CNN Prima News Jaroslav Flegr

Jaroslav Flegr

Výpis příspěvků ke štítku „Jaroslav Flegr“

Dezinformátor Tušl stráví za pronásledování lékařů 19 měsíců ve vězení. Soud trest potvrdil

Za pronásledování šéfa České lékařské komory (ČLK) Milana Kubka a výtržnictví před domem evolučního biologa Jaroslava Flegra v době koronavirové epidemie v pondělí odvolací Městský soud v Praze potvrdil Patriku Tušlovi souhrnný trest 19 měsíců vězení. Odsouzení zahrnuje i předchozí tresty za různé trestné činy. Obžalobě z výtržnictví u Flegrova domu čelil i Zdeněk Masár, tomu v pondělí soud potvrdil třináctiměsíční podmínku se zkušební dobou na 2,5 roku. I jeho trest už zahrnuje předchozí odsouzení. Pondělní rozhodnutí odvolacího soudu je pravomocné.

Policie na dálnici za použití síly zadržela dezinformátora Zítka. Jsem Čechoslovák, hájil se

Policisté v úterý na Lounsku zastavili auto kvůli vysoké rychlosti, pak ale zjistili, že v něm sedí dezinformátor Pavel Zítko, na kterého byl vydán zatykač. Nakonec mu nepomohlo ani to, že neustále tvrdil, že je Čechoslovák, a tak na něj neplatí zákony České republiky. Záběry ze zadržení se objevily na sociálních sítích, zákrok potvrdili mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala a mluvčí policie Ústeckého kraje Ilona Gazdošová.

Flegr: Respirátor by ohleduplní lidé měli mít u sebe vždy. Nasadit si ho nám neublíží

Pirola je momentálně nejdiskutovanější variantou koronaviru. Pro neočkované lidi může být značně nebezpečná, zdůraznil biolog Jaroslav Flegr v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS. Vakcinace by podle něj měla nadále probíhat pravidelně, aby se předešlo problematickým průběhům nemoci. Dodal, že před nákazou nás mohou chránit respirátory, které bychom u sebe měli standardně nosit.

Flegr: Nakažených covidem bude brzy spousta. Katastrofa ale nenastane, shodují se experti

Počty nakažených koronavirem budou na podzim velikánské, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS evoluční biolog Jaroslav Flegr. Dodal ovšem, že není třeba se obávat přeplněných nemocnic. Společnost si prý vybudovala dostatečnou imunitu. S tím souhlasil také imunolog Jiří Šinkora, podle kterého není třeba zavádět žádná protiepidemická opatření. Imunolog Karel Drbal nedoporučuje ani plošné očkování.

Soud zpřísnil Tušlovi trest za pronásledování Kubka. Policie vyvedla desítky jeho příznivců

Aktualizováno

Policie nařídila desítkám lidí, které ve středu znovu přišly k Obvodnímu soudu pro Prahu 8 podpořit Patrika Tušla, Tomáše Čermáka a Zdeňka Masára, aby opustily budovu soudu. Podporovatelé na chodbě hlasitě skandovali a pískali, hluk byl slyšet i v jednací místnosti. Za nebezpečné pronásledování šéfa České lékařské komory (ČLK) Milana Kubka a výtržnictví před domem evolučního biologa Jaroslava Flegra v době koronavirové epidemie soud navýšil Tušlovi trest o čtyři měsíce na 19 měsíců vězení. U Čermáka, který byl s Tušlem viněn z výtržnictví, upustil od uložení souhrnného trestu. Muž byl minulý týden pravomocně odsouzen k 5,5 roku vězení za podporu a propagaci terorismu, trest je podle soudu dostatečný. Rozhodnutí není pravomocné.

Hysterie u soudu s dezinformátory: Peterková zkolabovala, davy před síní bouřily

Aktualizováno

Desítky lidí přišly ve středu ráno k Obvodnímu soudu pro Prahu 8 vyjádřit podporu Patriku Tušlovi, který čelí obžalobě z nebezpečného pronásledování kvůli obtěžování šéfa České lékařské komory Milana Kubka v době koronavirové epidemie. Tušl je spolu s Tomášem Čermákem a Zdeňkem Masárem stíhán také kvůli výtržnictví. Aktivisté označovaní za stoupence dezinformačních teorií na chodbě před jednací síni vykřikovali a skandovali, zpívali, lehali si na zem, kritizovali média, soud i český stát a požadovali větší místnost. Bývalá reportérka Jana Peterková na chodbě zkolabovala. Kvůli podezření z neuposlechnutí výzvy úřední osoby policie zajistila jednoho člověka. Líčení soud odročil na 26. července.

Konec a zvonec, jásá Flegr. Ukončí nová varianta definitivně covidovou noční můru?

V některých evropských zemích se dostávají do popředí nové subvarianty omikronu s názvem BQ.1 a BQ.1.1. Druhá jmenovaná je podle evolučního biologa Jaroslava Flegra vůbec první koronavirovou variantou, která oproti všem svým předchůdcům sice obchází imunitu, ale zároveň nezpůsobuje vlnu hospitalizací. Expert ve svém příspěvku rovněž naznačil definitivní vítězství lidí nad covidem.

Flegr: Atentát na Duginovou? Škoda, že v autě neseděl i její otec. Nemusel by teď truchlit

Politici v posledních dnech vášnivě rozebírali slova ministryně obrany Jany Černochové (ODS) o tom, že jí není líto smrti Darji Duginové, dcery ruského ultranacionalistického ideologa Alexandra Dugina. Do veřejné diskuse se zapojil i evoluční biolog Jaroslav Flegr. Ten zmínil svou lítost nad tím, že v době výbuchu auta nedaleko Moskvy neseděl ve voze kromě Duginové i její otec.

Epidemioložka: Ukrajinci nejsou dostatečně očkovaní, vzniknou lokální ohniska nákazy

Kvůli ruské agresi míří do České republiky desítky tisíc ukrajinských uprchlíků. V současné době jich dorazilo přes 270 tisíc a každým dnem přibývají další. Lidé si ale stále častěji kladou otázku, jak je to s očkováním na Ukrajině? Máme se obávat zhoršení situace v souvislosti s onemocněním COVID-19, ale také dalších nemocí, které byly u nás díky povinnému očkování téměř vymýcené? CNN Prima NEWS zjišťovala, co si o tom myslí odborníci.