Opilého policistu za zaklekávání ženy před barem v Praze obvinila GIBS. Hrozí mu léta vězení

Policie ČR (ilustrační foto)

Obvinění policistů z Prahy

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) ve středu obvinila policistu, který před barem na pražském Smíchově napadl devatenáctiletou dívku. Stíhá ho pro těžké ublížení na zdraví, za což v případě odsouzení hrozí až desetileté vězení. Inspekce muže i s jeho kolegyní viní také z výtržnictví. ČTK to ve čtvrtek sdělil mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala. Na posun v případu upozornil server Novinky.cz.

„Ve věci došlo dne 24. dubna 2024 k zahájení trestního stíhání dvou fyzických osob – příslušníků bezpečnostních sborů – pro jednání, které bylo kvalifikováno jako přečin výtržnictví spáchaný dílem samostatně, dílem ve spolupachatelství,“ uvedl Cimbala. Za výtržnictví může žena dostat až dvouletý trest. Mluvčí doplnil, že policista je viněn také z těžkého ublížení na zdraví. Podle něj bylo zraněno více lidí.

ČTĚTE TAKÉ: Policistka zaklekávající na ženu v Praze zůstává ve službě. Video z napadení stále budí vášně

Napadení se podle Blesku stalo 17. února v Nádražní ulici v Praze před nočním barem. Policista tam dorazil ve slavnostní uniformě z policejního plesu na Žofíně. Muž dívku napadl, za vlasy ji tahal po ulici a následně ji zaklekl. Údajně mu pomáhala i jeho přítelkyně, která podle webu rovněž pracuje u policie. Přihlížející lidé se policistu snažili zastavit, na místo pak dorazila hlídka.

Muži podle Blesku naměřila policie 2,6 promile alkoholu v krvi, jeho přítelkyni 1,6 promile. Pro napadenou ženu musela přijet sanitka a skončila v nemocnici.

Pražská policie jednání dvojice již dříve odsoudila a omluvila se za ně. „Toto jednání považujeme za naprosto neakceptovatelné a neomluvitelné. Selhání jednoho policisty bohužel poškozuje všechny ostatní. Můžeme vás ujistit, že rozhodně nejde o běžné chování našich kolegů a pražský ředitel bude proto v dalším postupu nekompromisní,“ uvedla. Policista byl zproštěn výkonu funkce.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Kopance a pěsti do hlavy. Mladíci brutálně zbili školáka na Děčínsku, u soudu dostali podmínku

Tagy: