CNN Prima News propuštění

propuštění

Výpis příspěvků ke štítku „propuštění“

Uklízečka asistovala u operace. Nemocnice zakročila proti doktorovi, který si ji vzal k ruce

Univerzitní nemocnice v západoněmecké Mohuči musela vysvětlovat případ z roku 2020, kdy jeden z jejích lékařů nechal u operace asistovat uklízečku bez jakéhokoli zdravotnického vzdělání. Vedení nemocnice vyjádřilo politování nad tím, že lékař vážně porušil předpisy, a ujistilo, že s ním rozvázalo pracovní poměr. Pacient, který podstoupil amputaci malíčku na noze, neměl kvůli neortodoxnímu postupu žádné komplikace, napsala agentura DPA.

Soud propustil žháře z Vítkova. Jsem v šoku a chce se mi brečet, říká matka popálené Natálky

Aktualizováno

Šumperský okresní soud ve čtvrtek podmíněně propustil z vězení dva muže odsouzené na 20 let za žhářský útok na domek Romů ve Vítkově na Opavsku z dubna 2009. Žádost podali Václav Cojocaru a Ivo Müller, oba si odpykávali za pokus o několikanásobnou rasově motivovanou vraždu 20 let, za sebou tak mají dvě třetiny trestu. Oběma mužům soudce Lubomír Kozák uložil sedmiletou zkušební dobu. Anna Siváková, matka Natálky, která byla při tomto útoku těžce popálena, s jejich propuštěním nesouhlasí. Řekla, že je v šoku a chce se jí brečet.

Jachtař David Křížek se dočkal propuštění. Z vězení zamíří za manželkou Lucií a dětmi

Jachtař David Křížek uspěl u soudu hned při první šanci na podmíněné propuštění z vězení, a zamíří tak domů za svými dětmi a manželkou Lucií. Právě ta zmíněnou zprávu potvrdila redakci CNN Prima NEWS. Křížek byl odsouzen v roce 2021 za spoluúčast na tunelování Metropolitního spořitelního družstva. Za mřížemi měl strávit pět let.

Výpověď od České pošty dostane 1600 lidí. Pobočky se budou rušit ve větších obcích

Česká pošta v souvislosti se snižováním počtu poboček rozdá výpovědi zhruba 1 600 zaměstnancům. Další z předpokládaných 2 269 rušených míst jsou neobsazená. Na pracovněprávní stránku podávání výpovědí a dodržování stanovených kritérií propouštění budou dohlížet odboráři České pošty. Po středečním jednání vedení pošty se zástupci odborů to řekl její mluvčí Matyáš Vitík.

Zvrat v případu vraždy studenta Tupého. Policie musela všech osm podezřelých propustit

Policie propustila z vazby všech osm lidí podezřelých z více než 17 let staré vraždy studenta Daniela Tupého. Píše o tom portál TV Markíza. Krok vyšetřovatelů je o to více překvapivý, že ještě před pár dny šéf Národní kriminální agentury (NAKA) Lubomír Daňko prohlašoval, že policie ve vyšetřování učinila zásadní posun, jenž se týká právě označení okruhu podezřelých, kteří se na činu měli podílet, uvedla TV JOJ. Kriminalisté již dříve pracovali s několika verzemi případu, jednou z nich bylo i zapojení mafie.

Odpykával si 400letý trest, po třech dekádách se prokázala jeho nevina. Svými slovy překvapil

V roce 1989 byl Američan Sidney Holmes odsouzen pro ozbrojenou loupež k 400letému trestu odnětí svobody. Za mřížemi nyní 57letý muž strávil dlouhých 34 let – neprávem. V pondělí 13. března byl zproštěn viny. Ukázalo se, že důkazy, které ho do vězení dostaly, byly nedostatečné a s případem ho vůbec nespojovaly. Holmes se po osvobozujícím verdiktu soudu rozplakal štěstím.

Slavný vrah je opět na svobodě. V Asii zabil až 20 turistů, teď se „Had“ vrací do Francie

Z nepálského vězení byl v pátek ráno po téměř 20 letech propuštěn mnohonásobný zločinec a odsouzený vrah Charles Sobhraj. Osmasedmdesátiletý Francouz přezdívaný Had, o němž vznikl stejnojmenný seriál na streamovací službě Netflix, má podle policie na svědomí až 20 vražd západních turistů spáchaných v 70. letech minulého století v Asii. Po propuštění má Sobhraj 15 dní na opuštění Nepálu, jeho advokát oznámil, že do Francie odletí ještě v pátek.

Český autoland se zmítá v krizi. Propustit stovku lidí musela i firma s dlouholetou tradicí

Automobilový průmysl v současných dnech čelí mnoha problémům. Kromě energetické krize se potýká také s útlumem zakázek, a proto na řadu přichází i propouštění zaměstnanců. Například ze Žirovnice na Vysočině míří komponenty pro automobily do celého světa. Firma Knoflíkářský průmysl Žirovnice má dlouholetou tradici, přesto ale nyní zažívá velmi krušné časy. S optimismem přitom nemůže hledět ani do budoucna.