reklama
CNN Prima News propuštění

propuštění

Výpis příspěvků ke štítku „propuštění“

Zdrogoval a znásilnil svou přítelkyni, stěžovalo si 60 žen. Komik Cosby je teď volný

Nejvyšší soud amerického státu Pensylvánie propustil z vězení dříve populárního televizního komika Billa Cosbyho. Ten v roce 2018 zdrogoval a znásilnil svou někdejší přítelkyni, za což dostal desetiletý trest. Podle vyšší soudní instance Cosby neměl být v této věci trestně stíhán kvůli dohodě uzavřené s prokurátorem v souvislosti s civilním řízením ve stejné věci. Cosby si odseděl dva roky.

Lihový boss Březina má smůlu. O podmínečné propuštění usiloval neúspěšně

Hlavní organizátor obchodů s nezdaněným lihem Radek Březina neúspěšně usiloval o podmínečné propuštění. Proti se postavil jak Okresní soud v Břeclavi, tak Krajský soud v Brně. Březinovu stížnost nyní odmítl Ústavní soud. O propuštění na podmínku žádal Březina v okamžiku, kdy si odpykal necelých osm z uložených 13 let vězení. Nedávno mu krajský soud ještě zpřísnil trest na 14 let a devět měsíců kvůli ovlivňování svědků.

Ve vězení strávil Joe 68 let: Naučil jsem se tam všechno, říká. Co dělá po propuštění?

Nejdéle sedící americký vězeň Joe Ligon se po 68 letech strávených v šesti věznicích dostal na svobodu a poskytl pro BBC rozhovor o svém téměř neuvěřitelném příběhu. Jako mladistvý byl odsouzen za dvojnásobnou vraždu, kterou stále popírá. Podle svých slov netušil, že dostal doživotí bez možností podmínečného propuštění. Takový rozsudek soud po 68 letech označil za protiústavní. V 83 letech chce Ligon na svobodě pokračovat v práci, kterou po většinu času dělal za mřížemi.

reklama