CNN Prima News Jaroslav Flegr

Jaroslav Flegr

Výpis příspěvků ke štítku „Jaroslav Flegr“

Konec a zvonec, jásá Flegr. Ukončí nová varianta definitivně covidovou noční můru?

21. listopadu 2022 10:10

V některých evropských zemích se dostávají do popředí nové subvarianty omikronu s názvem BQ.1 a BQ.1.1. Druhá jmenovaná je podle evolučního biologa Jaroslava Flegra vůbec první koronavirovou variantou, která oproti všem svým předchůdcům sice obchází imunitu, ale zároveň nezpůsobuje vlnu hospitalizací. Expert ve svém příspěvku rovněž naznačil definitivní vítězství lidí nad covidem.

Flegr: Případů covidu je pětkrát více, než ukazují data. Nová vlna přijde před Vánoci

19. října 2022 06:45

Česká republika se potýká s další vlnou nemoci COVID-19 a denně podle oficiálních čísel přibývají tisíce případů. Ve společnosti by ale mohlo být až pětkrát více nakažených, varuje evoluční biolog Jaroslav Flegr. Přesto je optimistický v tom, že je aktuální vlna na ústupu. Další nárůsty ale očekává přibližně před Vánocemi.

Flegr: Atentát na Duginovou? Škoda, že v autě neseděl i její otec. Nemusel by teď truchlit

26. srpna 2022 16:28

Politici v posledních dnech vášnivě rozebírali slova ministryně obrany Jany Černochové (ODS) o tom, že jí není líto smrti Darji Duginové, dcery ruského ultranacionalistického ideologa Alexandra Dugina. Do veřejné diskuse se zapojil i evoluční biolog Jaroslav Flegr. Ten zmínil svou lítost nad tím, že v době výbuchu auta nedaleko Moskvy neseděl ve voze kromě Duginové i její otec.

Flegr: Rozvolnění je nesmysl. Stát nezvládá vymáhat pravidla, na podzim bude další vlna

11. dubna 2022 20:49

Respirátory již od čtvrtka nebudou povinné ve veřejné dopravě. V neděli to oznámil vicepremiér a ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09). Rušení dalšího opatření považuje za nesmysl evoluční biolog Jaroslav Flegr. Ten ve vysílání CNN Prima NEWS dodal, že stát zjevně není schopen zajistit, aby se toto opatření nadále dodržovalo.

Epidemioložka: Ukrajinci nejsou dostatečně očkovaní, vzniknou lokální ohniska nákazy

21. března 2022 06:54

Kvůli ruské agresi míří do České republiky desítky tisíc ukrajinských uprchlíků. V současné době jich dorazilo přes 270 tisíc a každým dnem přibývají další. Lidé si ale stále častěji kladou otázku, jak je to s očkováním na Ukrajině? Máme se obávat zhoršení situace v souvislosti s onemocněním COVID-19, ale také dalších nemocí, které byly u nás díky povinnému očkování téměř vymýcené? CNN Prima NEWS zjišťovala, co si o tom myslí odborníci.

Česko v brzké době čeká další vlna omikronu. Rozvolnění bylo předčasné, varují odborníci

11. března 2022 05:51

Ze západní Evropy nepřicházejí příznivé zprávy. Přestože jsme si již mohli myslet, že máme covid za sebou, podle všeho se na nás žene další vlna nemoci, tentokrát způsobená subvariantou koronaviru omikron BA.2. S druhou vlnou omikronu se potýkají již například v Nizozemsku, v Rakousku či v Německu. Od některých českých odborníků tak zaznívá, že Česko rozvolňuje příliš předčasně.

Šmucler lže. Za výrok, který mi vložil do úst, mě někdo může zabít, reaguje Flegr

9. února 2022 22:35

Roman Šmucler úmyslně šíří dezinformace. Profesora Jana Pirka jsem se stovkami tisíc mrtvých nespojoval, reagoval evoluční biolog Jaroslav Flegr na slova šéfa stomatologů, se kterým si během pandemie vyměnil několik ostrých vzkazů. Podle Flegra může obdobná lež způsobit to, že ho „někdo zabije za výrok, který mu byl vložen do úst“.