CNN Prima News elektromobil

elektromobil

Výpis příspěvků ke štítku „elektromobil“

Spotřeba elektromobilů v mrazu závratně roste až o 70 procent. Může za to topení

29. listopadu 2022 15:52

Největším nepřítelem elektromobilů je zima. Alespoň to vyplývá z nejnovějšího měření provozních vlastností elektromobilů nezávislou evropskou agenturou Green NCAP. Na příkladu Tesly 3, Renaultu Mégane E-Tech a čínského Nia eT7 odborníci poukázali na velký rozdíl ve spotřebě elektrických vozů při provozu v teplé a studené části roku.

Jurečka slibuje dotace na elektromobily. Měly by je dostat i domácnosti

25. listopadu 2022 14:10

Díky příspěvku z evropského fondu by na koupi elektromobilu mohly dosáhnout i běžné domácnosti. Vicepremiér Marian Jurečka (KDU-ČSL) zodpovědný za resort životního prostředí to řekl na pražském jednání zástupců členských států Evropské unie (EU) k novým návrhům Evropské komise (EK) ke klimatickým otázkám.

Jaké jsou možnosti dobíjení elektromobilu? Baterii dnes nakrmíte skoro všude

3. listopadu 2022 11:30

Pohráváte si s myšlenkou na pořízení elektromobilu, ale váháte kvůli obavám, jak ho budete dobíjet? Řekněme si to rovnou - je to v podstatě zbytečná starost. Nabíjecí stanice už dnes ve větších městech není problém najít. A kdyby bylo nejhůř, poslouží vám prostě prodlužovák a obyčejná zásuvka, kterou už najdete úplně všude.

Elektromobil jako pojízdná domácnost. Uvařte si v něm čaj nebo vyžehlete košili

1. listopadu 2022 10:30

Elektromobil to není jen přesvědčení jít vstříc budoucnosti nebo touha vrátit planetě, co jsme si z ní vzali. Ale také životní filozofie žít teď a tady. S vozem na elektrický pohon totiž není problém vyrazit na prodloužený víkend do kempu a odtud v pondělí ráno rovnou do práce. Po dobré kávě, ve vyžehlené košili a s dobrou náladou.

Nehoda není náhoda aneb Jak bezpečné jsou elektromobily?

27. října 2022 10:30

Jsou elektromobily bezpečné? A jsou díky bateriím, které je pohánějí, hořlavější? Bezpečnost jízdy v autech s elektrickým pohonem je velmi diskutované téma. Řeší se především jejich vznětlivost. A odpověď je snadná. Aby směly na silnice, musí elektromobily splňovat stejné bezpečnostní podmínky jako vozy se spalovacími motory. A stejně tak v nich najdete řady vychytávek, které řidičům pomáhají s řízením.

Rybářské náčiní vylovené z moří jako materiál pro výrobu elektromobilů

25. října 2022 10:30

Oceány jsou plné odpadu. To z nezanedbatelné části tvoří i rybářské vybavení, kterého na dně oceánů každý rok končí stovky tisíc tun. Vlasce, podběráky, pasti i sítě. A v tom všem každý den nachází smrt malí i větší vodní živočichové. Rybářské sítě, kterým se také říká sítě duchů, se pak často zamotávají i do korálů. Dobrou zprávou je, že velká část rybářského vybavení se dnes dá recyklovat. A překvapivě použít například při výrobě interiérů elektromobilů.

Parkovací místa u nabíječek okupují auta se spalovacím motorem. Hrozí jim jen nízká pokuta

24. října 2022 09:25

Vedle dobře známých problémů s chybějící dobíjecí infrastrukturou komplikuje život řidičům elektromobilů další rozšířený nešvar. U nabíječek totiž často neoprávněně parkují auta s běžným spalovacím motorem, což majitele elektromobilů odsuzuje k obtížnému hledání jiné volné nabíječky, v krajním případě je nutný i odtah vybitého vozu.

Elektromobily jako součást recyklace? Čtěte, co se dá využít při jejich výrobě

20. října 2022 10:30

Jsou elektromobily ekologické, nebo nejsou? Věčná otázka, na které se zastánci a odpůrci vozů s elektro pohonem ne a ne shodnout. Jasné je, že první myšlenka na auto, které svým provozem neškodí planetě, byla jasně dobrým úmyslem. Ten ale zatím dost výrazně ovlivňuje samotná výroba elektromobilů. Nicméně i na tom se výrobci snaží pracovat a posouvat se dopředu. A daří se jim to. Recyklované materiály využívají nejen při výrobě zařízení samotných aut, podařilo se to už i při výrobě baterie, která hraje v provozu i výrobě zásadní roli.