reklama

Proti covidu bojuje nová Iniciativa Sníh. Nepracujeme pro vládu, říká zakladatel

S pandemií koronaviru přišla i různá uskupení, která zastávají různé postoje, jak k ní přistupovat. Jedním z nich je nově i Iniciativa Sníh. Ta sdružuje známé vědce a lékaře. Jaký je cíl iniciativy? Kdo v ní působí? A co je podle členů aktuálně potřebné udělat v boji proti viru? Hostem pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS byl jeden ze zakladatelů iniciativy a imunulog Zdeněk Hel.

reklama

„Nepracujeme pro zájmové skupiny ani pro vládu, farmaceutické skupiny či politické strany. Chceme zachránit co nejvíce životů a zmírnit utrpení občanů,“ představuje Iniciativu imunolog Zděnek Hel vyučující na University of Alabama.

Ten je jedním ze zakladatelů Iniciativy, která nese název po představiteli moderní epidemiologie Johnu Snowovi, byť přeložený do češtiny. Iniciativa dále sdružuje další imunology, epidemiology a má i své zástupce v oblasti lékařství a dalších oborech vědy. Na stránkách tak lze mezi jejími tvářemi nalézt například imunologa Václava Hořejšího, prezidenta České lékařské komory Milana Kubka či evolučního biologa Jaroslava Flegra.

Imunolog Hel v pořadu 360° Pavlíny Wolfové zdůraznil, že díky interdisciplinaritě skupiny a bohatosti zastoupených oborů budou její členové předkládat verifikovaná data a údaje. Právě shromažďováním vědeckých dat a informováním veřejnosti o postupu pandemie chtějí zástupci Sněhu pomoci Čechům.

Podle slov Hela by Sníh měl přinášet pravdivé informace. Imunolog následně v pořadu 360° Pavlíny Wolfové dodal, že by se do budoucna měl výrazně navýšit počet PCR testů, které jsou spolehlivější než antigenní. „Antigenní testy mají své využití, když nejsou PCR, ale naprostá většina testů by měla být PCR,“ zakončil Hel.

K tématu

Tagy: Milan Kubek 360⁰ Pavlíny Wolfové vláda koronavirus Jaroslav Flegr Václav Hořejší Iniciativa Sníh Zdeněk Hel

Další hlavní zprávy

Finance

Zaměstnancům Českých drah klesnou mzdy. Špatný příklad pro ostatní, varují experti

Zaměstnancům Českých drah klesnou mzdy. Špatný příklad pro ostatní, varují experti

České dráhy se chystají od dubna snížit nominální mzdy asi 700 administrativních pracovníků. Podle dřívějšího vyjádření generálního ředitele podniku by to mělo být o deset procent. Tarifní mzdy pak mají letos vzrůst jen o dvě procenta. Vzhledem k inflaci to ale znamená jejich reálný pokles. Podle ekonomů to není dobrý příklad pro ostatní, který navíc může negativně ovlivnit peníze ve zdravotnictví a sociálních službách.

360°

Kuba: Přes osm tisíc seniorů v kraji naočkujeme za osm dní, ale nemáme vakcíny

Kuba: Přes osm tisíc seniorů v kraji naočkujeme za osm dní, ale nemáme vakcíny

Firma Pfizer krátí kvůli nadměrné poptávce dodávky vakcíny do Evropy. Co to znamená pro plány krajů v Česku? Mají kapacity, vlastní kampaně i registry, ale namísto vakcín prázdné mrazáky. Co bude dál? Na to v pořadu 360° Pavlíny Wolfové odpovídali šéf Asociace krajů a jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS) a viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Radek Špicar.

Dostal obě dávky vakcíny, přesto se prominentní izraelský rabín nakazil koronavirem
Plaga: Do škol se žáci vrátí nejdříve v únoru. Prioritu mají maturanti a deváťáci
Figura budoucí revoluce? Rusové milují mučedníky, říká o Navalném expert
Vládní uvolnění: Od úterý otevřou papírnictví a obchody s dětským oblečením
Hotelové vězení v Melbourne. Tenisté hýří improvizací, Strýcová sestavovala rotoped
Povinné respirátory a do práce jen s testem. Česko řeší rozvolnění, sousedé zpřísňují
reklama
reklama
Psycholog: Lidé se covidu přestali bát. Nechtějí přijmout, že sám od sebe neodejde

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Pár vyrazil do Beskyd oblečený jako do nákupního centra. Téměř je to stálo život
Další články
reklama
reklama