Vrtbovská zahrada slaví 300 let od svého vzniku. Je jednou z nejkrásnějších v Evropě

Speciál Cestujeme po Česku pokračuje. Každý den v něm reportéři CNN Prima NEWS přinášejí tipy na zajímavá místa v Česku, kam se v době letních prázdnin vydat. Reportérka Jana Schillerová se nyní zaměřila na pražské zahrady.

Vrtbovská zahrada společně s dalšími třemi, tedy Lobkovickou, Šternberskou a Vratislavskou, stojí na svahu Petřína a je považovaná za jednu z nejkrásnějších a nejvýznamnějších zahrad v Evropě. Na jejím vzniku se podílela spousta zvučných jmen – architekt František Maxmilián Kaňka nebo sochař Matyáš Bernard Braun.

Zahrada dostala i jedno z nejvýznamnějších světových ocenění. „Vrtbovská zahrada letos slaví významné jubileum, a to 300 let od svého vzniku. Jako dárek jsme v loňském roce získali druhé místo nejkrásnější historické zahrady v celé Evropě od European Garden Heritage Network (EGHN),“ uvedla zástupkyně správce zahrady Milada Hrabalová.

„Věnujeme péči velký význam. Snažíme se každý den pečovat o rostliny, stříhat je, zalévat a ta práce zapůsobila na porotu tak, že jsme díky tomu získali druhé místo,“ popsala Hrabalová.

Zahrada je rozdělená do třech pater a každé symbolizuje pro návštěvníka nějakou historickou událost. O příbězích dalších zahrad budeme informovat ve večerních Hlavních zprávách.

Tagy:
zahrada Evropa Petřín Vrtbovská zahrada CNN Prima NEWS letní prázdniny Po Česku pražské zahrady Matyáš Bernard Braun František Maxmilián Kaňka Česko František Maxmilian Kaňka