CNN Prima News britská královská rodina

britská královská rodina

Výpis příspěvků ke štítku „britská královská rodina“

Princ William jako první prolomil mlčení po diagnóze otce. Karel III. vzal Harryho na milost

Velkou Británií stále rezonuje šokující zpráva o diagnóze krále Karla III. Situaci přímo z Londýna sleduje reportérka CNN Prima NEWS Anna Kadavá, podle níž titulní strany deníků nyní plní následník trůnu princ William, který jako první prolomil mlčení o panovníkově nemoci. Kadavá také nastínila, jaké vztahy panují v královské rodině v souvislosti s Harrym, který se ve Spojeném království zdržel sotva 24 hodin.

První snímky Karla III. po oznámení diagnózy. Odletěl do sídla Sandringham

Oznámení Buckinghamského paláce přišlo jako blesk z čistého nebe a zaskočilo celý svět. Lékaři diagnostikovali rakovinu britskému králi Karlu III. Pětasedmdesátiletý monarcha na doporučení lékařů odkládá veřejné akce, pokračuje však v administrativní práci a začal také s léčbou. O jaký typ rakoviny jde, nebylo oznámeno. Panovníkovi vyjadřují podporu světoví politici.

Princ Harry neschvaloval bratrovi svatbu s Kate. William si prý nevybíral srdcem, ale rozumem

William se nerozhodoval srdcem, ale rozumem, když se rozhodl oženit s Kate Middletonovou. Tvrdí to princ Harry, mladší bratr korunního prince. Bratra kvůli tomu kritizoval, a to byl také jeden z důvodů, proč se oba sourozenci začali navzájem odcizovat, píše o tom magazín Page Six s odkazem na slova spisovatele Roberta Hardmana, jehož kniha Zrození krále se dostala ve čtvrtek na pulty knihkupectví.

Šokující odhalení v královské rodině. Meghan odtajnila, kdo jsou „rasisté“ i další záhady

Rivalita za zdmi Buckinghamského paláce, pošramocené rodinné vztahy i důvody, proč Harry s Meghan museli opustit Frogmore Cottage, přetřásá kniha Endgame novináře a spisovatele Omida Scobieho. Ten například tvrdí, že Meghan králi prozradila, kdo měl mít rasistické poznámky před narozením syna Archieho. Scobie píše o tom, jak král Karel III. odmítl pozvání na křtiny nejmladší vnučky, či o tom, jak moc špatné vztahy panují mezi Catherine a Meghan.

Expert: Návrat Harryho do Londýna? Král není nejmladší, rád by měl „poznamenaného“ kluka doma

Prince Harryho poznamenala traumata z dětství, především úmrtí jeho matky, princezny Diany, uvedl historik Martin Kovář pro CNN Prima NEWS. Kvůli tomu pro něj může být velmi důležité vědět, že se v případě nouze může kdykoliv vrátit domů. Aby se princ Harry vrátil zpět do Londýna, je podle odborníka v zájmu celé královské rodiny. To by mohlo být tématem na plánované usmiřovací schůzi krále Karla III. a vévody ze Sussexu v polovině září.