reklama
CNN Prima News restrikce

restrikce

Výpis příspěvků ke štítku „restrikce“

Epidemie mírně zpomaluje. Ve středu bylo v Česku o 25 méně nakažených než před týdnem

Ve středu v Česku testy potvrdily 235 případů koronaviru, o 25 méně než o týden dřív. Počty nových nakažených jsou v mezitýdenním srovnání nižší čtvrtý den po sobě. Stejně tak už čtyři dny se reprodukční číslo drží těsně pod hodnotou jedna, což znamená zpomalování epidemie. Výrazně se nezměnilo ani incidenční číslo, počet nakažených na 100 tisíc obyvatel za poslední týden zůstává nižší než 15.

Rozvolnění Biden nazval neandrtálským myšlením. Teď Texas slaví den bez úmrtí na covid

Americký stát Texas v neděli nezaznamenal poprvé od března 2020, kdy údaje začal sledovat, žádné úmrtí s COVID-19. Počet nových případů dosáhl třináctiměsíčního minima. To vše dva měsíce poté, co stát za ostré kritiky zdravotních představitelů i prezidenta Joea Bidena uvolnil počátkem března koronavirové restrikce a zrušil povinné nošení roušek. Informoval o tom web Daily Mail.

Lidé v Liberci protestovali proti restrikcím. Už žádné testy, žádné pasy, pokřikovali

Říkáme DOST! Nesahejte už na naše děti! Žádné pasy, žádné testy! Děti musí žít, volně dýchat a svobodně si hrát. Taková hesla v sobotu zněla hlavním náměstím v Liberci, kde se sešlo několik stovek lidí, kteří chtěli vyjádřit nespokojenost se současnými nařízeními vlády a také odpor vůči plánovanému očkování dětí proti COVID-19. Na náměstí hojně mířili rodiče s dětmi, nechyběly vlajky, co ale většina účastníků neměla, byly roušky či respirátory.

Protest proti absurditě. Švédští fanoušci nemohou na stadion, fandili v obchodním domě

Poměrně absurdní nepoměr ve švédských protikoronavirových opatřeních pojali po svém fanoušci fotbalového klubu AIK Stockholm. Zatímco na stadion pro 54 000 lidí může za současné situace slovy osm fanoušků, počet návštěvníků obchodního centra je neomezený. A tak si ultras nejpopulárnějšího klubu skandinávské země jedno takové nákupní středisko přivlastnili.

Místopředsedkyně KSČM: Vládě už nevěříme, uzávěra okresů by měla skončit

Vláda chce nouzový stav, protože při pandemickém zákoně a jeho účinnosti by neměla takové možnosti, jako má při nouzovém stavu, uvedla poslankyně KSČM Hana Aulická Jírovcová v pořadu K věci CNN Prima NEWS. Vládě komunisté vytýkají přístup v informovanosti. „Někdy je v tom opravdu velký chaos a pro veřejnost to není dobře. Potřebují jasná čísla, jasné termíny a jasné vzkazy,“ zmínila poslankyně s tím, že společnost je velmi unavená a už to nezvládá.

reklama