CNN Prima News britská královská rodina

britská královská rodina

Výpis příspěvků ke štítku „britská královská rodina“

Ponížení pro Harryho a Meghan. Na webu královské rodiny klesli na úroveň vyděděného prince

29. září 2022 07:13

Princ Harry a jeho manželka Meghan, vévodkyně ze Sussexu, se dočkali dalšího ponížení. Na oficiálních webových stránkách britské královské rodiny byli přesunuti až na konec sekce o profilech jednotlivých členů. Na dně se nacházejí spolu se zavrženým princem Andrewem, který je zapletený do sexuální aféry miliardáře Jeffreyho Epsteina.

PŘEHLEDNĚ: Politická elita se sjíždí do Londýna. Kdo se zúčastní pohřbu královny?

17. září 2022 16:28

Pondělní pohřeb královny bude jedním z největších setkání členů královské rodiny a politiků, které se za poslední desetiletí ve Spojeném království uskuteční. O víkendu byly rozeslány pozvánky předpokládanému počtu 500 hlav států a zahraničních hodnostářů. Mezi shromážděnými budou samozřejmě i členové rodiny, přátelé a dvořané.

Na pohřeb Alžběty II. dorazí Fiala, potvrdil Zeman. Prezident má létání zakázané od lékařů

11. září 2022 18:17

Posledního rozloučení se zesnulou britskou královnou Alžbětou II. se za Česko zúčastní premiér Petr Fiala (ODS). V rozhovoru pro rádio Frekvence 1 to řekl prezident Miloš Zeman. Hlavě státu lékaři létat zakázali kvůli vyživovací sondě. Státní pohřeb Alžběty II. proběhne v pondělí 19. září v londýnském Westminsterském opatství.

Už navždy spolu. Pro Alžbětu byl Philip celoživotní láskou, jejich příběh miloval celý svět

9. září 2022 05:09

Velká Británie se zahalila do smutku. Hrdý ostrovní národ oplakává nejdéle sloužící panovnici v historii, královnu Alžbětu II., která ve čtvrtek zemřela ve věku 96 let. Společně s ní si mnozí připomínají i jejího zesnulého manžela, prince Philipa. Dlouhých 73 let spolu tvořili výjimečný královský pár a stáli jeden druhému bok po boku v dobrém i ve zlém. Pro Alžbětu šlo o lásku na první pohled. „Už jsou navždy spolu,“ píší lidé na sociálních sítích.

Z nepopulárního k uznávanému: Británie má nového krále. Jaké přijme Charles jméno?

8. září 2022 21:35

Ve věku 96 let ve čtvrtek zemřela britská královna Alžběta II., oznámil Buckinghamský palác, na kterém byla spuštěna vlajka. Šlo o nejdéle vládnoucí panovnici v britských dějinách. Novým britským králem se stal její nejstarší syn, princ Charles. Do povědomí veřejnosti se zapsal také jako manžel princezny Diany. V období jejich rozchodu se Charlesova popularita rapidně propadla. Uznání si však znovu získal.