reklama

Proti covidu bojuje nová Iniciativa Sníh. Nepracujeme pro vládu, říká zakladatel

S pandemií koronaviru přišla i různá uskupení, která zastávají různé postoje, jak k ní přistupovat. Jedním z nich je nově i Iniciativa Sníh. Ta sdružuje známé vědce a lékaře. Jaký je cíl iniciativy? Kdo v ní působí? A co je podle členů aktuálně potřebné udělat v boji proti viru? Hostem pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS byl jeden ze zakladatelů iniciativy a imunulog Zdeněk Hel.

reklama

„Nepracujeme pro zájmové skupiny ani pro vládu, farmaceutické skupiny či politické strany. Chceme zachránit co nejvíce životů a zmírnit utrpení občanů,“ představuje Iniciativu imunolog Zděnek Hel vyučující na University of Alabama.

Ten je jedním ze zakladatelů Iniciativy, která nese název po představiteli moderní epidemiologie Johnu Snowovi, byť přeložený do češtiny. Iniciativa dále sdružuje další imunology, epidemiology a má i své zástupce v oblasti lékařství a dalších oborech vědy. Na stránkách tak lze mezi jejími tvářemi nalézt například imunologa Václava Hořejšího, prezidenta České lékařské komory Milana Kubka či evolučního biologa Jaroslava Flegra.

Imunolog Hel v pořadu 360° Pavlíny Wolfové zdůraznil, že díky interdisciplinaritě skupiny a bohatosti zastoupených oborů budou její členové předkládat verifikovaná data a údaje. Právě shromažďováním vědeckých dat a informováním veřejnosti o postupu pandemie chtějí zástupci Sněhu pomoci Čechům.

Podle slov Hela by Sníh měl přinášet pravdivé informace. Imunolog následně v pořadu 360° Pavlíny Wolfové dodal, že by se do budoucna měl výrazně navýšit počet PCR testů, které jsou spolehlivější než antigenní. „Antigenní testy mají své využití, když nejsou PCR, ale naprostá většina testů by měla být PCR,“ zakončil Hel.

K tématu

Tagy: Milan Kubek 360⁰ Pavlíny Wolfové vláda koronavirus Jaroslav Flegr Václav Hořejší Iniciativa Sníh Zdeněk Hel

Další hlavní zprávy

Vláda

Sport venku ve skupinách je stále ve hře, tvrdí Hnilička. Přesvědčuje Babiše i Arenbergera

Sport venku ve skupinách je stále ve hře, tvrdí Hnilička. Přesvědčuje Babiše i Arenbergera

  • Aktualizováno

Dohady kolem setkávání lidí neutichají. Vláda schválila deset osob vevnitř a dvacet venku. Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO), ale v sobotu řekl, že navrhne, aby platilo dosavadní omezení –⁠ setkávání jen ve dvou. Jasno bude po pondělním jednání vlády. Premiér Andrej Babiš (ANO) se už ale se sportovci sešel v neděli odpoledne a podle šéfa Národní sportovní agentury Milana Hniličky (ANO) je stále ve hře návrat dětí na venkovní sportoviště

Liberecký kraj

Děti bez testů a roušky jen na chodbách. Základní škola v Semilech chce jít proti nařízení

Děti bez testů a roušky jen na chodbách. Základní škola v Semilech chce jít proti nařízení

Od pondělí bez testu a roušky jen ve společných prostorách. Ředitel semilské základní a střední waldorfské školy Ivan Semecký se rozhodl nerespektovat vládní nařízení. Rodičům žáků zaslal dopis, ve kterém je s vlastními pravidly seznámil. Postačí, když předají učitelům prohlášení, že s testováním svých dětí nesouhlasí. Postoj školy nyní řeší hygienická stanice, informoval web Hospodářských novin.

Politika

Petříček ve vládě definitivně končí. Potvrdil mi to Hamáček, uvedl ministr zahraničí

Petříček ve vládě definitivně končí. Potvrdil mi to Hamáček, uvedl ministr zahraničí

Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček (ČSSD) se na nedělní večerní schůzce s předsedou strany a vicepremiérem Janem Hamáčkem dozvěděl o svém odvolání z vlády. Petříček to bez bližších informací sdělil na dotaz ČTK. Hamáček na dotaz nereagoval. Podle spekulací médií má Petříčka ve funkci nahradit současný ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) a na jeho místo má přijít poslanec ČSSD Jan Birke.

Slavia porazila v derby Spartu a výrazně se přiblížila obhajobě titulu
Czernin: Rusko používá Sputnik ke kolonizaci. Zemanova úřednická vláda by jej zavedla
reklama
reklama
Potřebujete vyprázdnit sklady nekvalitních testů, vmetl Stanjura Havlíčkovi kvůli dětem

Partie

Domácí zpravodajství

Skupina pana Smejkala dává doporučení pozdě, stěžuje si Babiš. Opět upravil maturity
Rychetský postupoval protiprávně, zdůrazňuje Zeman. Volební zákon ale vetovat nebude
Další články
reklama
reklama