CNN Prima News program

program

Výpis příspěvků ke štítku „program“

Kandidáti na Hrad tvrdí, jak změní Česko. Sliby však splnit nemohou, upozorňuje právník

24. listopadu 2022 07:31

Přímá volba kandidáty na prezidenta svádí k nejrůznějším slibům. Na opravdovou změnu si však musejí nechat zajít chuť. Pravomoci prezidenta jsou totiž značně omezené. Ústavní právník Jan Kysela pro CNN Prima NEWS řekl, že se tím mimo jiné ukazuje nevýhoda přímé volby v české parlamentní demokracii. Kandidáti tak mohou pouze apelovat na morální zásady nebo se stylizovat do role krizových manažerů. Programy některých z nich tomu však moc neodpovídají.

Program pohřbu královny Alžběty. Jak bude vypadat nejsmutnější den v dějinách Británie?

16. září 2022 16:29

Zhruba rok a půl od pohřbu prince Philipa se Velká Británie znovu halí do smutku v očekávání pondělního posledního rozloučení s královnou Alžbětou II. Několikahodinová pieta je naplánovaná do poslední minuty. Pohřeb začne ve Westminsteru, smuteční den ale skončí až za Londýnem, na hradě Windsor. Pondělních ceremonií se zúčastní dva tisíce lidí.

Jak zprovoznit více různých účtů na jediném mobilu? Otestovali jsme „klonovací“ aplikace

20. července 2022 16:55

Na počítači neexistuje nic jednoduššího než si otevřít anonymní okno prohlížeče a bez omezení se přihlásit na jiné účty na sociálních sítích. V případě mobilních telefonů a tabletů se systémem Android je ale situace o něco složitější. Valná většina aplikací a her totiž nutí uživatele, aby na daném zařízení používal pouze jeden jediný účet – ať už jde o chatovací programy, Facebook nebo Instagram. Co s tím? Pomoci mohou „duální aplikace“.

Pozor, zákeřný „Joker“ trápí mobily s Androidem. Smažte tyto čtyři nebezpečné aplikace

13. července 2022 05:42

Vlastníci mobilních telefonů s operačním systémem Android by měli zpozornit. V několika aplikacích z digitálního obchodu Google Play začal řádit zákeřný malware, který dokáže připravit nepozorné uživatele o peníze či jim způsobit celou řadu dalších starostí. Závadné programy si do mobilů stáhlo více než sto tisíc lidí. Namístě je proto jejich rychlé smazání, varovali bezpečnostní experti ze společnosti Pradeo.

Ikonický, ale pomalý a kostrbatý. Prohlížeč Internet Explorer po 27 letech nadobro končí

15. června 2022 06:09

V jednu chvíli byl nejpoužívanějším internetovým prohlížečem na světě, nyní mu ale technologická společnost Microsoft dává sbohem. Po 27 letech končí legendární Internet Explorer. Ze strany vývojářů už se počínaje 15. červnem nedočká žádných dalších aktualizací, bezpečnostních balíčků ani oprav. Všechny uživatele bude Microsoft přesměrovávat na novější a spolehlivější prohlížeč Edge.

Startuje Liga národů: Českým fotbalistům může pomoci na ME 2024 v Německu

2. června 2022 15:20

Čeští fotbalisté vstoupí do třetího ročníku Ligy národů ve čtvrtek ve 20:45 hodin zápasem proti Švýcarsku na stadionu Slavie v Praze. Čeká je premiéra ve výkonnostně nejvyšší lize, kde se následně střetnou ještě se Španělskem a Portugalskem, sedmým a osmým týmem v žebříčku Mezinárodní fotbalové federace. Švýcaři jsou čtrnáctí, Češi na 33. pozici.

Průběh covidu mě nepříjemně překvapil, přiznal Fiala. Zrušil návštěvu Německa

4. dubna 2022 10:33

Předseda vlády Petr Fiala (ODS) se od minulého týdne léčí s covidem. V pondělí ráno se pak na sociálních sítích svěřil s tím, že jej intenzita průběhu onemocnění nepříjemně překvapila. Uvedl také, že si nedovede představit, jakým způsobem by s nemocí COVID-19 bojoval, pokud by nebyl třikrát očkovaný. Premiér navíc zrušil středeční návštěvu Německa, jelikož po covidu není připravený na tak náročný program.

Zahájení pekingské olympiády OBRAZEM: Češi překvapili knírkem na počest Samkové

5. února 2022 00:46

V pátek 4. února oficiálně začaly již 24. zimní olympijské hry. Více než dvouhodinového programu, který slavnostní ceremoniál nabídl, se zúčastnily tři tisíce vystupujících. Čeští reprezentanti do takzvaného „Ptačího hnízda“ nastoupili jako 68. v pořadí a žertovali, že jdou „na Jágra“. Mnohé Čechy dojal pohled na řadu reprezentantů, kteří si na respirátory namalovali knír a symbolicky na dálku podpořili snowboardcrossařku Evu Samkovou. Na nejzajímavější momenty zahájení se můžete podívat v galerii.

„Miracleo“ či zbrusu nový stadion Čechů. Co jste o MS v hokeji 2022 nevěděli

27. ledna 2022 20:08

Od 13. května se sportovní fanoušci těší z další hokejové podívané. Po turnaji na Zimních olympijských hrách v Pekingu se pozornost upnula na Finsko, které letos hostí již 86. ročník mistrovství světa v hokeji. Výběr trenéra Kariho Jalonena zakotvil v jednom z největších měst severské země – v Tempere, kde bude hrát ve zbrusu novém stadionu Tampere Deck Arena. Domácí i zahraniční diváky v Tampere či Helsinkách pak bude bavit maskot šampionátu, lev Miracleo. Co dalšího jste o MS v hokeji 2022 nevěděli?