reklama

Promyšlený elektromobil si veze baterie v kufru i na střeše. Lze je snadno vyměnit

Německá firma ACM představila svůj elektromobil se snadno vyměnitelnými bateriemi. Ty se ukrývají pod podlahou zavazadlového prostoru ve čtyřech samostatných kufrech. Pokud energie dojde, lze je snadno vyměnit za plně nabité.

reklama

Až se dostane na trh, bude to zřejmě jeden z nejlevnějších elektromobilů vůbec. Německý vůz značky ACM by se měl prodávat za 10 až 15 tisíc eur, tedy asi 256 až 384 tisíc korun. Nabídne přitom zajímavé řešení městské mobility. A to nejen pro soukromé uživatele. Míří také na služby sdílených aut.

Model nazvaný City One má totiž vyměnitelné baterie. Ty jsou uloženy ve čtyřech přenosných kufrech pod podlahou zavazadlového prostoru. V každém je 2,5 kWh. Lze tedy vyměnit 10 kWh z celkové kapacity 25 kWh. Pokud majitel nebude chtít tahat kufry, je samozřejmě možné auto dobíjet i pět hodin z wallboxu nebo osm hodin z klasické domácí zásuvky.

Gallery

Načítání assetu selhalo, chyba sítě.

Novinka má mít spotřebu 10 kWh na 100 km/h. Na jedno nabití tak ujede 240 kilometrů. K vozu ale bude možné dokoupit i další baterii, která se pak umístí na jeho střechu. To mu prodlouží dojezd až na 360 kilometrů na jedno nabití.

City One váží 950 kg a je dlouhý jen 3,6 metru. S motorem o výkonu 25 kW je určen hlavně do městského provozu. O tom svědčí i maximální rychlost 110 km/h. Až se dostane na trh, stane se zřejmě hlavním konkurentem dosud nejlevnějšího auta do zásuvky na českém trhu – Dacie Spring. ACM počítá s tím, že se jeho vůz začne prodávat už příští rok. K dostání bude i jako malá dodávka.

Tagy:

Hlavní zprávy

KOMENTÁŘ: Král je stejně jako Babiš nahý. Pokud to spolu s Jágrem nevidíme, máme problém

Způsob, jakým se šéf českého hokeje Tomáš Král postavil k důkazům o své údajné estébácké minulosti, lze označit za slabošský. Následná reakce Jaromíra Jágra pak svědčí o tom, že se stále nedokážeme důstojně vypořádat s jizvami po nedávné minulosti. Přiznat si: I takové věci se v mém světě děly. A někdy též: Ano, pochybil jsem. Mrzí mě to.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Jako čekání na smrt. Renata strávila devět let v nemocnicích, lékaři stále tápou

Před devíti lety se Renatin život obrátil naruby. Šla k lékaři na běžnou prohlídku, jenže po kontrole zkolabovala a na týden skončila v umělém spánku. Tři měsíce pak strávila na ARO s umělou plicní ventilací. Teď je na invalidním vozíku a lékaři dodnes nevědí, co bylo příčinou prudkého zhoršení jejího zdravotního stavu. Renata se však nevzdává a snaží se vrátit do běžného života.

Válek o členovi z TSS: Kdyby dělal zkoušku z epidemiologie, tak vyletí

„Chránit se proti koronaviru musíme, covid není žádná chřipečka,“ řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS poslanec Vlastimil Válek (TOP 09). Reagoval tak na slova bývalého místopředsedy Fotbalové asociace ČR Jindřicha Rajchla (TSS), který zpochybnil efektivitu očkování. „Kdybyste dělal zkoušku z epidemiologie, letíte i na třetí termín,“ dodal Válek.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama