reklama
CNN Prima News restrikce

restrikce

Výpis příspěvků ke štítku „restrikce“

Nevánoční nebo farmářské. Někteří trhovci našli skulinu v opatření a dál prodávají

4. prosince 2021 07:57

I když přísná vládní opatření zakazují vánoční trhy, obchodníci našli způsob, jak lidem nadále zprostředkovat vánoční atmosféru a stánky otevřít. Stačí změnit název akce z vánočního trhu třeba na zimní farmářské nebo nevánoční. I tam ale policisté kontrolují dodržování ostatních nařízení – popíjení alkoholu, rozestupy nebo třeba respirátory.

Nařídit v Česku povinné očkování a lockdown? Na opatřeních se neshodnou ani experti

23. listopadu 2021 05:28

Rakousko od pondělí zažívá celostátní lockdown a od února zemi čeká povinné očkování. Přestože právě Rakousko společně s německým Bavorskem inspirovalo vládu k současným opatřením, Česká republika se podle premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO) stejnou cestou nevydá. Na tom, jestli by uzávěra pomohla, se neshodnou ani experti.

Kvůli opatřením hrozí úpadek. Aby nás zas neobsluhovali špinaví číšníci, bojí se Sapík

22. listopadu 2021 16:42

Protiepidemická opatření se od pondělí 22. listopadu výrazně zpřísnila. Neočkovaní už nemohou navštěvovat podniky a služby, což značně ovlivnilo činnost řady podnikatelů. Tři hosté z oborů, kterých se nové restrikce dotknou, rozebrali stávající situaci ve vysílání CNN Prima NEWS. Podle restauratéra Jaroslava Sapíka v budoucnosti hrozí zhoršení kvality služeb kvůli nedostatku zaměstnanců.

USA po roce a půl otvírají hranice pro cestující z Evropy. Podmínkou je očkování

8. listopadu 2021 05:20

Spojené státy ruší omezení cest pro vybrané země, včetně České republiky a většiny Evropy. Restrikce, přijaté kvůli pandemii nemoci COVID-19, platily rok a půl. Od zahraničních návštěvníků budou nyní USA při příjezdu vyžadovat očkování s výjimkou osob mladších 18 let a lidí, kteří se nemohou nechat naočkovat ze zdravotních důvodů.

USA se otevřou cestovatelům z Evropy. I očkovaní ale budou muset mít test

26. října 2021 00:01

Americký prezident Joe Biden podepsal v pondělí příkaz, kterým od 8. listopadu zrušil omezení cest do USA z většiny evropských zemí včetně České republiky. Zároveň však stanovil nutnost prokázat před odletem naočkování proti covidu pro téměř všechny zahraniční cestující, kteří do země směřují. Tento požadavek se nicméně nebude týkat osob mladších 18 let.

Imunolog: Flegrovy návrhy mi přijdou absurdní. Chce lockdownem zavírat lidi

22. října 2021 23:59

Počet nakažených v Česku rapidně stoupá. Podle epidemiologa Jaroslava Flegra vláda nejedná dostatečně rychle a měla by přijmout ráznější opatření. Imunolog Jiří Šinkora se proti jeho tvrzení ostře ohradil. Flegr podle něj zbytečně straší veřejnost. „Dosud vám nevyšla žádná z předpovědí,“ vyčetl mu v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

reklama