují jeho písně z 80. let za vůbec nejlepší, které složil. Připomeňme si jeho největší tehdejší hity.

Další příspěvky autora

D35 mezi Olomoucí a Lipníkem nad Bečvou stála téměř 28 hodin. Už je opět průjezdná

Aktualizováno

Na dálnici D35 u Velkého Týnce na Olomoucku byl v úterý téměř po 28 hodinách obnoven provoz v obou směrech, který tam byl zastaven v pondělí odpoledne kvůli nahnutému stožáru s elektrickým vedením. Do stožáru u D35 v pondělí narazil traktorem muž, který pracoval na poli, nárazem při tom poškodil i další sloup elektrického vedení. Dráty vedou nad dálnicí a poškozené stožáry bylo nutné bezpečně zajistit.

Česká ekonomika ve 3. čtvrtletí vzrostla o 2,8 procenta, táhne ji spotřeba domácností

Česká ekonomika ve 3. čtvrtletí meziročně stoupla o 2,8 procenta. Proti předchozímu čtvrtletí se hrubý domácí produkt (HDP) zvýšil o 1,4 procenta. Vyplynulo to z prvního odhadu Českého statistického úřadu (ČSÚ), který ho v pátek zveřejnil na svém webu. K růstu HDP přispěla výhradně domácí poptávka. Podle ekonoma Luďka Kovandy to je způsobeno tím, že lidé nakupují, protože se bojí růstu cen v budoucnosti.

Vichřice Ignác lámala stromy a komplikovala dopravu. V Dolním Slezsku živel zabíjel

Aktualizováno

Českou republiku ve čtvrtek zasáhla silná vichřice. Vítr působil potíže zejména v západní polovině země, kde vyvracel stromy, lámal větve, někde poničil střechy. Hasiči do podvečera vyjížděli v souvislosti s počasím k více než 3 200 případů. Popadané stromy na několika místech zastavily dopravu a energetici kvůli větrnému počasí zaznamenali přes 300 tisíc odběrných míst bez elektřiny, zejména ve středních Čechách. Společnost ČEZ kvůli tomu večer vyhlásila na části svého distribučního území kalamitní stav. Větrno bylo i v dalších evropských státech. V Polsku si vichřice vyžádala nejméně čtyři mrtvé a šest zraněných.

Vláda seškrtala seznam rizikových zemí, začne uznávat očkování ze zemí mimo EU

Od pondělí 23. srpna vypadne ze seznamu zemí s extrémním rizikem koronavirové nákazy Tunisko, Rusko nebo Indie, řekl v pondělí ministr Adam Vojtěch. V seznamu zůstane sedm států. Od stejného termínu bude navíc Česko uznávat očkování proti koronaviru u lidí ze zemí mimo Evropskou unii, pokud bude jejich vakcína schválena Evropskou lékovou agenturou (EMA) nebo Světovou zdravotnickou organizací (WHO) pro nouzové použití. Uvedl to po pondělním jednání vlády ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Hraví podvodníci. Čerpali peníze z dotací na vědecké projekty, nakoupili modely vláčků

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) obvinili tři lidi z poškození finančních zájmů Evropské unie a dotačního podvodu, podle nich vylákáním dotací na smyšlené vědecké projekty způsobili škodu 130 milionů korun a dalších 130 milionů se vylákat pokusili. Policie v této souvislosti mimo jiné zajistila modely vláčků za miliony korun. V případu jsou obviněny i tři právnické osoby.

reklama