CNN Prima News elektromobilita

elektromobilita

Výpis příspěvků ke štítku „elektromobilita“

Elektromobil od Xiaomi se už objevil na ulici. Čínská firma chystá dva modely a velký dojezd

4. února 2023 20:02

Skoro deset let trvající diskuze o zahájení výroby elektromobilu od Applu možná vyústí v jediné – americký technologický gigant někdo předběhne. Podle všeho z výrobců spotřební elektroniky vstoupí na trh s auty jako první čínský multimediální koncern Xiaomi. Vzniknout mají hned dva různé modely. Prototyp jednoho z nich byl už prý spatřen v ulicích čínských měst.

Nejchytřejší jsou řidiči škodovek. Majitelé BMW mezi intelektuály nepatří, tvrdí studie

31. ledna 2023 19:08

Na souvislost inteligenčního kvocientu řidiče a auta, které používá, se zaměřila studie specializovaného britského webu. Nešlo jen o značku automobilu, ale také o jeho barvu, druh pohonu a fakt, zda si majitel dopřál registrační značku na přání. Výsledky jsou potěšující pro statisíce českých řidičů. Ideálem kloubícím všechna plus se totiž jeví být auto, které u nás bývá k vidění doslova na každém rohu. A tím je škodovka, pokud možno bílá.

Není Mustang jako Mustang. Černý hřebec vás pěkně potichu odveze na hřbitov

26. ledna 2023 16:42

Elektromobily konečně nalezly své nejideálnější uplatnění –⁠ v pohřebnictví vynikne přednost dokonale tichého chodu a vadit nebude menší dojezd a flexibilita. Britská společnost specializovaná na stavbu pohřebních vozidel do své nabídky kromě hybridních černých Mercedesů nově zařadila také plně elektrický Ford Mustang Mach-E, a to hned ve dvou smutečních variantách.

Zákaz přepravy elektromobilů. Ničivý požár trajektu přiměl rejdaře k zásadnímu opatření

23. ledna 2023 09:17

Norské rejdařství Havila Kystruten oznámilo, že na palubu jednoho ze svých trajektů nepovolí vjezd elektrickým, hybridním ani vodíkovým automobilům. Učinilo tak v reakci na loňský požár nákladní lodi Felicity Ace, který vznikl v důsledku vznícení jednoho z převážených elektromobilů. Situace je o to pikantnější, že loď norského rejdařství má elektrifikovaný pohon.

Deset let starý elektromobil ujel málo už jako nový. Ojetý se sotva dokodrcá pro rohlíky

21. ledna 2023 23:49

Alfou a omegou všech technických parametrů elektromobilů je jejich dojezd. Zatímco nové modely na elektřinu jsou na jedno nabití nezřídka schopny překonat i více než pětisetkilometrovou vzdálenost, starší typy mají někdy problémy i s pětinovou porcí, nehledě na delší dobu nabíjení. Britský novinář si koupil deset let starý elektrický Nissan Leaf, aby zjistil, jak se s jedním z pionýrů mezi elektromobily žije v praxi.

Úspory smete pořizovací cena. Elektromobil se v Česku takřka nevyplatí, chybí dotace

16. ledna 2023 17:01

Česká republika se podle analýzy Car Cost Indexu zařadila mezi několik málo zemí, kde je provoz a vlastnictví elektromobilů nákladnější než u konvenčních aut. Klíčovou roli přitom hrají chybějící dotace ze strany státu. Ovšem podle některých ekonomů nemají takové dotace příliš smysl. Obávají se, že chudší lidé by dotovali ty bohaté.