CNN Prima News Prima ZOOM

Prima ZOOM

Výpis příspěvků ke štítku „Prima ZOOM“

Povedená premiéra: Zážitkový happening ZOOM FEST přilákal více než 9 tisíc diváků

Na nejnovější primácký event ZOOM FEST v sobotu 16. září dorazilo 9 300 návštěvníků. Festival bavil prostřednictvím přednášek, workshopů, koncertů, gastronomických pochutin a dalších rozmanitých zážitků. Zaostřeno bylo na osobní rozvoj, udržitelnost, cestování i zábavu. Přednáškové stany praskaly ve švech. Plocha před hlavním pódiem byla při všech koncertech zaplněná. Tradičně byla také fronta na autogramiádu herců ze seriálů televize Prima. Vše bylo navíc zcela zdarma! Akci připravila primácká agentura SOLOOTIONS.

Skupina Prima dosáhla v červnu téměř 30% share v celodenním vysílání

Skupina Prima zaznamenala historicky nejlepší měsíc. V červnu zazářila s hodnotou share 29,94 % (meziroční nárůst o 0,85 p. b.) v celodni a CS 15+. Rekordním měsícem byl červen také v obchodní CS 15–⁠69 s celodenním share 28,94 %. Meziročně rostl zpravodajský kanál CNN Prima NEWS a tematické stanice Prima COOL, Prima ZOOM, Prima KRIMI, Prima STAR. Nejsledovanějšími pořady vlastní tvorby byly pro jarní sezónu ZOO, Poslední oběť a Zákony vlka. Meziročně rostlo i obchodní zastupitelství Media Club, které zvítězilo nad konkurencí a dosáhlo celodenního share 38,67 % a prime time share 36,54 % v CS 15+. Zastupitelství v této CS zaznamenalo meziroční nárůst v celodni i za celé 1. pololetí, a to o 0,33 p. b. (na share 35,81 %).

Austrálie chce mít laserové zbraně schopné sežehnout tanky. Uvolnila na to stovky milionů

Australské ministerstvo obrany v dubnu oznámilo, že zaplatí za vývoj laserové zbraně. A rovnou na to dalo zbrojařské společnosti QinetiQ 12,9 milionu dolarů. Australská vláda tento krok plánovala několik let, cílem je, aby se stala leadrem ve vojenských laserových technologiích. Plán vznikl roku 2020 a prvním krokem je vývoj zbraně natolik silné, aby zastavila tank.

Prima v březnu zazářila s novinkami. V jednom týdnu 5× zvítězila s hlavním večerním pořadem

Skupina Prima meziročně rostla jak v prvním kvartále, tak v březnu. Průměrné share u celodenního vysílání bylo v první čtvrtině roku 27,23 % (meziroční nárůst o 1 p. b.) u dospělých diváků (CS 15+). V březnu měla share 27,75 %. Lídrem ve sledovanosti se stala ve třináctém týdnu, kdy s náskokem porazila komerční konkurenci hned pětkrát v hlavním večerním vysílacím čase. Zabodovaly jak novinky Zákony vlka a Poslední oběť, tak vlajkový seriál ZOO i zábavná show Máme rádi Česko.

Prima ZOOM slaví 10. narozeniny a spouští novou image kampaň

Tematický kanál Prima ZOOM, který patří mezi nejoblíbenější televizní kanály u nás, již deset let baví všechny, co mají rádi dokumentární filmy i seriály ze světa i z domova. Ve čtrnácti tematických blocích divákům pravidelně nabízí nejlepší dokumenty od světových produkčních společností v čele s BBC, National Geographic, Discovery nebo ZDF, ale i oblíbenou českou tvorbu. Tato stanice dosáhla celodenní share 1,52 % v období 1. ledna 2022 až 28. února 2023 v CS 15+. Od března Prima ZOOM divákům přinese přehlednější programové schéma i jeden z nejoblíbenějších seriálů – Utajené příběhy českých dějin V. Odstartují novinkové série Vetřelci dávnověku XIII a Letecké katastrofy: Nové důkazy, Velké útěky s Morganem Freemanem a český seriál Polární putování s Petrem Horkým – o jeho dobrodružství v Antarktidě. Takové jubileum si také zaslouží zbrusu novou image kampaň, jejímž hlavním claimem je „Nejpestřejší podívaná už 10 let“.

Sledovanost CNN Prima NEWS se loni zvýšila na 1,75 %. Vzrostl i počet videopřehrání na webu

Rok 2022 byl pro mediální skupinu Prima nejlepším v její dosavadní historii. Ze všech televizních skupin si připsala nejvyšší nárůst podílu na sledovanosti, a to v celodenním vysílání i v hlavním vysílacím čase. V cílové skupině 15+ navíc skupina Prima s celodenním share 26,90 procenta (meziroční nárůst o 1,72 procentního bodu) poprvé v historii porazila konkurenční komerční skupinu.

Prima ZOOM uvede hraný dokument o bitvě na Bílé hoře. Uvidíte v něm Vydru a Morávkovou

Prima ZOOM vás vtáhne do děje českého stavovského povstání v letech 1618–⁠1622, a to včetně kontroverzní bitvy na Bílé hoře a následné smutné dohry v podobě poprav na Staroměstském náměstí. Hraný dokumentární film nazvaný Bílá hora: Kronika povstání vznikl pod taktovkou mladého autora Josefa Kotalíka. V Novém dni na CNN Prima NEWS vylíčil, proč jej natočil.

Vánoce na Primě: Pohádka s Gottem, televizní premiéry i filmové evergreeny

Kdo si umí představit vánoční svátky bez pohádek a filmových hitů? Televize Prima proto přichází i letos s bohatou nadílkou, ve které si jistě vybere každý člen rodiny. Chybět samozřejmě nebudou oblíbené české pohádky, klasické vánoční tituly, ale ani řada filmů, které na obrazovkách ještě neběžely. Na Vánoce si speciální program připravil nejen hlavní kanál Primy, ale i další stanice jako Prima MAX nebo CNN Prima NEWS. Nabídka bude opravdu pestrá.