reklama

Prima cestovatel: Na kolik vyjde cesta do Itálie a kde se vyplatí natankovat?

Někteří Češi vyrazili o tomto víkendu na dovolenou k moři autem. Reportérka CNN Prima NEWS Pavla Lioliasová zjišťovala, kolik cestou musí zaplatit za dálniční známky a mýto. Poradíme vám i to, kde se vyplatí natankovat. Jak se ukázalo, rozdíly jsou opravdu velké.

reklama

Celá cesta do oblíbených italských letovisek má zhruba 800 kilometrů a kromě českých a italských silnic třeba při cestě z Prahy projedete ještě Rakousko. Na rakouských dálnicích musíte mít dálniční známku. Ta desetidenní stojí necelých 10 euro. Jediné další místo, kde musíte během cesty vytáhnout peněženku, je průjezd Taurským dálničním tunelem, ten stojí 12 a půl eura.

V Itálii se platí mýto. Při cestě do Bibione, což je jedna z nejbližších destinací, zaplatíte 11 a půl eura. Cesta tam i zpátky tak na poplatcích vyjde při aktuálním kurzu eura na 1 532 korun. Při cestě na jih se vyplatí benzín nabrat na poslední čerpací stanici před hranicemi. Je tam totiž levněji než u rakouských sousedů. Zatímco v Česku stojí benzín aktuálně méně než 30 korun, u rakouských i italských čerpacích stanic se cena v přepočtu pohybuje kolem 40 korun.

K tématu

Na začátku prázdnin se zatím nestojí ani na tradičních místech kolon – před tunely v Rakousku a u mýtných bran v Itálii. Na italských dálnicích jsou na několika místech zúžení, která provoz zatím také příliš nekomplikují. To se ale může rychle změnit.

Další hlavní zprávy

Finance

Státe, zaplať. Kvůli zajišťovacím příkazům podnikatelé vyžadují stamilionové odškodné

Státe, zaplať. Kvůli zajišťovacím příkazům podnikatelé vyžadují stamilionové odškodné

Firmy žádají náhradu škody kvůli zajišťovacím příkazům, kterými Finanční správa blokovala majetek společností podezřelých z nezaplacení daně. Jde o celkovou sumu ve výši téměř 900 milionů korun. Ta zahrnuje finanční nároky za škodu, ušlý zisk či jiné formy újmy. Zajišťovací příkazy jsou kontroverzním tématem – jedná se o mimořádný nástroj berních úřadů, jehož využívání v minulých letech značně stouplo. Řada případů skončila u soudu, který v některých kauzách rozhodl ve prospěch firem.

Nedělní Partie: Jak Praha ustála boj s pandemií? Promluví Hřib, Pospíšil a Nacher

Nedělní Partie: Jak Praha ustála boj s pandemií? Promluví Hřib, Pospíšil a Nacher

Hlavní město se pomalu zotavuje z následků koronavirové pandemie. Kde se budou shánět finance, které Prahu znovu vzkřísí? Poradí si s následky nákazy často rozhádaná pražská koalice? A jak zastupitelé řeší problémy s prostitucí? V pořadu Partie moderátorky Terezie Tománkové o tom budou debatovat primátor Zdeněk Hřib (Piráti) a zastupitelé Jiří Pospíšil (TOP 09) a Patrik Nacher (ANO).

reklama
Dva Skoti si večer zašli na jedno pivo. Ráno se probudili na španělské Ibize
Do obchodu jen s rouškou. Chorvatsko zpřísňuje opatření, v zemi je půl milionu turistů
Hlasy z noční Karviné: Strach nemáme. Pražáci, přijeďte, nejsme malomocní
reklama
reklama
Vědecké objevy v obrazech: Kokosový olej je nebezpečnější než palmový

Věda a technologie

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama