reklama

Přivolávací hra „mravenci“: Jak vylepšit psí přivolání podle trenéra Roberta Zlochy

Hře, která pomůže spolehlivějšímu přivolání vašeho psa se pracovně říká „mravenci". Naučit psa přiběhnout na přivolání je pro lajka docela těžká disciplína. Úspěšný trenér Robert Zlocha nám ale názorně ukáže, jak psa tento povel zlepšit zábavně a bez stresu.

reklama

Metoda z Anglie

Tuto hru poprvé viděl trenér Robert Zlocha v Anglii, kde byl na stáži u trenéra Chiraga Patela. Ten ji nazývá „counting game“ (počítací hra). Na první pohled ho pobavila. Přesvědčily ho ale její skvělé výsledky. A proto ji zařadil do svého repertoáru a spolu se svými klienty ji vylepšoval.

„Říkám jí ‚mravenci‘, protože trochu připomíná krmení mravenců. A je opravdu hodně nápomocná při přivolání. Klienti se ji naučí během chviličky a funguje až na 90 procent psů. Jen je zapotřebí překonat počáteční ostych – při počítání mravenců člověk vypadá trošku zvláštně,“ popisuje zábavnou, ale funkční metodu Robert.

Pro bázlivce i suverény

Pocity ostychu ale spolehlivě přebije váš nadšený pes, který se k vám řítí po tom, co začnete počítat. U bázlivých psů je dobré začít klidněji a pomaleji. Poté, co se k vám pejsek rozejde, můžete vstát a poodejít a tím povolit tlak z divné situace.

Pro psy, kteří se nebojí, je však dobré po pár klidnějších opakováních udržet rychlejší tempo. Člověku se také lépe počítá ve svižném rytmu. Většina psů si hru oblíbí během několika opakování. U některých to pár dní trvá. Lepší je ale začít s hrou v klidném prostředí, třeba doma, a postupně ji zkoušet v těžších situacích. Je to pořád jenom hra, tedy ne všelék. Může ale být velice nápomocná na cestě ke spolehlivému přivolání.

Podívejte se na video s instrukcemi a zkuste ji pár dní trénovat. Můžete také nahrát video a sdílet ho s hashtagem #jedumravence na svých sociálních sítích nebo označit Roberta Zlochu na Instagramu i Facebooku. A pokud se k němu vaše video dostane, dá vám vědět, co případně můžete vylepšit.

Potkejte se s nejlepšími trenérskými esy světa

Roberta Zlochu budete moct potkat virtuálně na online On-line konference MET, kde se objeví trenérské špičky světa. Například Jean Donaldson nebo František Šusta, z USA se připojí také Grisha Stewartová, z Francie Cristina a Aurélien Budzinski a mnoho dalších, se bude konat 6. a 7. března 2021. Vstupenky si zakoupíte ZDE a po tři měsíce budete mít k dispozici i záznam celé konference. Přeložena bude samozřejmě do českého jazyka. Co je lepší než se učit z pohodlí svého domova?

Co se naučíte

Trenérka Radecha Spudilová vás naučí, jak psa uklidnit při ošetření na veterině nebo stříhání drápků. Radecha má sama reaktivní maliňačku, kterou naučila nechat si v klidu odebrat krev a bez mrknutí oka si od veterinářky prohlédnout zuby.

Věnovat se přednášející budou i tomu, jak psa odnaučit tahání na vodítku, jak vyřešit soužití více psů v domácnosti, jak na frustraci a agresi, socializaci štěňat či jak psa naučit spolupracovat při ošetření. Nicole Vošvrdová, kterou od nás už znáte z pořadu Prima Mazlíček, kde se svou fenkou vyhledávají stromy napadené kůrovcem, vám představí disciplínu „nosework“. Naučíte se vnímat svého psa a jeho signály i to, jak ho uklidnit a zrelaxovat, a mnoho a mnoho dalšího.

