CNN Prima News parník

parník

Výpis příspěvků ke štítku „parník“

PŘEHLEDNĚ o zkáze ponorky Titan: Co zabilo členy posádky, kdo byl na palubě a co bude dál?

Měl to být jen několikahodinový podmořský výlet do hlubin a zpět. Prozkoumat vrak legendárního parníku Titanic a do deseti hodin se opět vynořit. Místo toho však posádku ponorky Titan čekala smrt. Tragickou událost sledovali s napětím lidé po celém světě a při pátrání po ponorce odpočítávali, kolik času a kyslíku lidem na palubě zbývá. Přečtěte si, co všechno je o poslední cestě Titanu již známo.

Jaké to je kormidlovat parník? Muzeum v Děčíně nabízí moderní trenažér

Město Děčín je neodmyslitelně spjaté s plavbou po Labi. V dobách před rozmachem letecké dopravy bylo místem, odkud se lidé vydávali lodí na dovolenou k moři. A důležitým lodním dopravním uzlem bývalo i z hlediska obchodu. Právě s historií plavby po Labi se můžete už několik let seznámit v Oblastním muzeu v Děčíně. Nově si tu dokonce můžete vyzkoušet i řídit lodní trenažér, který nemají ani v Hamburku.

Vzácný pohled do Titanicu. Badatelé zveřejnili záběry přímo ze ztroskotané lodi

Více než 100 let po nárazu Titanicu do ledovce a jeho potopení byly zveřejněny vzácné videozáznamy zachycující vrak zaoceánského parníku na dně Atlantiku. Jedinečné záběry, které natočil Oceánografický ústav ve Woods Hole (WHOI) jen několik měsíců poté, co průzkumníci v roce 1985 trosky nalezli, snímají loď včetně její slavné přídi, paluby a vybavení.

Dopingová šikana Procházky. V počtu testů vede o parník, sám si nad tím láme hlavu

V červnu dokráčel na absolutní vrchol smíšených bojových umění. Jiří Procházka jako první Čech vybojoval titul v organizaci UFC a tím na sebe definitivně strhnul pozornost celého světa. Včetně dopingových komisařů, kteří jako by nemohli uvěřit, že „BJP“ získal opasek čistou cestou. Jak jinak si vysvětlit, že byl v roce 2022 agenturou USADA testován 64krát? A že druhý nejtestovanější sportovec jen 29krát?

Všichni cestující na Titaniku byli naštěstí zachráněni, mýlil se český tisk před 110 lety

Zprávy o potopení Titaniku v noci ze 14. na 15. dubna 1912 přicházely do Čech postupně a často si odporovaly. „Všech 1 380 cestujících na Titanicu na štěstí bylo zachráněno,“ mýlil se před 110 lety redaktor českobudějovického obdeníku Budivoj, který citovanou zprávu zveřejnil 16. dubna. Ve skutečnosti se utopilo 1514 cestujících a jen 710 se jich zachránilo.

„Nepotopitelný Titanic“ zakotví v čínském zábavním parku. Nabídne i luxusní ubytování

Nejznámější plavidlo světa s tragickým osudem – Titanic – si lidé budou moci prohlédnout i ve 21. století, a to v Číně. Identický model ve své době největší osobní lodi se však jen tak nepotopí, své místo totiž bude mít v zábavním parku Romandisea. Kopie bude trvale ukotvena v nádrži na řece Qijiang několik set kilometrů od moře a návštěvníci v ní budou moci i přespat.

Vltavu zaplnily lodě s transparenty. Policie je zablokovala

Policie zablokovala dnešní protest hnutí Otevřeme Česko –⁠ Chcípl Pes, kterým chtělo uskupení podpořit učitele a rodiče, upozornit na údajné zneužívání nouzového stavu vládou a nespravedlivá koronavirová opatření. Sedm lodí, které ve 14:00 vypluly z pražského Dvořákova nábřeží, policisté okolo 17:30 zastavili ve smíchovském zdymadle, řekl místopředseda hnutí Jiří Janeček. Mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová uvedla, že policisté v rámci bezpečnostního opatření zaregistrovali na lodích účastníky bez ochrany dýchacích cest.