CNN Prima News elektromobil

elektromobil

Výpis příspěvků ke štítku „elektromobil“

Slepá ulička Applu za miliardy. Firma končí s vývojem vlastního elektrovozu, důvodů je více

Americká společnost Apple zastavila práci na svém elektrickém autě. Některé zaměstnance z projektu, který začal v roce 2014, přesunula do divize umělé inteligence (AI). Informaci v úterý zveřejnil Apple interně, napsala agentura Bloomberg s odvoláním na obeznámené zdroje. Technologická firma se k ukončení ambiciózního projektu odmítla vyjádřit.

Nejdražší a největší Kia v Evropě má jen jednu chybu. Řidiče přivádí k šílenství

Automobilka Kia byla odjakživa brána za ryze mainstreamovou. Soustředila se tedy primárně na cenově dostupná auta se slušnou výbavou a jednoduchými motory. Všechno ale změnil příchod elektromobility, se kterou se jihokorejský výrobce katapultoval na samotný vrchol hory „ElektrOlymp". Svými technologiemi najednou předhání i vozy z prémiových segmentů. A důkazem toho je i poslední zelený přírůstek v podobě obřího elektrického SUV EV9. Co všechno umí?

Tesla Model 3 se bizarně ovládá, ale skvěle jezdí. Cenově je hluboko pod Škodou

Automobilka populárního vizionáře Elona Muska přivezla na český trh omlazený Model 3 označený jako Highland. Už během prvního seznámení na showroomu to vypadalo, že se nejdostupnější Tesla konečně zbavila svých dětských nemocí, což nakonec potvrdil také redakční test. Faceliftovaný Model 3 je zároveň autem, které dokáže zcela změnit pohled na tuto americkou průkopnickou značku. Nejenže je plný zajímavých funkcí, ale dokonce i skvěle jezdí. Pro některá řešení jsme však stále nenašli pochopení.

Veletrh elektroniky odhalil budoucnost: AI, průhledná televize a parťák do kapsy

Současným trendem je umělá inteligence. Snad každý chce kus AI zařadit do svých produktů. Proto nepřekvapí, že tato technologie byla hlavním tématem největšího veletrhu s elektronikou CES 2024. Dalšími hity v americkém Las Vegas byly průhledné televize, automobil ovládaný ovladačem herní konzole, chytrý parťák do kapsy nebo záchod poslouchající hlasové příkazy.

Mezi nejprodávanějšími auty za rok 2023 je sedm škodovek. Dařilo se MG i Tesle

I přes řadu nepříjemných událostí, které loňský rok doprovázely, se českému trhu s novými auty dařilo. Zejména pak těmi hybridními, jejichž prodej vzrostl o 42,5 procenta. Meziročně si opět polepšily také elektromobily a segment SUV. U značek se žádné velké překvapení nekoná, stále dominuje mladoboleslavská Škoda, která v desítce nejúspěšnějších modelů má hned sedm zástupců. Kdo se tuzemské automobilce nejvíce přiblížil?

Němci utnuli dotace elektroaut, tvrdě zasáhla i Francie. Na české cestě se politici neshodnou

Německo zrušilo státní podporu nákupu elektroaut. Důvod? Musí šetřit. Zrušení dotace však bylo velmi náhlé. Tamní vláda podporu zásadně omezila už letos v lednu, kdy zrušila ze dne na den dotace na hybridní auta. Německé úřady zatím na dotacích vyplatily přes 245 miliard korun. České firmy naopak mohou v elektromobilitě dosáhnout na dotaci ve výši až dvě miliardy korun. Podle europoslankyně Kateřiny Konečné (KSČM) se jedná o vyhozené peníze. Zákonodárce Mikuláš Peksa (Piráti) ale na celou věc nahlíží jako na komplexnější problém.

Německo lidem vypne tepelná čerpadla. Jak by hrozba blackoutu zasáhla české domácnosti?

Zatímco při přetížení elektrické sítě by v Německu mohli její provozovatelé omezit domácnostem tepelná čerpadla nebo dobíjecí stanice pro elektromobily, v Česku takový postup nehrozí. Výkonný ředitel Asociace nezávislých dodavatelů energií Jiří Gavor v rozhovoru se CNN Prima NEWS uklidnil, že by zdejší domácnosti byly při omezování až na posledním místě.

Lexus RZ má volant, ze kterého nebudete chtít sundat ruce. Daleko však nedojede

U elektromobilů se v první řadě hledí na dojezd a rychlost nabíjení, což dává některým výrobcům možnost ušetřit na použitých materiálech v interiéru a jejich celkovém zpracování. Protože kde jinde a nenápadně vykompenzovat manko způsobené drahými komponenty, jako jsou baterie nebo elektromotor, než právě uvnitř auta? Lexus se však rozhodl k tomuto trendu obrátit zády a u nového modelu RZ obětoval nějaký ten dojezd za opravdový přepych na palubě. Nestojí přitom zbytečně moc.