Tagy:

Hlavní zprávy

Výzkum WHO o původu koronaviru byl zbrklý. Dokument CNN hledá zdroj pandemie
CNN

Výzkum WHO o původu koronaviru byl zbrklý. Dokument CNN hledá zdroj pandemie

Lidstvo přežilo už téměř dva roky koronavirové pandemie a vědci se stále nedokážou shodnout, odkud se virus vzal. Řada expertů nepovažuje výzkum Světové zdravotnické organizace ve Wu-chanu za kvalitní, a důležitá data tak stále chybí. V novém dokumentu CNN se experti celého světa snaží znovu najít to nejdůležitější – pravdu.

Kdo financuje nezávislou žurnalistiku? Nadační fond rozděluje miliony, dárce ale tají
Média

Kdo financuje nezávislou žurnalistiku? Nadační fond rozděluje miliony, dárce ale tají

Nadační fond nezávislé žurnalistiky rozdělil v loňském roce na různé mediální projekty přes sedm milionů korun. V tom letošním se částka blíží osmi milionům. Největší grant získala společnost FORUM 24, jejímž majitelem je známý novinář Pavel Šafr. Odkud Nadační fond získává peníze a jak je rozděluje, se však nedozvíme. „Je to zbytečné oslabení autority této instituce a její práce,“ myslí si politolog Jan Kubáček.

Romské oslavy: Otřesný hluk a žádné roušky. Je to horor, stěžují si obyvatelé Prešova
Slovensko

Romské oslavy: Otřesný hluk a žádné roušky. Je to horor, stěžují si obyvatelé Prešova

Coviv necovid, v Prešově to podle obyvatelů žije. V tamním podniku se konají takzvané bašavely – romské oslavy. Kromě hluku, na který si sousedé stěžují, je trápí ještě zásadnější věc. Účastníci party nedodržují žádná protikoronavirová opatření. O rouškách ani rozestupech nemůže být ani řeč, a to přesto, že na Slovensku nakažených každým dnem přibývá.

Politická debata s Hamáčkem, Vondráčkem, Ondráčkem i Okamurou. Jak chtějí řešit migraci?

CNN Prima NEWS ve středu od 20:15 odvysílá další ze série předvolebních debat Speciál 360°: Hlas lidu. Před publikem se v sále střetne čtveřice zástupců politických subjektů kandidujících ve sněmovních volbách. Ve dvouhodinové debatě budou tentokrát diskutovány zejména otázky bezpečnosti a migrace. Do předvolebního pořadu byli pozváni politici z řad ANO, SPD, KSČM a ČSSD.

Babiš, Fiala i Rakušan. Političtí lídři se utkají ve velké superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Očkovat proti covidu a chřipce současně? Univerzální vakcína se testuje, říká Prymula

Chřipka letos připravuje nebývale silný úder. Tvrdí to někteří odborníci a stejně jako u covidu nabádají k očkování. Klidně obě vakcíny najednou. Jenže nechat si současně aplikovat vakcínu proti covidu a chřipce může podle některých praktiků pro organismus znamenat pořádnou zátěž a pacientům tak doporučují alespoň dvoutýdenní odstup. Bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) ve vysílání CNN Prima NEWS sdělil, že se nyní testuje univerzální vakcína.

Láva se valí do moře a hrozí sesuvy půdy. Kvůli erupci sopky na Kanárech uzavřeli pobřeží

Aktualizováno

Úřady na španělském ostrově La Palma jsou po nedělní erupci sopky Cumbre Vieja i nadále v pohotovosti kvůli proudům žhavé lávy, které se blíží k pobřeží. Ve chvíli, kdy se magma setká s mořskou vodou, se mohou do ovzduší uvolnit toxické plyny, část pobřeží je proto uzavřená. Podle vulkanologů se ale tok lávy zpomalil, napsal v úterý list El País. La Palma je součástí Kanárských ostrovů.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama