reklama

Slapská přehrada: Parník vyráží na okružní plavbu čtyřikrát denně

Ve speciálu televize Prima s názvem Cestujeme po Česku přinášíme tipy na výlety, kam se v době letních prázdnin vydat na zajímavá místa. Po pražských rozhlednách a plavbě výletní lodí do zoologické zahrady zamířila reportérka CNN Prima NEWS Jana Schillerová na slapskou přehradu.

reklama

„Tentokrát nás čeká plavba parníkem, který zde od července vyplouvá čtyřikrát denně. Z přístaviště ze slapské přehrady nás výletní loď zaveze do rekreačního střediska Nová Živohošť,“ přiblížila situaci na Slapech Schillerová. Dodala, že celá okružní plavba trvá přibližně jednu hodinu a nabízí devět zastávek.

Specifika a zajímavé tipy na výlet vyjmenoval ředitel spolku Středočeské vodní cesty Dušan Sahula. „Jsou tu samozřejmě turistické stezky a na své si přijdou i cyklisté. Doporučuji třeba výlet na bývalé Svatojánské proudy nebo na vyhlídku u Štěchovické přehrady,“ řekl Sahula.

Rekreanti, to je peklo

Podle kapitána parníku je plavba lodí v posledních letech stále náročnější, zejména kvůli provozu na vodní hladině. „Ti rekreanti, to je peklo. Jsou neukáznění, protože vám třeba vplují do cesty. Hlavně pak lidé na lodičkách nebo motorových člunech,“ vysvětlil kapitán.

Reportérka Jana Schillerová vystoupila v přístavišti Nová Živohošť. Do samotného střediska to měla ještě zhruba půl kilometru lesem. „Pokud se lidé chtějí vykoupat, mohou si vybrat písečné či travnaté pláže kempů, které jsou většinou zdarma. Někde je bez poplatku i vodní tobogán,“ uvedla reportérka.

Tagy:
parník Jana Schillerová cestování Prima cestovatel Slapská přehrada Dušan Sahula Středočeská vodní cesta

Hlavní zprávy

Sledujte ŽIVĚ projev Andreje Babiše: Co popřeje Čechům v den výročí vzniku republiky?
Sledujte v TV

Sledujte ŽIVĚ projev Andreje Babiše: Co popřeje Čechům v den výročí vzniku republiky?

Sledujte živě projev premiéra Andreje Babiše (ANO) u příležitosti 103. výročí vzniku samostatného Československa. Co vzkáže Čechům na tento státní svátek? Přímý přenos začíná ve 20:15. Jeho slova na CNN Prima NEWS následně okomentují expředseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) či poslanec Jakub Michálek (Piráti). K politikům se připojí také bývalý ředitel hradního protokolu Jindřich Forejt či historik Jaroslav Šebek.

Klaus: 28. říjen je v ohrožení. Noví ideologové infikovali děti, hanobí naše vítězství

Exprezident Václav Klaus ve svém proslovu u příležitosti výročí samostatného Československa zmínil obavy nad možnou vládou koalic Spolu a PirSTAN. Podle něj nebude čelit tendencím, které do České republiky proudí ze Západu. „Vítězové voleb nepřesvědčivě mluví o změně, kterou chtějí přinést. Nemluví o oněch nebezpečných trendech a nemají odvahu se jim postavit, ale chtějí se jim podvolit,“ řekl.

Živě
ON-LINE: Češi musí rozhodovat o budoucnosti země, i když jsme v EU, řekl Babiš na pietě

Česko si připomíná výročí vzniku samostatné republiky v roce 1918. Konají se tradiční akce na pražském Vítkově nebo u sochy prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka. Kvůli hospitalizaci prezidenta Miloše Zemana se ale neuskuteční večerní předávání nejvyšších státních vyznamenání, odloženo bylo i jmenování nových generálů. Jména vyznamenaných se ale veřejnost dozví, Pražský hrad seznam večer zveřejní na svém webu.

reklama

Domácí zpravodajství

Babiš i Vystrčil položili věnce na Vítkově. Pietu komplikovalo počasí, gripeny nevzlétly

Politici, zástupci armády i váleční veteráni si u Národního památníku na pražském Vítkově připomněli 103. výročí vzniku samostatného Československa. U hrobu Neznámého vojína položili věnce premiér Andrej Babiš (ANO), předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS), ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) nebo náčelník generálního štábu Aleš Opata. Zúčastnit se nemohl prezident Miloš Zeman, který je hospitalizovaný. Zastoupil ho náčelník Vojenské kanceláře prezidenta republiky Jan Kaše.

Kalousek: Babišův mejdan skončil. Vyzve šéfa ANO v prezidentské volbě?

Bude Miroslav Kalousek usilovat v příštích prezidentských volbách o hlasy voličů? Otázka, která v posledních dnech hýbe politickými kuloáry. Pokud by tomu tak bylo, zřejmě by došlo na velmi pikantní souboj Kalousek vs. Babiš. Sám bývalý předseda TOP 09 v rozhovoru pro CNN Prima NEWS řekl, že o tom možná začne uvažovat. Zhodnotil i skládání vlády Petra Fialy a apeloval na občany, aby byli trpěliví a nečekali, že s novou vládu se budou mít okamžitě lépe. Mejdan ale podle něj skončil.

reklama