reklama

První BMW M3 v tovární verzi, kterou neznáte: Pick-up s výkonem 200 koní

Není na světě moc aut s kultovnějším statusem než BMW M3 první generace. Ceny tohoto v zásadě ne úplně složitého modelu se pohybují v nadoblačných výšinách, a majitelé si je nejen proto hýčkají. Právě jim by auto z těchto obrázků mohlo připadat poněkud svatokrádežné. To ovšem ještě neví, že má tovární původ...

reklama

Je ostré, je praktické a je to BMW. Model M3 v karoserii pick-up skutečně vznikl. Zdravý rozum naštěstí zabránil sériové výrobě.

Nebezpečně blízko do výroby

BMW a pick-up? To přece nejde dohromady, nebo? Málokdo ví, že v BMW si pohrávali s myšlenkou sestrojit ostrý model s otevřeným zavazadlovým prostorem. Mysleli to dokonce tak vážně, že vznikl i prototyp. BMW M3 Pick-up. Málokdo by řekl, že toto bizarní auto vzniklo přímo v továrně BMW. Vyrobila ho divize M na základě kabrioletu generace E30, která byla zároveň první generací modelu M3.

Tehdejší ředitel vývoje a výroby prototypů Jakob Polschak se vyjádřil v tom smyslu, že karoserii kabrioletu vybrali ze dvou důvodů. Zaprvé, tento model měli zrovna k dispozici a byl v perfektním stavu. Zadruhé zabudovaná výztuž kabrioletů byla velmi příhodná i pro přestavbu na stylovou užitkovou verzi.

Sportovní pick-up byl o něco užší než běžná M3, ale sportovní prvky mu nechyběly. Pod kapotou bublal nejprve 192koňový 2,3litrový čtyřválec, později však motor vyladili na 200 koní. Historie vozu začala tak rychle, jak skončila. V roce 1986 vznikl prototyp, který se do produkce nikdy nedostal. Úplně na ocet ale pozoruhodné vozidlo nezůstalo  prý se léta používalo na vození součástek po areálu továrny.

Tagy:
tuning BMW M3 BMW M3 Pick-up užitkové vozidlo

Hlavní zprávy

Už žádné gify na Facebooku? Meta musí prodat službu Giphy, rozhodl britský úřad

Britský antimonopolní úřad (CMA) nařídil americké firmě Meta Platforms, která je provozovatelem Facebooku, aby prodala platformu pro animované obrázky Giphy. Zdůvodnila to obavami z dopadů na konkurenční prostředí, a to jak na uživatele sociálních médií, tak na zadavatele reklamy. Úřad o tom informoval ve svém úterním sdělení. Facebook s nařízením nesouhlasí.

Velké rozvolnění opatření a čísla, která „nenadchýnala“. Jak žilo Česko před rokem?

Zatímco během aktuální vlny koronaviru panují obavy, že to nejhorší máme ještě před sebou, zavládla přesně před rokem ve společnosti optimistická nálada. Čísla během celého listopadu klesala a lidé se těšili na avizované rozsáhlé rozvolnění, které mělo přijít začátkem prosince. Po téměř dvou měsících se mohli Češi znovu chystat do restaurací či na koupaliště. Ne všichni však byli z otevření života v Česku nadšeni. Jelikož počty nakažených neklesaly takovým tempem, jak se očekávalo, hovořil premiér Andrej Babiš (ANO) o tom, že jej čísla „nenadchýnají“.

Zdrogovaný pacient řádil v nemocnici v Hradci Králové. Agresor poničil urgentní oddělení

Agresivní pacient v pondělí večer ve Fakultní nemocnici (FN) Hradec Králové poničil vybavení. Zřejmě byl pod vlivem drog. V úterý to řekla mluvčí policie Lucie Konečná. Incident potvrdil také mluvčí nemocnice Jakub Sochor. Podle něj k události došlo na oddělení urgentní medicíny. Muž způsobil statisícové škody a zůstává v péči lékařů.

Bartoš: Zákaz trhů je styl končící vlády. Zpřísnění ano, lidé si ale nesmí ťukat na hlavu

Opatření, která vydává vláda v demisi, jsou zmatečná a nepředvídatelná, zdůraznil v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS lídr Pirátů Ivan Bartoš. Konkrétně označil za absurdní uzavření adventních trhů. Jenže budoucí kabinet s tím nemůže nic dělat. I proto Bartoš vnímá „pohovory“ prezidenta Miloše Zemana se všemi kandidáty na ministerský post jako průtahy.

Covid ohrožuje i novorozence. Oddělení omezují návštěvy, matky se cítí jako v domácím vězení

Režim v nemocnicích v současnosti limituje mimo jiné snaha minimalizovat riziko nákazy koronavirem. Výjimkou nejsou ani neonatologická oddělení, kam se dostávají miminka, která přijdou na svět předčasně. Matky tam s nimi kvůli riziku nákazy musí trávit nepřetržitě klidně i dva týdny. Návštěvy rodinných příslušníků jsou velmi omezeny, takže novopečeným maminkám může připadat, že jsou v domácím vězení.

Vojtěch: Očkováním dětí stabilizujeme školy. Píšou mi rodiče, kteří na vakcíny už čekají

Očkování dětí je bezpečné a může díky němu dojít ke stabilizaci ve školství, řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS končící ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Naočkovaný člověk je podle něj o 60 procent méně infekční. V rozhovoru mluvil dále i o tom, zda na třetí dávku musí i lidé, kteří nákazu prodělali a mají zároveň i ukončené očkování.

reklama

Domácí zpravodajství

KOMENTÁŘ: Ministra, nechceš dělat ministra? Jak Fialova vláda trpí personální nouzí

Vláda Petra Fialy (ODS) ještě ani nenastoupila do funkce a už má za sebou ztráty několika květinek. Skutečnou raritou je pak „demise“ designovaného ministra průmyslu a obchodu Věslava Michalika, kterého do funkce nominovalo hnutí STAN. A jeho nástupce se hledal několik dní. Jak je to možné? To je už česká politika natolik vyprázdněná, že ani funkce člena vlády není dostatečným lákadlem?

Trable vznikající Fialovy vlády: Židle se kýve hned pod několika kandidáty na ministry

Nová vláda Petra Fialy nezačala ještě ani vládnout a už se začala kývat židle pod kandidáty na ministry, které pečlivě vybírala. Kvůli možnému střetu zájmů se kandidatury již zřekl místopředseda STAN Věslav Michalik. Někteří Piráti nyní tlačí na to, aby se ministrem spravedlnosti nestal Pavel Blažek z ODS. A otázkou je i to, zda ministrem zdravotnictví skutečně bude Vlastimil Válek z TOP 09.

reklama