reklama
CNN Prima News Jaroslav Flegr

Jaroslav Flegr

Výpis příspěvků ke štítku „Jaroslav Flegr“

Vláda zareaguje, až budou plné nemocnice, předvídá Flegr. Dušek přiznává rizikový scénář

19. října 2021 22:11

V Česku laboratoře začátkem týdne odhalily nejvíce nových případů koronaviru od dubna. Jen za pondělí jich přibylo 2 521, což byl dvojnásobek oproti předchozímu pondělí. Rychle se zvyšuje také počet hospitalizovaných. Podle Jaroslava Flegra vláda zbytečně otálí a účinné kroky zavede, až budou opět plné nemocnice. Předpovídá také rekordy v počtu nakažených a mrtvých.

Třetí vlna covidové pandemie klepe v Česku na dveře. Odborníci se bojí černého scénáře

18. října 2021 05:29

Epidemie COVID-19 se v Česku již několik týdnů zhoršuje. V sobotu došlo k největšímu víkendovému nárůstu nakažených od 8. května. Odborníci se obávají podobného počtu nakažených a hospitalizovaných jako během loňského podzimu a mnozí z nich vidí naději v očkování, konkrétně v aplikaci třetí dávky. Situace koronavirové pandemie se znovu zhoršuje i ve světě.

Flegr: Hlavní zpráva voleb je pád komančů. Babiš se bude smažit v pekle

12. října 2021 21:37

Evolučního biologa Jaroslava Flegra výsledek víkendových voleb potěšil. Vůbec nejvíce to, že z Poslanecké sněmovny odchází komunisté. Řekl to v pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS. Pád někdejšího politického hegemona ocenil i biochemik Zdeněk Hostomský. Epidemiolog Romana Prymula dodal, že současný premiér Andrej Babiš (ANO) svůj výsledek neočekával ani v nejtemnějších snech.

Pře expertů. Hostomský by rušil všechna opatření, Flegr předpovídá stovku mrtvých denně

12. října 2021 20:34

Zcela opačné názory na vývoj pandemie koronaviru mají evoluční biolog Jaroslav Flegr a biochemik Zdeněk Hostomský. Zatímco Flegr v pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS predikoval, že v příštích měsících může být až 20 tisíc nakažených a 100 mrtvých denně. Hostomský nesouhlasí a myslí si, že díky očkování a promoření v populaci již máme kolektivní imunitu. Všechna opatření by proto zrušil.

Češi jsou v pandemii premianti, přijde k nám maximálně vlnka, říká biochemik Hostomský

5. října 2021 23:45

Čísla pozitivně testovaných dále rostou. Za pondělí přibylo 804 nakažených a číslo R je na hodnotě 1,31. Biochemik Zdeněk Hostomský však nevidí důvod k panice a říká, že Česku žádná vlna pandemie nehrozí, maximálně „vlnka“. Expert pro CNN Prima NEWS také řekl, že Češi jsou v Evropě v počtu nakažených za premianty. Zdůvodnil to však tím, že si nákazou za poslední rok prošlo velké množství lidí.

Flegr varuje před největšími vlnami pandemie. Zachraňte se sami očkováním, prosí

1. října 2021 13:34

Na podzim nás čeká zatím největší vlna pandemie a mnohem větší ještě v lednu, varoval ve vysílání CNN Prima NEWS evoluční biolog Jaroslav Flegr. Podle něj se lidé mohou zachránit pouze očkováním. Předejít dalším vlnám a zavření škol by mohlo pomoct i pravidelné PCR testování, myslí si. Podle prezidenta České lékařské komory (ČLK) Milana Kubka byly současné počty nově nakažených očekávané. Zároveň ale také vyzval k očkování.

Pollert: Chtít po neočkovaných platit si léčbu je totéž, jako požadovat to po kuřácích

23. září 2021 19:05

Deset milionů Čechů nežije zdravě, řekl lékař Lukáš Pollert v pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS. Je proto podle něj nemyslitelné, aby si lidé odmítající očkování platili náklady spojené s následnou léčbou. Je to stejné, jako bychom kuřákům řekli, ať platí, když dostanou infarkt, zdůraznil. S tímto tvrzením však nesouhlasil biolog Jaroslav Flegr.

reklama