Princezna Eugenie porodila syna. Britský trůn má dalšího následovníka

Vnučka britské královny Alžběty ll. princezna Eugenie přivedla na svět syna. Otec jedenáctého následníka britského trůnu Jack Brooksbank byl podle Buckinghamského paláce u porodu. Jméno jejich prvního potomka zatím neprozradili.

„Její královská Výsost princezna Eugenie dnes 9. února v 8:55 přivedla na svět syna v nemocnici Portland. Jack Brooksbank byl přítomen,“ stojí v úvodu oficiálního prohlášení Buckinghamského paláce.

První potomek princezny Eugenie a jejího manžela, za kterého se provdala na podzim v roce 2018, se narodil v prestižní londýnské královské porodnici. Palác také prozradil, že děťátko vážilo 3656 gramů a že jsou i s maminkou v pořádku.

„Královna, vévoda z Edinburghu, vévoda z Yorku, vévodkyně z Yorku Sarah a manželé Brooksbankovi byli informováni a zpráva je potěšila,“ stojí dále v prohlášení. Pro rodiče princezny, prince Andrewa, vévody z Yorku, a Sarah, vévodkyně z Yorku, jde o první vnouče.

Pro královnu Alžbětu ll., matku prince Andrewa a babičku princezny Eugenie, je chlapeček už devátým pravnoučetem. Princezna je desátou následovnicí trůnu a její prvorozený syn je teď jedenáctý v pořadí. Na dvanáctou příčku odsunul královnina nejmladšího syna prince Edwarda.

Podle tradic však pár ani palác jméno jedenáctého následovníka trůnu nezveřejňují a jejich dítě ani nedostane královský titul. Nárok na něj mají totiž jen děti mužských členů královské rodiny. Princezna Eugenie i tak patří k oblíbencům slavného rodu. Lid si ji oblíbil také za to, že si vybrala neurozeného muže, manažera nočního podniku Jacka Brooksbanka.

Her Royal Highness Princess Eugenie was safely delivered of a son today, 9th February 2021, at 0855hrs at The Portland...

Posted by The Royal Family on Tuesday, February 9, 2021

Tagy:
porod britská královská rodina syn Alžběta II. královská rodina Portland Princezna Eugenie Buckinghamský palác Jack Brooksbank následník trůnu Princ Philip, vévoda z Edinburghu Ondřej, vévoda z Yorku York Eugenie z Yorku