CNN Prima News restrikce

restrikce

Výpis příspěvků ke štítku „restrikce“

Sledujte brífink ministra Válka: Je třeba se obávat další vlny covidu a restrikcí?

25. října 2022 09:45

Očkování proti covidu je podle ministerstva zdravotnictví stále potřebné. Vedle koronavirové vakcíny bychom ale měli přemýšlet i o očkování proti chřipce. Je třeba se obávat další vlny koronaviru? A jak účinná jsou očkování? Dotazy zodpoví na tiskové konferenci ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09). Živě ji můžete sledovat ve vysílání CNN Prima NEWS nebo na cnn.iprima.cz.

Covid coby tichý interpret. Neodradí nás, hlásí návštěvníci festivalů. Co na to imunolog?

13. srpna 2022 08:28

Již od konce června začali Češi utišovat svůj hlad po hudebních festivalech či venkovních divadelních scénách. Pandemii koronaviru mnozí strčili do pomyslné škatulky „neotvírat“ a rozhodli se užít si roky odkládané akce. Přesto se domů někteří vraceli s příznaky koronaviru. Ať už si byli návštěvníci rizika nákazy vědomi, nebo ne, prožitých chvil na eventech, které čítaly i desítky tisíc lidí, nelitují. Imunolog Václav Hořejší navíc míní, že si na vir ve společnosti musíme zvyknout.

Co všechno víme o nové subvariantě? Válek popsal prevenci a odmítl zavedení restrikcí

19. července 2022 14:21

Počet pacientů s nemocí COVID-19 v Česku roste, laboratoře navíc už odhalily výskyt nové subvarianty pojmenované kentaur. Přesto ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) zatím neplánuje zavést žádná proticovidová opatření, a to ani v blízké budoucnosti. Jako prevenci by doporučil očkování i respirátory. Kdo by měl těchto rad dbát?

Dánsko ruší všechna opatření. Žádné roušky ani covid pasy, bary i kluby jedou nonstop

1. února 2022 17:43

Dánsko se v úterý stalo jednou z prvních zemí Evropské unie, která zrušila prakticky všechna opatření proti šíření koronaviru. Kodaň již covid nepovažuje za nemoc kriticky nebezpečnou pro společnost. Dánové už nemusejí nosit roušky ve veřejné dopravě či v obchodech a nepotřebují covidový pas ke vstupu do restaurací a kaváren.

Macrone, tvoje pasy nechceme. Evropskými městy zmítaly demonstrace proti opatřením

29. ledna 2022 22:50

Tisíce lidí demonstrovaly během soboty ve Vídni, Freiburgu, ale také po celé Francii. Nelíbí se jim zpřísňování protikoronavirových opatření či zavedení covid pasů. Většina protestů se obešla bez zásahu policie. V rakouské metropoli strážci zákona proti protestujícím použili pepřový sprej a několik osob zatkli, napsala agentura APA.

Neustálé změny ve výuce ničí psychiku dětí. Trpí úzkostmi a depresemi, říká psycholožka

4. ledna 2022 15:37

Přestože letos zůstaly školy i přes nepříznivou epidemickou situaci otevřené, děti jsou stále pod velkým tlakem. Musejí podstupovat testování, často končí v karanténě nebo izolaci. A výuka tak mnohdy probíhá hybridně – částečně on-line a částečně ve škole. Jak se na dětech podepsaly všechny restrikce spojené s covidem, na to se redakce CNN Prima NEWS zeptala Galiny Jarolímkové, ředitelky pedagogicko-psychologické poradny pro Prahu 1, 2 a 4.

Nevánoční nebo farmářské. Někteří trhovci našli skulinu v opatření a dál prodávají

4. prosince 2021 07:57

I když přísná vládní opatření zakazují vánoční trhy, obchodníci našli způsob, jak lidem nadále zprostředkovat vánoční atmosféru a stánky otevřít. Stačí změnit název akce z vánočního trhu třeba na zimní farmářské nebo nevánoční. I tam ale policisté kontrolují dodržování ostatních nařízení – popíjení alkoholu, rozestupy nebo třeba respirátory.