CNN Prima News propuštění

propuštění

Výpis příspěvků ke štítku „propuštění“

Terorista Breivik chce na svobodu. Hajloval před soudem jednajícím o jeho propuštění

18. ledna 2022 05:58
Aktualizováno

Norský soud se v úterý dopoledne začal zabývat žádostí o podmíněné propuštění teroristy Anderse Behringa Breivika, který při atentátech v roce 2011 zabil 77 lidí. Pravicový extremista, který si odpykává jednadvacetiletý trest vězení, tvrdí, že po deseti letech strávených za mřížemi už nepředstavuje nebezpečí pro společnost. Breivik se hned při příchodu před soud uvedl nacistickým pozdravem, informovala agentura Reuters.

Rath se pár dnů po propuštění stane pacientským ombudsmanem. Pomáhat by měl i ve vězení

14. ledna 2022 08:27

Exministr zdravotnictví David Rath se stane pacientským ombudsmanem pro Prahu a střední Čechy, informuje Svaz pacientů ČR. Právě tato organizace podala žádost o Rathovo podmínečné propuštění z vězení. Tam skončil někdejší středočeský hejtman v roce 2019 poté, co byl usvědčen z korupce. Ze sedmiletého trestu si odseděl zhruba polovinu, v úterý byl propuštěn.

Sledujte ZÁZNAM Hlavních zpráv: Rath se vrací k lékařské praxi. Jak na to reaguje veřejnost?

11. ledna 2022 17:46

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Bývalý středočeský hejtman David Rath je na svobodě. O jeho podmíněném propuštění rozhodl Krajský soud v Brně. A to po odpykání poloviny trestu za korupci. Exhejtman si tak odseděl tři a půl roku. Co na jeho propuštění říká veřejnost? Přivítá ho v roli lékaře s otevřenou náručí? Nejen o tom v Hlavních zprávách od 18:55.

Sledujte ZÁZNAM: Rath zamířil domů, v Hostivicích ho čekalo přivítání. Co vzkázal veřejnosti?

11. ledna 2022 16:17

Exministra zdravotnictví Davida Ratha čeká oficiální přivítání. Uskuteční se v Hostivicích, odkud pochází. Nečekaná akce nejspíše začne v 16:40 a Rath by měl veřejně promluvit. Politik opustil bránu brněnské věznice v úterý dopoledne, za mřížemi měl původně strávit sedm let za korupci. Z trestu si odpykal více než polovinu. Přímý přenos můžete sledovat v tomto článku.

David Rath opustil brány vězení, kde si odpykal 3,5 roku. Novinářům nic neřekl

11. ledna 2022 10:44

Exministr zdravotnictví David Rath zhruba v půl dvanácté dopoledne opustil bránu brněnské věznice. Obklopen mnoha zvědavými novináři hned zamířil směrem k přistavené dodávce, do které okamžitě nastoupil. Vozidlo poté odjelo. Rath měl ve vězení původně strávit sedm let za korupci, z trestu si odpykal více než polovinu. Krajský soud v Brně v úterý podmíněně rozhodl o jeho propuštění.