reklama
CNN Prima News britská královská rodina

britská královská rodina

Výpis příspěvků ke štítku „britská královská rodina“

Poslední hřebíček do rakve: Harry knihou pohřbí vztahy s rodinou. Koho zklamal nejvíc?

Avizovaná kniha prince Harryho o jeho životě v britské královské rodině nejspíš jen nenávratně prohloubí příkopy, které mezi ním a jeho příbuznými již jsou. Příslušníci královské rodiny jsou podle všeho doslova v šoku a mají na Harryho kvůli chystané autobiografii vztek. Zdá se, že naděje na usmíření mezi ním a jeho starším bratrem, princem Williamem, stále klesá, informuje deník Daily Mail.

Další šok pro královskou rodinu. Princ Harry chystá intimní zpověď o svém životě

Britský princ Harry pracuje na „intimních a upřímných“ pamětech, které vyjdou ke konci příštího roku. Oznámilo to v pondělí nakladatelství Penguin Random House s tím, že půjde o „definitivní popis zkušeností, dobrodružství, ztrát a životních lekcí, které jej pomáhaly utvářet“. Harry a jeho manželka Meghan se dostali do sporu se zbytkem královské rodiny poté, co se v roce 2020 vzdali svých povinností a práv v britské monarchii a přestěhovali se do USA, kde žijí se svými dvěma dětmi.

William se měl obávat o Harryho duševní zdraví. Televize pasáž z dokumentu vystřihla

Britská televize ITV odvysílala dokument Harry and William: What Went Wrong? (Harry a William: Co se stalo?), který se zabývá aktuálními spory v královské rodině. Tvrzení, že se princ William a jeho zaměstnanci obávají o duševní zdraví prince Harryho, byla ale na poslední chvíli vystřižena. Podle deníku Daily Mail se tak stalo po nátlaku Kensingstonského paláce. Autor prý navíc neměl tvrzení jak doložit.

Královna Alžběta hledala možnosti, jak utlumit fenomén Diana, uvedl expert

Tragická smrt princezny Diany v srpnu 1997 byla obrovský šok, který bych přirovnal asi k pádu dvojčat, uvedl pro CNN Prima NEWS expert na britskou královskou rodinu Kamil Rodan. Diana byla podle něj při vstupu do královské rodiny ustrašená a uzavřená. Jakmile našla sebevědomí, stala se jedním z nejpopulárnějších členů rodiny a zastiňovala ostatní. Proč se vztah Diany s královnou pohyboval v sinusoidách a co Alžbětě II. nejvíce vadilo?

Můj muž plánuje autonehodu, Camilla je návnada. Našla se záhadná poznámka psaná Dianou

Přestože od smrti princezny Diany letos uplyne už čtyřiadvacet let, na povrch stále vyplouvají nové skutečnosti. S těmi nejnovějšími, které veřejnost doslova šokovaly, přišel britský Daily Mail. Britská policie v souvislosti s jejím úmrtím vyslýchala i jejího někdejšího chotě prince Charlese. Objevila totiž závažnou zprávu, kterou princezna napsala těsně před svou smrtí. Co v ní stálo? A jak na obvinění reagoval britský monarcha?

Další rozvod v královské rodině. Konec favoritky i hrozba útěku

Britská královská rodina v posledních měsících řeší více nepříjemností než radostí. Vnuk královny Alžběty II. Peter Phillips se definitivně rozvedl se svou manželkou Autumn, která je podle expertů velkou oblíbenkyní britské panovnice. Autumn navíc před rokem hrozila rodině „útěkem" do Kanady, odkud pochází. Pár ohlásil rozchod před několika měsíci, teď dořešil veškeré formality.

reklama