reklama
CNN Prima News propuštění

propuštění

Výpis příspěvků ke štítku „propuštění“

Tempel je po 20 letech na svobodě. Za vraždy pykal neprávem, z vězení vyšel tajně

20. října 2021 10:19

Věznici v Bělušicích na Mostecku ve středu zhruba v 9:30 opustil Robert Tempel, zůstával tam po zrušení doživotí za dvojnásobnou vraždu kvůli dřívějšímu trestu. Ve věznicích strávil zhruba 20 let. Zproštěn obžaloby z vraždy byl pro nedostatek důkazů po zásazích Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku a českého Ústavního soudu (ÚS). O jeho propuštění informoval ředitel věznice Ondřej Kroupa. Věznici, před kterou čekal hlouček novinářů, tak Tempel opustil tajně. V Česku je třetím doživotně odsouzeným, co vychází z vězení.

Propusťte Frančettiho, nebo očekávejte následky. Ruská ministryně dala Česku ultimátum

16. září 2021 20:52

Rusko chce, aby Česká republika propustila Rusa Alexandra Frančettiho, zadrženého v neděli v Praze. Podle agentury TASS to řekla mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová s tím, že Praha nemá případ politizovat. Jeho vydání Ukrajině podle ní bude mít důsledky. Frančettiho zadržela česká policie na žádost Ukrajiny, která ho viní z toho, že se v roce 2014 aktivně podílel na ruské anexi ukrajinského poloostrova Krym.

Nečekaný zvrat. Pedofil znásilnil muži dceru, tak ho zabil. Teď otce pustili z vazby

7. září 2021 20:24

Ruskem nadále rezonuje případ Vjačeslava M., který zabil pedofila poté, co v jeho mobilu našel video se znásilněním své malé dcery. Za otce se postavila veřejnost a žádá jeho osvobození. Zřejmě i kvůli tomu úřady propustily Vjačeslava z vazby do domácího vězení. Vyšetřování stále probíhá a podle osloveného právníka by se otec mohl opravdu vyhnout vězení.

reklama