CNN Prima News Dáša Šamanová
Dáša Šamanová

Dáša Šamanová

redaktorka CNN Prima NEWS

Dáša přišla do online zpravodajství CNN Prima NEWS jako stážistka. Po krátké době se stala plnohodnotnou redaktorkou, kdy vystupuje také v televizním vysílání. (dasa.samanova@iprima.cz)

Nejnovější příspěvky autora

Konec obstrukcím? Ve Sněmovně vznikne pracovní skupina, která jim má zabránit
Sněmovna

Konec obstrukcím? Ve Sněmovně vznikne pracovní skupina, která jim má zabránit

Ve Sněmovně vznikne pracovní skupina, která by měla bránit paralýze dolní komory obstrukcemi, řekla Deníku N předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09). Řídit by ji měl místopředseda Sněmovny Jan Bartošek (KDU-ČSL). Skupina by se měla zabývat i potenciálními změnami jednacího řádu. V posledních měsících opoziční obstrukce několikrát zcela zablokovaly činnost Sněmovny.

Další příspěvky autora

Fiala a Rakušan: Už žádná ultimáta. Hřib slíbil, že kvůli uprchlíkům neudělá unáhlené kroky

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) přislíbil, že do konce jednání o přerozdělování uprchlíků mezi kraji nebude dělat ukvapené a unáhlené kroky, k nimž by patřilo uzavření pražského asistenčního centra ve Vysočanech (KACPU). Po úterním mimořádném jednání vlády to novinářům řekli premiér Petr Fiala (ODS) a ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Ten o přemisťování uprchlíků do regionů bude s hejtmany opět jednat ve čtvrtek.

Sledujte ZÁZNAM: Vláda jednala o uprchlické krizi. Požádá o prodloužení nouzového stavu?

Vláda na svém úterním mimořádném zasedání nejspíš požádá Sněmovnu o prodloužení nouzového stavu. Jediným bodem programu je postup při řešení uprchlické krize způsobené válkou na Ukrajině. Vláda by mohla schválit i novelu zákona, který kvůli příchodu prvních uprchlíků prosadila v březnu. Po jednání vlády bude zasedat i Bezpečnostní rada státu. Tiskovou konferenci sledujte na CNN Prima NEWS nebo on-line na webu cnn.iprima.cz.

Dobrovolná EET? Kompromis s opozicí by byl podivný, evidence je zbytečná, říká Skopeček

Uvidíme, jestli uděláme kompromis s opozicí a elektronická evidence tržeb (EET) zůstane dobrovolná. Zdá se mi to ale podivné, EET je zbytečná, říká v rozhovoru pro CNN Prima NEWS místopředseda Sněmovny Jan Skopeček (ODS). Kdyby vládní koalice přeci jen na dohodu přistoupila, podle Skopečka by tím neustoupila dalším obstrukcím ANO a SPD. „S opozicí se má jednat vždycky,“ tvrdí.

Hnutí ANO hledá Babišova nástupce: Jde o přežití. Ukáže se, jak jsme bez předsedy silní

Hnutí ANO oslavilo deset let a ocitá se na prahu velkých změn. Ať už se bude Andrej Babiš ucházet o prezidentské křeslo, nebo ne, je jasné, že za dva roky nebude znovu kandidovat na předsedu strany. Sám tak vyzval straníky, ať začnou hledat jeho nástupce. Podle informací CNN Prima NEWS jsou dvěma nejžhavějšími kandidáty bývalý dvojitý ministr Karel Havlíček a hejtman Moravskoslezského kraje a poslanec Ivo Vondrák.