reklama
CNN Prima News George Floyd

George Floyd

Výpis příspěvků ke štítku „George Floyd“

Běloši pronásledovali černocha, pak ho zastřelili. Vinen je i muž, který vraždu natáčel

25. listopadu 2021 08:12

Porota soudu v americkém státě Georgie ve středu uznala tři bílé muže vinnými z vraždy 25letého černocha Ahmauda Arberyho. Porotci k verdiktu nad Gregem McMichaelem, jeho synem Travisem McMichaelem a sousedem Williamem Bryanem dospěli po zhruba desetihodinovém rozhodování. Trojici hrozí doživotní vězení, poznamenala agentura AP. Muži obvinění odmítli a tvrdí, že jednali v sebeobraně.

Další pochybný zákrok: Zakleknutý běloch se pět minut dusil, soudí ho za napadení policistů

14. srpna 2021 15:41

Nathan Lasuik z kanadské provincie Alberta je souzen za napadení muže a dvou kanadských policistů na letišti ve Winnipegu. Čtyřiačtyřicetiletý běloch naopak policisty obviňuje z použití nadměrné síly při jeho zatýkání. Při zákroku prý několikrát opakoval, že nemůže dýchat. Případ, který se stal před dvěma lety, připomíná kauzu Afroameričana George Floyda, který po podobném zákroku policie v americkém Minneapolis zemřel.

Americká univerzita odstranila „rasistický balvan“ kvůli 100 let starému pojmenování

10. srpna 2021 13:38

Část studentů Wisconsinské univerzity jásá. Jejich škola se totiž zbavila temného stínu ze své minulosti. V pátek nechala odstranit čtyřicetitunový kámen ze svého kampusu. Dvě miliardy let starý balvan byl původně vyzdvižen na počest prezidenta univerzity Thomase Chamberlina. V průběhu let se ale pro balvan ustálil hanlivý rasistický výraz „n***í hlava“.

Manželé mířili na dav demonstrantů zbraněmi. Dostali milost a teď chtějí do politiky

5. srpna 2021 07:10

Republikánský guvernér amerického státu Missouri Mike Parson omilostnil manželský pár ze St. Louis, který minulý rok mířil střelnými zbraněmi na účastníky protestu Black Lives Matter (BLM) procházející kolem jejich domu. Informoval o tom server listu The New York Times. Šlo o demonstraci proti rasismu a policejní brutalitě, a to v souvislosti s úmrtím George Floyda.

Trump se při protestech BLM schoval v bunkru. Chtěl prý popravit toho, kdo to vyzradil

14. července 2021 14:11

Někdejší americký prezident Donald Trump se při loňských protestech hnutí Black Lives Matter schoval se svojí rodinou na nějaký čas do bunkru. Když se tato informace dostala do médií, Trump šílel vzteky. Tvrdí to Michael Bender, reportér Wall Street Journal, ve své nové knize Frankly, We Did Win This Election: The Inside Story of How Trump Lost (Upřímně řečeno, tyhle volby jsme vyhráli: Zákulisí Trumpovy prohry).

Trest za smrt Floyda padl. Policista, který ho zaklekl, si ve vězení odsedí 22,5 let

25. června 2021 21:58

Soud v pátek rozhodl o trestu odnětí svobody v trvání 22,5 let pro bývalého policistu Dereka Chauvina, který zaklekl a usmrtil George Floyda. Již v dubnu byl Chauvin uznán vinným z vraždy a zabití. Při dobrém chování může expolicista počítat s podmínečným propuštěním po odpykání dvou třetin trestu, tedy zhruba po 15 letech, uvádí agentury.

Rozmlaťte jim lebky. Trump vyzýval k ostrému zásahu proti demonstrantům, tvrdí novinář

25. června 2021 15:23

„Rozbijte jim lebku, nebo je střílejte do nohou.“ Někdejší prezident Donald Trump údajně vyzýval členy bezpečnostních složek, aby zakročili velmi tvrdě proti demonstrantům během nepokojů, které loni zachvátily zemi po smrti Afroameričana George Floyda. Náčelník amerického generálního štábu Mark Milley, který proti prezidentovým návrhům protestoval, prý zůstával často při jednáních v Bílém domě zcela osamocen. Podle CNN to píše v nové knize americký novinář Michael Bender.

reklama