reklama

Protest proti absurditě. Švédští fanoušci nemohou na stadion, fandili v obchodním domě

Ve Švédsku zatím může na stadion jen osm fanoušků. Tábor AIK Stockholm se rozhodl protestovat v nákupním centru.
Zdroj: Getty Images

Poměrně absurdní nepoměr ve švédských protikoronavirových opatřeních pojali po svém fanoušci fotbalového klubu AIK Stockholm. Zatímco na stadion pro 54 000 lidí může za současné situace slovy osm fanoušků, počet návštěvníků obchodního centra je neomezený. A tak si ultras nejpopulárnějšího klubu skandinávské země jedno takové nákupní středisko přivlastnili.

reklama

Švédská vláda nebyla vůči nejvyšší fotbalové soutěži Allsvenskan milosrdná a neudělila jí výjimku z venkovního shromažďování, které je nyní omezeno na maximálně osm osob.

Od 17. května – pokud se epidemická situace nezhorší – by mělo mít vstup na stadion povoleno 500 lidí, ale s aktuálním kontextem mnozí fanoušci spokojení nejsou. Zvlášť když například pro navštěvování obchodních domů neplatí žádné restrikce.

A tak se příznivci slavného švédského týmu AIK Stockholm rozhodli protestovat proti dvojímu metru velmi kuriózním způsobem. Ligový zápas s IF Elfsborg sledovali právě v jednom stockholmském nákupním centru, které se nachází přímo naproti stadionu a kam mohou v neomezeném počtu. Obsadili hned dvě patra domu, jenž se „oblékl“ do černé a žluté – klubových barev AIK. Vlály vlajky, zněly bubny a běžní nakupující museli mít pocit, že se omylem zatoulali na fotbalovou tribunu.

Nákupním centrem se linul hlasitý apel: „Národní sport si zaslouží více než osm lidí. Zbavte nás všech absurdních omezení.“

S hlasem podporovatelů souzní i obránce stockholmského celku Alexander Miloševič. „Rozumím příznivcům, kteří se chtějí vrátit na stadion. Pro některé z nich je to vše, co v životě mají. Máme tu restaurace, kam může vstoupit 100 lidí. Můžeme mít neomezený počet lidí v nákupním centru. Ale na fotbalový stadion, kam se vejde 50 tisíc diváků, jich smí jen osm. Chápu rizika pandemie a respektuju je, ale tahle situace je katastrofa,“ měl jasno hráč v televizním pořadu Fotbollskanalen.

Ve stejnou chvíli, kdy se část fanoušků hlasitě vyjadřovala v obchodním domě, osm příznivců podporovalo AIK přímo na stadionu. Poctivě rozdělení ve dvojících byli u vítězství 1:0.

Fanoušci AIK Stockholm při zápasu s Elfsborgem.
Fanoušci AIK Stockholm při zápasu s Elfsborgem.
Zdroj: Getty Images

K tématu

Tagy: restrikce fotbal sport fanoušci AIK Stockholm Alexander Miloševič
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

EURO 2021

Lukaku věnoval svůj gól Eriksenovi. Buď silný, miluju tě, vzkázal mu během oslavy gólu

Lukaku věnoval svůj gól Eriksenovi. Buď silný, miluju tě, vzkázal mu během oslavy gólu

Belgický útočník Romelu Lukaku poslal sympatické gesto svému spoluhráči z Interu Milán Christianu Eriksenovi. Ten jenom necelých pár hodin předtím během zápasu mezi Dánskem a Finskem zničehonic zkolaboval. Oživovat ho museli zdravotníci přímo na hřišti, poté byl převezen už při vědomí do nemocnice. Podle informací by naštěstí měl být ve stabilizovaném stavu.

Hrůza na Euru. Dán Eriksen dostával na trávníku masáž srdce, teď už komunikuje
Podvodníci úspěšně kradou lidem peníze z účtů. Používají SMS zprávy jako od banky
Zlaté dědictví Jany Novotné. Jak se u Krejčíkové zrodil obdiv k tenisové legendě
Bulánci slaví. Na návrat kultovní české hry se sešlo přes šest milionů korun
Zkus vyhrát grandslam, řekla před smrtí Novotná Krejčíkové. Přání je nyní splněno
reklama
reklama
S Libuší Šafránkovou se rozloučí i veřejnost. Pohřeb se státními poctami rodina odmítla

Kultura

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama