CNN Prima News restrikce

restrikce

Výpis příspěvků ke štítku „restrikce“

Sledujte brífink ministra Válka: Je třeba se obávat další vlny covidu a restrikcí?

Očkování proti covidu je podle ministerstva zdravotnictví stále potřebné. Vedle koronavirové vakcíny bychom ale měli přemýšlet i o očkování proti chřipce. Je třeba se obávat další vlny koronaviru? A jak účinná jsou očkování? Dotazy zodpoví na tiskové konferenci ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09). Živě ji můžete sledovat ve vysílání CNN Prima NEWS nebo na cnn.iprima.cz.

Covid coby tichý interpret. Neodradí nás, hlásí návštěvníci festivalů. Co na to imunolog?

Již od konce června začali Češi utišovat svůj hlad po hudebních festivalech či venkovních divadelních scénách. Pandemii koronaviru mnozí strčili do pomyslné škatulky „neotvírat“ a rozhodli se užít si roky odkládané akce. Přesto se domů někteří vraceli s příznaky koronaviru. Ať už si byli návštěvníci rizika nákazy vědomi, nebo ne, prožitých chvil na eventech, které čítaly i desítky tisíc lidí, nelitují. Imunolog Václav Hořejší navíc míní, že si na vir ve společnosti musíme zvyknout.

Neustálé změny ve výuce ničí psychiku dětí. Trpí úzkostmi a depresemi, říká psycholožka

Přestože letos zůstaly školy i přes nepříznivou epidemickou situaci otevřené, děti jsou stále pod velkým tlakem. Musejí podstupovat testování, často končí v karanténě nebo izolaci. A výuka tak mnohdy probíhá hybridně – částečně on-line a částečně ve škole. Jak se na dětech podepsaly všechny restrikce spojené s covidem, na to se redakce CNN Prima NEWS zeptala Galiny Jarolímkové, ředitelky pedagogicko-psychologické poradny pro Prahu 1, 2 a 4.

Nevánoční nebo farmářské. Někteří trhovci našli skulinu v opatření a dál prodávají

I když přísná vládní opatření zakazují vánoční trhy, obchodníci našli způsob, jak lidem nadále zprostředkovat vánoční atmosféru a stánky otevřít. Stačí změnit název akce z vánočního trhu třeba na zimní farmářské nebo nevánoční. I tam ale policisté kontrolují dodržování ostatních nařízení – popíjení alkoholu, rozestupy nebo třeba respirátory.