reklama

Vrtbovská zahrada slaví 300 let od svého vzniku. Je jednou z nejkrásnějších v Evropě

Speciál Cestujeme po Česku pokračuje. Každý den v něm reportéři CNN Prima NEWS přinášejí tipy na zajímavá místa v Česku, kam se v době letních prázdnin vydat. Reportérka Jana Schillerová se nyní zaměřila na pražské zahrady.

reklama

Vrtbovská zahrada společně s dalšími třemi, tedy Lobkovickou, Šternberskou a Vratislavskou, stojí na svahu Petřína a je považovaná za jednu z nejkrásnějších a nejvýznamnějších zahrad v Evropě. Na jejím vzniku se podílela spousta zvučných jmen – architekt František Maxmilián Kaňka nebo sochař Matyáš Bernard Braun.

Zahrada dostala i jedno z nejvýznamnějších světových ocenění. „Vrtbovská zahrada letos slaví významné jubileum, a to 300 let od svého vzniku. Jako dárek jsme v loňském roce získali druhé místo nejkrásnější historické zahrady v celé Evropě od European Garden Heritage Network (EGHN),“ uvedla zástupkyně správce zahrady Milada Hrabalová.

K tématu

„Věnujeme péči velký význam. Snažíme se každý den pečovat o rostliny, stříhat je, zalévat a ta práce zapůsobila na porotu tak, že jsme díky tomu získali druhé místo,“ popsala Hrabalová.

Zahrada je rozdělená do třech pater a každé symbolizuje pro návštěvníka nějakou historickou událost. O příbězích dalších zahrad budeme informovat ve večerních Hlavních zprávách.

Tagy: Vrtbovská zahrada letní prázdniny Po Česku pražské zahrady Matyáš Bernard Braun František Maxmilián Kaňka

Další hlavní zprávy

Specifická krása. Díky lezení souzníte s přírodou, na pískovcové skály to chce odvahu

Specifická krása. Díky lezení souzníte s přírodou, na pískovcové skály to chce odvahu

Díky úspěchům lezce Adama Ondry se o sportovní lezení zajímá čím dál více lidí. Umělé lezecké stěny jsou občas přeplněné, ti zkušenější proto vyráží ven. Za „kumšt“ se dá považovat lezení na pískovcových skalách, které je o něco náročnější. Odměnou za zdolané špígry jsou nádherné výhledy a krása okolní přírody, se kterou člověk při lezení souzní.

reklama
Lidé v karanténě budou moci volit z auta pouze ve středu
Policie pátrá po ozbrojeném muži, který loupil v Chebu. Možná jde o zločince z Německa
reklama
reklama
Apokalyptické záběry z Bejrútu: Jak výbuch proměnil město v trosky

Zahraničí

Domácí zpravodajství

Zemřela baletka Eva Horáková z Národního divadla, bylo jí padesát let
Derby Sparta–⁠Slavia se bude hrát 7. listopadu. Fotbalová liga má program pro 18 klubů
Další články
reklama
reklama