reklama

VIDEO: Protesty pokračují! Dva tisíce lidí se sešly v Seattlu, zasáhla policie

Dav čítající zhruba dva tisíce lidí v sobotu prošel americkým městem Seattle ve státu Washington. Protest proti rasismu a zejména proti přítomnosti federálních agentů označila agentura Reuters za největší demonstraci hnutí Black Lives Matter (Na černošských životech záleží) za poslední týdny.

reklama

Někteří protestující rozbíjeli okna a podpálili budoucí nápravně výchovný ústav pro mladistvé. Policie nasadila slzný plyn a zábleskové granáty. Tři muži zákona byli zraněni a 16 demonstrantů bylo zatčeno, napsal list The New York Times.

Původním impulsem neutuchající vlny protestů byla květnová smrt neozbrojeného černocha George Floyda při zatýkání v Minneapolisu, nově ale účastníky sjednocuje nesouhlas s nasazováním federálních složek.

Na síle nabývají zejména demonstrace v Portlandu, nejlidnatějším městě státu Oregon, kde protesty trvají už skoro dva měsíce. Ministerstvo pro vnitřní bezpečnost sem před třemi týdny vyslalo federální složky.

Během protestu v Seattlu se objevil například transparent „Federální agenti, běžte domů“ a lidé skandovali mimo jiné „Bez spravedlnosti není smíru“. Michaud Savage, který se demonstrace zúčastnil, uvedl, že protest vyjadřuje nespokojenost s místními úřady a s nasazením federálních agentů v Portlandu.

Tagy: Seattle Policie George Floyd protesty USA

Další hlavní zprávy

Pešán vaří sestavu pro hokejové MS. Jak to nyní vypadá s kádrem pro šampionát v Rize?
Hamáček vrací úder. Prozradil jméno utajeného svědka Seznam Zpráv. Ten se přiznal
reklama
reklama
Rotační výuka by měla skončit koncem měsíce, říká školství. Babiš mluví o 17. květnu

Školství

Domácí zpravodajství

Že Netolický donáší na Hamáčka? Důkaz, že ČSSD je v rozkladu, tvrdí komentátoři
Další články
reklama
reklama