CNN Prima News George Floyd

George Floyd

Výpis příspěvků ke štítku „George Floyd“

Rasisté a násilníci. Vyšetřování po smrti Floyda ukázalo strašné chování policie v Minneapolisu

Americké ministerstvo spravedlnosti v pátek obvinilo policejní sbor města Minneapolis ze systematického porušování zákonů, když oznamovalo výsledky dvouletého vyšetřování jeho práce. Podle prověrky spuštěné v návaznosti na smrtící zákrok proti Georgi Floydovi se město a jeho policisté běžně dopouštěli diskriminace vůči černochům a potomkům původních obyvatel USA, nepřiměřeného užívání síly nebo porušování práva na svobodu projevu. Ministerstvo se s lokálními úřady předběžně dohodlo na snaze zavést reformy.

Chtějí ze mě udělat Floyda, křičel Afroameričan při zatýkání. Po zásahu taserem zemřel

Policisté v americkém Los Angeles zatkli Afroameričana Keenana Andersona, přičemž na něj museli použít i taser. Mladý muž později v nemocnici zemřel. Jeho smrt by možná zapadla nebýt faktu, že se jedná o bratrance Patrisse Cullorsové, jedné ze spoluzakladatelek hnutí Black Lives Matter (Na životech černochů záleží), které upozorňuje na údajnou policejní brutalitu proti Afroameričanům. To vzniklo poté, co při zatýkání zemřel George Floyd.

Policisté oněměli, napadlo je polonahé batole. Vzduchem dle záběrů létaly pěstičky i nadávky

Nečekané „zpestření“ svých služebních povinností zažili policisté v americké Minnesotě. O rozruch se zde postarala skupinka na první pohled neškodně vypadajících dětí, které mužům zákona nesahaly ani po pas. O to větší bylo překvapení a bezradnost strážníků v okamžiku, kdy je jedno z polonahých batolat surově napadlo. Nejprve do uniformovaného muže začalo strkat a následně přidalo i kopance a údery pěstičkami. To vše za bezostyšného doprovodu nadávek toho nejvulgárnějšího ražení. Informoval o tom britský deník Daily Mail s tím, že zatímco se policisté snažili dítě uklidnit, jeden z přihlížejících malého agresora ještě povzbuzoval.

Zákrok jako na Floyda, rozčilují se lidé kvůli videu. Strážníci z Děčína se hájí

Na sociálních sítích se od víkendu začalo šířit video ze zákroku strážníků v Děčíně. Kamera začala natáčet v momentě, kdy dva strážci zákona povalili podezřelého muže na zem, na níž ho přidržovali pomocí obušku a kolene. Šestiminutový záznam následně zachytil, jak na ně útočila skupina lidí, která se snažila muže osvobodit. Uživatelé sociálních sítí zákrok kritizují jako příliš tvrdý. Městská policie redakci CNN Prima NEWS přiblížila, co se stalo.

Běloši pronásledovali černocha, pak ho zastřelili. Vinen je i muž, který vraždu natáčel

Porota soudu v americkém státě Georgie ve středu uznala tři bílé muže vinnými z vraždy 25letého černocha Ahmauda Arberyho. Porotci k verdiktu nad Gregem McMichaelem, jeho synem Travisem McMichaelem a sousedem Williamem Bryanem dospěli po zhruba desetihodinovém rozhodování. Trojici hrozí doživotní vězení, poznamenala agentura AP. Muži obvinění odmítli a tvrdí, že jednali v sebeobraně.