CNN Prima News George Floyd

George Floyd

Výpis příspěvků ke štítku „George Floyd“

Policisté oněměli, napadlo je polonahé batole. Vzduchem dle záběrů létaly pěstičky i nadávky

17. července 2022 01:04

Nečekané „zpestření“ svých služebních povinností zažili policisté v americké Minnesotě. O rozruch se zde postarala skupinka na první pohled neškodně vypadajících dětí, které mužům zákona nesahaly ani po pas. O to větší bylo překvapení a bezradnost strážníků v okamžiku, kdy je jedno z polonahých batolat surově napadlo. Nejprve do uniformovaného muže začalo strkat a následně přidalo i kopance a údery pěstičkami. To vše za bezostyšného doprovodu nadávek toho nejvulgárnějšího ražení. Informoval o tom britský deník Daily Mail s tím, že zatímco se policisté snažili dítě uklidnit, jeden z přihlížejících malého agresora ještě povzbuzoval.

Trest za zakleknutí Floyda. Expolicista Chauvin stráví více než 20 let ve vězení

7. července 2022 22:45

Bývalý policista Derek Chauvin z Minneapolisu byl na základě federální žaloby pro porušení občanských práv George Floyda odsouzen ke 20 letům a pěti měsícům vězení, informovaly tiskové agentury. Incident, během kterého policista klečel Afroameričanovi na krku, se stal v květnu 2020. Z následné vlny masivních protestů vzešlo hnutí Black Lives Matter.

Zákrok jako na Floyda, rozčilují se lidé kvůli videu. Strážníci z Děčína se hájí

14. června 2022 06:51

Na sociálních sítích se od víkendu začalo šířit video ze zákroku strážníků v Děčíně. Kamera začala natáčet v momentě, kdy dva strážci zákona povalili podezřelého muže na zem, na níž ho přidržovali pomocí obušku a kolene. Šestiminutový záznam následně zachytil, jak na ně útočila skupina lidí, která se snažila muže osvobodit. Uživatelé sociálních sítí zákrok kritizují jako příliš tvrdý. Městská policie redakci CNN Prima NEWS přiblížila, co se stalo.

Běloši pronásledovali černocha, pak ho zastřelili. Vinen je i muž, který vraždu natáčel

25. listopadu 2021 08:12

Porota soudu v americkém státě Georgie ve středu uznala tři bílé muže vinnými z vraždy 25letého černocha Ahmauda Arberyho. Porotci k verdiktu nad Gregem McMichaelem, jeho synem Travisem McMichaelem a sousedem Williamem Bryanem dospěli po zhruba desetihodinovém rozhodování. Trojici hrozí doživotní vězení, poznamenala agentura AP. Muži obvinění odmítli a tvrdí, že jednali v sebeobraně.

Symbol otrokářství zmizí. Bývalé hlavní město Konfederace se zbavuje sochy generála Leeho

7. září 2021 09:55

Vláda amerického státu Virginie nechá ve středu odstranit z prostranství v Richmondu přes šest metrů vysokou jezdeckou sochu konfederačního generála Roberta Leeho. Podle guvernéra Ralpha Northama se jedná o největší sochu, která znázorňuje osobnost spjatou s otrokářskou Konfederací v tomto státě, uvedla agentura AP. Po část trvání americké občanské války byl Richmond hlavním městem Konfederace.